18 listopada 2017 01:57
Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny
Powiatowe jubileusze
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Okolicznościową konferencją w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach uczczono 150-lecie powiatu gorlickiego i 30-lecie Skansenu Wsi Pogorzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Była ona okazją do prezentacji historii powiatu i skansenu oraz wspomnień, podziękowań, życzeń i spotkań po latach.

Weźże zagłosuj na nasze projekty
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego 2017. Trwa od 25 września do 13 października 2017 r. Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce. Wspieramy projekty z powiatu gorlickiego w Subregionie Sądeckim.

XXX sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XXX sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 28 września 2017 roku o godzinie 10.00 w sali 104, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

150 lat powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat gorlicki powstał w 1867 roku. Jego pierwszym starostą był Juliusz Błoński, a pierwszym marszałkiem Wydziału Powiatowego Jan Płocki. Początkowo powiat gorlicki liczył 875 km kw. powierzchni i 56 tys. ludności. W czasie 150 lat przechodził różne koleje losu, a nawet całkowicie zniknął z mapy Polski.

Niestraszny deszcz i błoto
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Chociaż buty zostają w błocie roboty przy budowie nowego mostu w Jankowej idą pełną parą. Pracują potężne dźwigi, koparki porządkują koryto rzeki Biała, a spychacze przewalają tony ziemi na brzegach. Robotnicy z wielką skrupulatnością tworzą na rusztowaniu misterne zbrojenia pod płytę mostu. Postępy robót po raz kolejny oglądał Zarząd Powiatu Gorlickiego.

Szpital z Certyfikatem Akredytacyjnym
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach otrzymał Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia. Znalazł się wsród 209 szpitali akredytowanych w Polsce, a wszystkich szpitali jest ok. 900.

Radio Kraków w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Gorlicach swoją działalność rozpoczęło Studio Radia Kraków. Wstępem była audycja na żywo z gorlickiego rynku prowadzona przez Annę Piekarczyk i Grzegorza Bernasika. W "polowym" studiu gościli m.in. poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś, starostę powiatu gorlickiego Karola Górskiego i burmistrza Gorlic Rafała Kuklę. Na otwarcie studia w Gorlicach przybył także prezes Radia Kraków Przemysław Bolechowski.

Przypominamy historię i jej bohaterów
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
17 września 1939 roku Armia Czerwona zaatakowała Polskę. W Gorlicach odbyły się powiatowe uroczystości upamiętniajace 78. rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń.

Dramatyczne wołania o pomoc
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Mieszkańcy powiatu gorlickiego już wielokrotnie wykazali się wielką ofiarnością na rzecz osób walczących z ciężka chorobą czy dotkniętych inną tragedią. Tym razem, w ślad za portalem www.halogorlice.inf prosimy o wsparcie dla 5-letniego Oliwiera zmagajacego się z nawrotem białaczki oraz dla 28-letniej Małgosi po przebytych kilku operacjach onkologicznych.

Redaktor: Ewa Żarnowska    20.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Prokurator Rejonowy w Gorlicach rozpoczął dziś (20.09.2017 r.) czynności oględzin terenu byłej Rafinerii Nafty Glimar w Gorlicach z udziałem przedstawicieli: Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, KP Policji, KP PSP, Starostwa Powiatowego w Gorlicach i Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2486