20 lipca 2017 22:46
Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Na skrzydłach Wielkiej Wojny
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz trzeci spotykamy się na międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej lotnictwu I wojny światowej. Jestem przekonany, iż dzięki Państwa wiedzy historycznej będziemy mogli zgłębić zagadnienia dotyczące wydarzeń sprzed ponad stu lat, które rozegrały się na ziemi gorlickiej i stały się przełomem w walkach na froncie wschodnim – mówił otwierając konferencję starosta Karol Górski.

Będzie nowy most w Jankowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się największa powiatowa inwestycja drogowo-mostowa tego roku. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach, z udziałem starosty Karola Górskiego, doszło do podpisania umowy na  budową mostu na rzece Biała w Jankowej oraz rozbudowę drogi powiatowej nr 1465K Jankowa-Lipniczka. Koszt inwestycji to 8,5 mln zł.

Dzień otwarty w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 350 gimnazjalistów przybyło 15 maja br. do Zespołu Szkół Zawodowych  w Bobowej, aby wziąć udział w Dniu Otwartym tej placówki. W tym roku organizatorzy postanowili w sposób praktyczny pokazać przyszłym uczniom szkoły ponadgimnazjalnej, co czeka ich po wybraniu któregoś z zawodów z bogatej oferty technikum lub szkoły branżowej I stopnia.

O powiatowej samorządności na ZO ZPP
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
11 i 12 maja br. w Kołobrzegu odbyło się XXII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich (ZO ZPP). Wśród uczestników zgromadzenia był starosta powiatu gorlickiego Karol Górski (na zdjęciu ze starostą chojnickim Stanisławem Skają). Obecni na tym wydarzeniu delegaci przyjęli Kartę Samorządności i 6 stanowisk w sprawach dotyczących samorządu powiatowego.

O życiu decydują chwile
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyła się coroczna prozdrowotna sesja profilaktyczna dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu gorlickiego. W tym roku była to już XV sesja, a jej hasło brzmiało „O ŻYCIU DECYDUJĄ CHWILE…””. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach.

Historycy z LO w Bieczu górą
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu odbył się kolejny Wojewódzki Konkurs Historyczny. Do tegorocznych zmagań zgłosiło się 45 uczestników z 15 szkół z Małopolski. I miejsce wywalczyli uczniowie z bieckiego liceum!

Podium dla ucznia ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dominik Ćwikła uczeń klasy pierwszej Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach uzyskał tytuł laureata zajmując drugie zaszczytne miejsce w konkursie Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych im. prof. Andrzeja Pankowicza, który odbył się w Krakowie.

Debata o sprawach lokalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyła się kolejna debata lokalna pod hasłem „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”. W debacie uczestniczył m.in. starosta Karol Górski.

Trzynasta Radość Dzieciom
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach był po raz trzynasty organizatorem Powiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych „Radość dzieciom”. W przeglądzie wzięło udział 12 zespołów z Łosia, Ropicy Polskiej, Binarowej, Libuszy i Gorlic.

Weekend Naftowy w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie „Maraton” Gorlice zaprasza do Gorlic na Weekend Naftowy 20 maja 2017 r. w tym na: XV Bieg Naftowy, zawody kolarskie na dystansie 22km, zawody rolkarskie na dystansach 22 i 42km, a także Gorlicki Marszobieg Rodzinny – dystans 3km do pokonania przez rodziców, wujków, dziadków z dziećmi, bratankami, siostrzenicami i wnukami. Zapraszamy wszystkich aktywnych Gorliczan. Start i meta przy GCK w Gliniku. Będą utrudnienia w ruchu w Gorlicach w godz. 13.00-18.45 na ul: Michalusa, Wyszyńskiego, 11 Listopada i Bieckiej.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 76 - 90 z 2350