22 listopada 2017 21:27
Imieniny: Cecylii, Marka, Maura
Na ratunek sercu
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 68 otwarto  Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii Intercard. Z kompleksowej opieki kardiologicznej będzie mogło skorzystać  w nim ok. pół miliona osób z trzech powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego oraz limanowskiego. W uroczystym otwarciu Centrum uczestniczył m.in. starosta Karol Górski.

- Nowe Centrum Kardiologii w Nowym Sączu to bardzo dobra wiadomość dla osób z chorobami serca i układu krążenia, zwłaszcza w sytuacjach nagłych, zagrażających życiu – mówi starosta Karol Górski. Pacjent z zawałem powinien jak najszybciej znaleźć się na stole operacyjnym i uzyskać pomoc. Często o życiu decyduje czas, a więc także odległość do ośrodków kardiologicznych. Do Nowego Sącza z Gorlic mamy ok. 40 km, a do Krakowa ok. 150 km, a  więc jest to znaczne skrócenie czasu transportu pacjentów, stąd nasze zadowolenie z rozbudowy Centrum Kardiologii w Sączu. Co także niezwykle istotne Centrum ma kontrakt z NFZ, a więc zapewnia bezpłatne leczenie ubezpieczonym pacjentom – podkreśla starosta.

Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu działa już od 2005 roku, głównie jako ośrodek zabiegowy. Dysponuje czternastoma łóżkami w pomieszczeniach Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego i przyjmuje około 150 pacjentów miesięcznie.

Nowe Centrum Kardiologii przy ul. Kilińskiego 68 ma 2,5 tys. metrów kwadratowych i 5o łóżek. To praktycznie trzykrotnie zwiększenie możliwości hospitalizacyjnych.
W trzypiętrowym obiekcie zlokalizowane są: poradnie kardiologiczne oraz nowocześnie wyposażona rehabilitacja, oddział łóżkowy oraz supernowoczesna sala hybrydowa do zabiegów kardiologiczno-chirurgicznych. Jest oddział zachowawczy, gdzie można leczyć schorzenia serca tj: niewydolność, wady, arytmię. Celem ośrodka jest także zapewnienie kompleksowej opieki pacjentom po zawałach serca poprzez rehabilitację dzienną oraz pomoc dietetyka i psychologa.

W otwarciu Centrum uczestniczyli: profesor Dariusz Dudek, lekarz kardiolog, konsultant medyczny ośrodka w Nowym Sączu, Marcin Pasternak, Prezes spółki Intercard, Renata Korpak - Wysocka, ordynator oddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska i radny Grzegorz Biedroń, władze miasta i powiatu nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego, przedstawiciele NFZ, lekarze i inni pracownicy placówki. Poradnię poświęcił kapelan szpitalny ks. Józef Wojnicki. Otwarciu towarzyszyła kapela "Ciupaga".

atn_dsc_5058.jpg
btn_dsc_5081.jpg
ctn_dsc_5063.jpg
dtn_dsc_5096.jpg