21 stycznia 2018 21:41
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
Dary z Chojnic dla powodzian
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Do powiatu gorlickiego dotarły pierwsze dary od zaprzyjaźnionego powiatu chojnickiego. Jest to 30 kompletów tapicerowanych mebli wypoczynkowych. Zostały przekazane dla najbardziej poszkodowanych przez powódź rodzin z gminy Gorlice. Wkrótce przyjedzie kolejny tir z meblami.

tn_pict0029.jpg
tn_pict0030.jpg
tn_pict0031.jpg
tn_pict0032.jpg
tn_pict0035.jpg
tn_pict0036.jpg

Na zdjęciach - mieszkańcy Klęczan odbierają meble

W imieniu Zarządu Powiatu Gorlickiego, a przede wszystkim osób poszkodowanych, które otrzymają pomoc rzeczową dziękuję bardzo ofiarodawcom z Chojnic - firmie Polipol - mówi starosta Mirosław Wędrychowicz. Meble to nie jedyne dary od naszych przyjaciół. To także dotacja finansowa w wysokości 40 tys. zł od Zarządu i Rady Powiatu Chojnickiego, która stanowić będzie wsparcie dla Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach na dofinansowanie zakupu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego niezbędnego w akcjach przeciwpowodziowych.

Około 10 lipca spodziewamy się także podobnego transportu mebli tapicerowanych  z firmy Jawena z Bisztynka na Warmii. Będzie to wersalki, które firma dostarczy do Gorlic własnym transportem. Te dary są efektem starań byłego komendanta Straży Granicznej w Koniecznej Pana Jana Ślusarza. /info. o zbiórce w Bisztynku /

Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają w organizacji akcji pomocy dla powodzian w powiecie gorlickim prowadząc zbiórki darów na naszym terenie oraz włączają w to dzieło swoich znajomych i przyjaciół z innych rejonów Polski – dodaje starosta M. Wędrychowicz.