19 września 2017 17:29
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Agropromocja w Nawojowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W Nawojowej odbyła się 27. Agropromocja, czyli największa w Małopolsce Międzynarodowa Wystawa Rolnicza. Swoje produkty z branży rolniczej i około rolniczej zaprezentowało około 300 firm, a odwiedziło je kilka tysięcy osób. Wśród gości był także starosta powiatu gorlickiego Karol Górski.

Gości witał szef Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Marek Kwiatkowski. Obecni byli m.in.: wiceminister finansów Wiesław Janczyk, wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki, poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń oraz liczni przedstawiciele samorządów.

Impreza odbywała się tradycyjnie w Nawojowej na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej - jednostek powiatu nowosądeckiego.

Na stoiskach prezentowano sprzęt rolniczy, sadzonki drzew i krzewów owocowych, a także same owoce oraz kury, kaczki, gęsi, zające i owce. Co ważne to wszystko można było nie tylko oglądać ale także kupić.

W trakcie trwania Agropromocji podsumowano ponadto wojewódzkie konkursy:

– „Agroliga”, „Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne w Małopolsce”,

– „Potraw Regionalnych”,

– „Estetyczna zagroda”,

– „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”.

Imprezie towarzyszyły koncerty zespołów folklorystycznych i degustacje potraw regionalnych.

Źródło informacji i zdjęcia: http://sadeczanin.info

Szczegóły dotyczące Agropromocji i galeria zdjęć dostępne są na stronie: http://agropromocja.modr.pl/