26 września 2017 04:03
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Konkurs Sztuka Osób Niepełnosprawnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu województwa małopolskiego do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Temat tegorocznej edycji to „Moja Ojczyzna”. Prace konkursowe zgłaszają placówki do 8 września 2017 r. w Małopolskim Oddziale PFRON ul. Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków.

Prace można składać w czterech kategoriach:
- malarstwo i witraż - akwarele,  pastele,  gwasz,  olej,  farby w sprayu  itp., na dowolnym podłożu (np. płótno, papier, tkanina, szkło, płyta),
- rysunek i grafika - ołówek, węgiel, piórko, mazak, kaligrafia (tusz itp.),  techniki powtarzalne np. drzeworyt i linoryt,
- rzeźba kameralna i płaskorzeźba - rzeźba w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych,
- tkanina i aplikacja - hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty.

Celem Konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej idei integracji poprzez promowanie i nagradzanie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.
Zgłoszenia prac do Konkursu dokonuje się jedynie na formularzu zgłoszeniowym, który jest załącznikiem do niniejszego ogłoszenia.

Regulamin plik doc

Zgłoszenie plik doc

Prace należy składać do 8 września 2017 r. w Małopolskim Oddziale PFRON ul. Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków (miejsce składania prac właściwe ze względu na siedzibę placówki biorącej udział w Konkursie).

Szczegółowe informacje pod nr: (12) 312 14 26, (12) 312 14 27