29 maja 2017 17:08
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Komunikaty PCZK w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorlicach podaje komunikaty: Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. szczepień lisów oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gorlicach dot. grypy ptaków.

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Szczegóły w komunikatach - do pobrania pliki pdf: plik1   plik2

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach informuje, że:
W związku z uchyleniem Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach informuje, że z dniem dzisiejszym wchodzi w życie nowe Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Najistotniejszą zmianą jest możliwość wypuszczania drobiu z budynków na zewnątrz. Wybieg powinien być jednak ogrodzony. Inną zmianą jest przywrócenie obrotu drobiem w tym jego sprzedaży na targowiskach. Zachowane są rygory dotyczące karmienia i pojenia drobiu.

Do pobrania Rozporządzenie MRiRW plik pdf tutaj