17 grudnia 2017 05:17
Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
Fantazja zawodowa mile widziana
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W krakowskim Multikinie odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję konkursu „Mam zawód, mam fantazję”, realizowanego w ramach projektu Modernizacji Kształcenia Zawodowego w Małopolsce. W gali uczestniczyli i nagrody odbierali m.in. przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach.

Głównym założeniem organizowanego przez Urząd Marszałkowski konkursu jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz pokaz zdolności i wyjątkowych umiejętności uczniów pobierających naukę w technikach i szkołach branżowych.
Na tegoroczną galę przybyli laureaci 10 konkurencji zawodowych w różnych branżach, np. administracyjno -  usługowej, budowlanej, spożywczej czy elektryczno – elektronicznej, z wielu zakątków województwa małopolskiego.
Wśród nagrodzonych były także uczennice z ZST w Gorlicach, które reprezentowały powiat gorlicki w tym prestiżowym konkursie.
Drużyna w składzie: Ewelina Mroczka, Gabriela Sikora oraz Weronika Słowik pod opieką mgr Joanny Sochy wzięły udział
w zmaganiach konkursowych z zakresu fryzjerstwa. Stworzyły wyjątkową stylizację nawiązującą do gotyckiej subkultury młodzieżowej i uplasowały się na drugim miejscu, tracąc  do zwycięskiej drużyny zaledwie 3 punkty.
Krakowska gala była niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich przybyłych. Organizatorzy zadbali zarówno o część edukacyjną spotkania, przygotowując ciekawy wykład na temat przedsiębiorczości, jak i o podniebienia zgromadzonych, zapraszając na degustację przepysznych deserów przygotowywanych  przez mistrzów cukiernictwa.

Informację i zdjęcia udostępniła dyrektor Renata Stępień

g1.jpg