29 maja 2017 17:08
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Kolejny indeks przed maturą
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Tym razem dokonał tego "GÓRKOWICZ" - uczeń klasy IIId LO w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach Jarek Ciślak. Jarek uzyskal tytuł finalisty 63. Olimpiady Chemicznej. Dzięki temu został zwolniony z egzaminu maturalnego z chemii, z najwyższym wynikiem (100%) oraz zostanie przyjęty na wybrany kierunek studiów bez postępowania rekrutacyjnego.Do olimpiady ucznia przygotowywała mgr Marta Pikor.

Olimpiada składała się z trzech części. Poprzedził je etap wstępny, podczas którego uczeń wysyłał samodzielnie rozwiązane zadania. I etap obejmował część teoretyczną. Na następnym, oprócz pięciogodzinnych zawodów teoretycznych, uczestnicy olimpiady zmierzyli się z zadaniem laboratoryjnym. Zarówno etap I jak i II miał miejsce w Krakowie. Trzeci- finałowy etap (31 marca i 1 kwietnia) odbywał się na warszawskich uczelniach. Pięciogodzinne zawody laboratoryjne (obejmowały dwa zadania) przeprowadzone były na Politechnice Warszawskiej, natomiast druga część (również pięciogodzinna) dotyczyła pięciu zadań teoretycznych i została przeprowadzona na Uniwersytecie Warszawskim.

Jarek Ciślak uzyskał tytuł finalisty, dzięki czemuzostał zwolniony z egzaminu maturalnego z chemii, z najwyższym wynikiem (100%) oraz zostanie przyjęty na wybrany kierunek studiów bez postępowania rekrutacyjnego.Do olimpiady ucznia przygotowywała mgr Marta Pikor.

Gratulujemy Jarkowi, rodzicom i opieunowi.

Zdjęcie z @zs1gorlice