25 lipca 2017 14:41
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Debata o sprawach lokalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyła się kolejna debata lokalna pod hasłem „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. W debacie uczestniczył m.in. starosta Karol Górski.

Debata prowadzona przez Annę Miodyńską była częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem projektu jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. W dniach 15–21 maja 2017 r. odbędą się one w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

W gorlickiej debacie oprócz starosty Karola Górskiego wzięli udział: burmistrz Gorlic Rafał kukla, Kkierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych UM Aleksander Augustyn, reprezentant KP Policji w Gorlicach naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Daniel Myśliwy oraz uczniowie szkół, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta, nauczyciele i pracownicy biblioteki.

Projekt „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej” jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego, który od 10 lat jest miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji między Polakami. Kongres to prestiżowe przedsięwzięcie, które angażuje znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu. W debatach uczestniczyli m.in.: Ewa Błaszczyk, Jan Englert, Lech Wałęsa, s. Małgorzata Chmielewska, Rafał Sonik czy Jacek Żakowski.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim, który się odbędzie w listopadzie 2017 r. w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie, który objął honorowy patronat nad projektem. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Źródło informacji i zdjeć: http://www.gorlice.pl/