19 września 2017 17:22
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Certyfikaty Cisco w rękach uczniów ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach z klasy III Technikum w zawodzie Technik informatyk uczestniczyła w kolejnym kursie Akademii Sieciowej Cisco pt.: "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy" (IoE ang. Internet of Everything). Po  wykładach, ćwiczeniach, wypełnieniu ankiet, rozwiązaniu quizów oraz zdaniu egzaminu końcowego uczniowie otrzymali certyfikaty, które wręczyła Renata Stępień dyrektor ZST.

Od 2011 roku Zespół Szkół Technicznych im.  Wincentego Pola w Gorlicach posiada status Lokalnej Akademii CISCO i jest jedną z niewielu tego typu  placówek w naszym regionie. Dzięki temu w szkole mogą odbywać się zajęcia według programu szkoleniowego Cisco Networking Academy. Szkolenia dedykowane są dla uczniów, którzy widzą swoją przyszłość jako administratorzy sieci komputerowych i specjaliści w dziedzinie IT oraz osób, które chciałyby podnosić swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. Po ukończeniu szkolenia otrzymuje się certyfikat honorowany na całym świecie potwierdzający nabycie określonych umiejętności.

Co roku młodzież ZST kształcąca się w zawodzie Technik informatyk ma możliwość korzystania z bogatej oferty  kursów Akademii CISCO. Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej wyposażonej w 15 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Od września tego roku grupa uczniów z klasy III uczestniczyła w kolejnym nowym kursie Akademii Sieciowej Cisco  pt.: "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy".

„IoE (ang. Internet of Everything) to drugi certyfikat jednej z największych firm informatycznych na świecie, który mogą zdobyć uczniowie w naszej szkole. Kurs IoE w swoich treściach wyjaśnia wpływ korzyści i wyzwania jakie Internet stawia przed ludźmi, procesami, danymi i rzeczami stanowiącymi tzw. Internet Wszechrzeczy”- mówi pan Robert Chrząszcz nauczyciel ZST i jednocześnie szkolny koordynator Akademii CISCO.
Kurs IoE zawierał liczne ćwiczenia, które uzupełniały wiedzę z części wykładowej, a po  ukończeniu tego kursu, czyli po wypełnieniu ankiet, rozwiązaniu quizów oraz zdaniu egzaminu końcowego, kursanci otrzymali certyfikaty. Uroczystego wręczenia owych Certyfikatów uczniom dokonała  Renata Stępień dyrektor ZST, która w swoim wystąpieniu podkreślała, że zdobyta wiedza poparta certyfikatem, otwiera możliwość znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej.

Informację i zdjecia udostępniła dyrektor ZST Renata Stępień