29 maja 2017 17:14
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Dzień otwarty w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 350 gimnazjalistów przybyło 15 maja br. do Zespołu Szkół Zawodowych  w Bobowej, aby wziąć udział w Dniu Otwartym tej placówki. W tym roku organizatorzy postanowili w sposób praktyczny pokazać przyszłym uczniom szkoły ponadgimnazjalnej, co czeka ich po wybraniu któregoś z zawodów z bogatej oferty technikum lub szkoły branżowej I stopnia.

W tym celu zorganizowano wiele konkursów manualnych, przybliżających problematykę takich zawodów jak: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik handlowiec a także monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjer, sprzedawca czy kucharz.
Zgromadzeni wzięli również udział w rozegranych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej quizach o tematyce zawodowej. Zwycięzcy i uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Dodatkowo zebrani obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych przedstawiających bogatą ofertę różnorakich zajęć pozalekcyjnych i innej aktywności uczniów tej szkoły.
Gimnazjaliści mogli także porozmawiać z przedstawicielami pracodawców oferujących praktyki zawodowe czy skorzystać z pielęgniarskiego punktu porad medycznych. Całości dopełniły stanowiska i prezentacje tematyczne przygotowane i obsługiwane przez przedstawicieli poszczególnych zawodów.
Zaprezentowano również interesującą ofertę funkcjonującego przy szkole internatu.

Wszystkich zainteresowanych ZSZ w Bobowej zaprasza do szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 8-15 oraz do odwiedzenia strony internetowej: www.zsz.bobowa.pl

a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg