17 października 2017 09:57
Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Matematyczny wyścig dla gimnazjalistów
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich gimnazjalistów do udziału w konkursie „Matematyczny Wyścig”. Na laureatów będą czekać bardzo atrakcyjne nagrody, sponsorowane przez Fundację mBanku: m.in. tablety, czytniki e-booków, słuchawki, power banki itp.

Od 1 września 2017r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach rozpoczęli realizację projektu „Matematyczny Wyścig”. Projekt przygotowany przez Beatę Kosiba-Hućko został wyróżniony w ramach IV edycji programu grantowego mPotęga Fundacji mBanku i otrzymał dofinansowanie w wysokości 8000zł. Jest on skierowany nie tylko do uczniów ZST, ale także do gimnazjalistów z całego powiatu gorlickiego.
Uczestnicy Konkursu będą rozwiązywać testy matematyczne m.in. w modle ( zamieszczane na stronie internetowej ZST www.zst.gorlice.pl ), brać udział w kilkugodzinnych podchodach po Gorlicach, gdzie w poszczególnych punktach będą rozwiązywać zadania i łamigłówki matematyczne oraz zadania powiązane z architekturą i geografią Gorlic, a także uczestniczyć w różnorodnych konkursach matematycznych podczas Szkolnego Festiwalu Matematyki, zorganizowanego w Zespole Szkół Technicznych – informuje dyrektor ZST Renata Stępień.
Poza tym dla gimnazjalistów zostaną zorganizowane lekcje otwarte, prowadzone przez nauczycieli i uczniów ZST, pokazujące, że można uczyć się matematyki poprzez zabawę.

Regulamin konkursu jest zamieszczony na stronie ZST: www.zst.gorlice.pl