21 listopada 2017 11:12
Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Dla ludzi i przyrody
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnoksztalcących w Bobowej ratują ludzkie życie i pomagają chronić środowisko naturalne. Podczas akcji Honorowego Oddawania Krwi przekazali ponad 10 litrów tego drogocennego płynu, a w ramach ochrony przyrody posadzili około 500 drzew.

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej uczniowie, pracownicy i chętni uczestniczyli w akcji zorganizowanej przez Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi. Ci, którym nie jest obojętne życie innych osób, stawili się w szkole o 8 rano. W sumie zebrano ponad 10 litrów krwi, która trafi do najbardziej potrzebujących osób. Przy okazji spotkania wybrany został nowy zarząd SK HDK. Przewodniczącym został Paweł Burkot z klasy III bT (poprzednio fukncję pełnił Jakub Kwaśny z klasy IV aT), a skarbnikiem Agata Ferenc z II aT (poprzednio Dominika Szczerba, SP). Informacja: Agnieszka Gołyźniak – założyciel i koordynator SK HDK w ZSO Bobowa

Inną, ale równie cenną akcję podjęli członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody funkcjonującego w ZSO w Bobowej wraz z opiekunem Grażyną Kurzawą. Wzięli udział w akcji sadzenia drzew, realizując tym samym inicjatywę pod nazwą „Zadrzewianie kompleksu sportowego i kulturalnego w Bobowej” w ramach projektu „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” . Realizacja projektu był możliwa dzięki pozyskaniu przez burmistrza Bobowej i Stowarzyszenie GRYF dofinansowania w wysokości 7 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za te pieniądze zakupiono ok. 500 drzew, które młodzież posadziła zgodnie z projektem „Budowa parku przyrodniczo – geologicznego z funkcją edukacyjną w miejscowości Bobowa’’.
- Cieszymy się, że w naszym środowisku lokalnym przywiązujemy dużą wagę do walorów przyrodniczych, a my, jako młodzi ekolodzy SKLOP, włączamy się w działania wynikające z troski o przyrodę naszej gminny Bobowa - stwierdza Grażyna Kurzawa.

d1.jpg
d2.jpg
d3.jpg

Źródło informacji i zdjęć: http://www.zso.bobowa.eu/