26 września 2017 04:05
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Bliżej ekologii
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Tuż przed końcem roku szkolnego 2016/2017 odbyły się finały 3-etapowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego. Organizatorem konkursów był Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach, a patronował im starosta Karol Górski.

Testy z jakimi przyszło zmierzyć się uczniom sprawdzały ich ogólną wiedzę z zakresu ekologii – mówi odpowiedzialna za przygotowanie konkursów Grażyna Kurzawa prezes Oddziału LOP w Gorlicach. „Walka” była bardzo wyrównana, a uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na każdym z trzech etapów konkursu.

Powiatowe etapy Konkursu Ekologicznego odbyły się:
- dla gimnazjów w ZS nr 1 w Bobowej
- dla szkół podstawowych w Szkole Podstawowej w Jankowej
- dla szkół ponadgimnazjalnych  w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

A oto wyniki konkursu dla poszczególnych typów szkół:

Szkoły podstawowe:

- I miejsce - Julia Lewandowska – MZS nr 5 w Gorlicach ( opiekun dydaktyczny – Iwona Stec)
- II miejsce - Patryk Libront Szkoła Podstawowa W Biesnej   (opiekun dydaktyczny – Maria Tomasik)
- III miejsce - Julia Haberek  ZS – P w Strzeszynie (opiekun dydaktyczny – Barbara Abram)

Gimnazja:
I miejsce ex aequo:
- Gabriela Magiera – Zespół Szkół nr 1 w Bobowej (opiekun dydaktyczny Jolanta Połeć)
- Piotr Wojtaszuk  – Zespół Szkół nr 1 w Bieczu (opiekun dydaktyczny Anna Pelczar-Kozłowska)
II miejsce - Aleksandra Śliwa  – Zespół Szkół w Kobylance (opiekun dydaktyczny Anna Brzezowska)
III miejsce ex aequo:
- Mateusz Mazur – Zespół Szkół w Stróżówce (opiekun dydaktyczny - Marcin Juszczęć)
- Karol Proszak– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie (opiekun dydaktyczny -  Barbara Abram)
- Justyna Ropczyńska– Zespół Szkół w Staszkówce (opiekun dydaktyczny Monika Magiera)

Zdjęcia udostępniła Justyna Połeć

tn_dsc_0011.jpg
tn_dsc_0013.jpg
tn_dsc_0016.jpg
tn_dsc_0025.jpg
tn_dsc_0044.jpg
tn_dsc_0087.jpg
tn_dsc_0092.jpg
tn_dsc_0095.jpg
tn_dsc_0100.jpg
tn_dsc_0114.jpg
tn_dsc_0128.jpg

Szkoły ponadgimnazjalne:
- I miejsce - Karolina Serwońska - Liceum Ogólnokształcące w Bieczu (opiekun dydaktyczny - Jadwiga Kuzak)
- II miejsce ex aequo:
Joanna Osikowicz   Zespół  Szkół nr 1 w   Gorlicach (opiekun dydaktyczny -  Małgorzata Winiarska)
Bartłomiej Labut Zespół  Szkół nr 1 w   Gorlicach (opiekun dydaktyczny - Małgorzata Winiarska)
- III miejsce - Karolina Gazda - Liceum Ogólnokształcące w Bieczu (opiekun dydaktyczny - Jadwiga Kuzak)

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dużej  wiedzy ekologicznej i dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.

Informację i zdjęcia udostępniła - Grażyna Kurzawa.