• 29 marca 2024
  • Imieniny:  Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Do niedawna jeszcze wszystko było w sferze planów. Dziś, coraz szybciej nabierają one realnych kształtów. Otoczenie nad Klimkówka zmienia swoje oblicze.

Przypomnijmy. 28 maja br. firmie Hażbud został przekazany plac budowy   wielofunkcyjnych ścieżek rekreacyjnych nad Zbiornikiem Klimkówka. Był to efekt zawartej wcześniej umowy, pod którą podpisy, w imieniu Powiatu, złożyli- Maria Gubała, Starosta Gorlicki i Stanisław Kaszyk, Wicestarosta.
Całkowity  koszt tej przełomowej inwestycji zamyka się    w  kwocie  – 3 496. 000 zł. W tym 75 procent stanowi dofinansowanie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Powstająca tutaj  ścieżka ma charakter wielofunkcyjny, ponieważ  w okresie letnim, będzie dostępna zarówno dla turystów pieszych, jak i miłośników wycieczek rowerowych, natomiast w okresie zimowym stanie  się profesjonalną trasą do uprawiania  narciarstwa biegowego. Postęp prac jest widoczny. Powstaje ponad czterokilometrowa  trasa o  szerokości 2,5 m, o mieszanej nawierzchni asfaltowo – tłuczniowej.  Ze względu na ukształtowanie terenu niezbędne było wykonanie wielu kładek i przepustów. Pomyślano także o małej architekturze turystycznej w postaci stojaków i wiat rowerowych oraz ławek i tablic informacyjnych.
Wykonawca zapewnia, że inwestycja zostanie zrealizowana z godnie z harmonogramem i całość będzie gotowa do końca roku.
Powstanie ścieżki wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą znacząco wzbogaci ofertę rekreacyjną powiatu gorlickiego, gdyż dzięki niej  Klimkówka stanie się atrakcyjnym produktem turystycznym i będzie mogła śmiało konkurować z  największymi zbiornikami wodnymi Małopolski – podkreśla Starosta Gorlicki Maria Gubała.

„Projekt realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 2014 – 2020”.

Zdjęcia Daniel Markowicz/Starostwo Powiatowe