22 sierpnia 2017 09:09
Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Jubileusz Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Gorlicach trwają uroczystości upamiętniające ważne, historyczne wydarzenie z dziejów stolicy powiatu gorlickiego - 600 lat temu Władysław Jagiełło przeniósł Gorlice z prawa polskiego na niemieckie (magdeburskie).

Z tej okazji w sobotę w gorlickiej Bazylice Mniejszej mszę świętą odprawił Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.
Nastęnie Burmistrz Miasta oraz przybyli goście udali się pod budynek Dworu Karwacjanów, gdzie złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem historycznego właściciela Gorlic - Dersława Karwacjana.
Kolorowy orszak przemaszerował na gorlicki Rynek, gdzie odbyła się inscenizacja wręczenia przez króla Władysława Jagiełłę aktu lokacyjnego na ręce Dersława Karwacjana, w którego wcielił się burmistrz Rafał Kukla.

Gratulacje i życzenia dla Gorlic i jego mieszkańcow przekazał za pośrednictwem poseł na Sejm RP Barbary Bartuś, prezydent RP Andrzej Duda.

W imieniu samorządu powiatowego gratulecje i życzenia przekazali: przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno, wiceprzewodniczący Rady Jan Przybylski i wicestarosta Jerzy Nalepka. W uroczystości uczestniczył także powiatowy poczet sztandarowy radnych Rady Powiatu w składzie: Zofia Kamińska, Małgorzta Dąbrowska i Roman Dziubina.

g1.jpg
g1a.jpg