29 maja 2017 17:03
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Korzystna zamiana
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uchwały Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta Gorlice oraz dobra współpraca starosty Karola Górskiego i burmistrza Gorlic Rafała Kukli zaowocowały korzystną dla obu samorządów zamianą budynku i lokalu. Rozwiąże ona problemy lokalowe Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz organizacji i stowarzyszeń oraz odciąży ruch samochodowy na ul. Słonecznej w Gorlicach.

Nowa era kształcenia zawodowego
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
To będzie renesans kształcenia zawodowego – mówił marszałek  Małopolski Jacek Krupa podczas inauguracji 45 Centrów Kompetencji Zawodowych w Małopolsce dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt będzie realizowany na terenie Małopolski do 2021 roku. Symboliczne czeki na realizację tych projektów od marszałka Jacka Krupy odebrali m.in. wicestarosta powiatu gorlickiego Jerzy Nalepka i  główny specjalista w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach - Urszula Mruk, która była autorem wniosków o dofinansowanie.

Wykonawca wyłoniony loty już wkrótce
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już wkrótce, bo prawdopodobnie od 10 kwietnia br., nad powiatem gorlickim pojawią się samoloty, z których będą wykonywane zdjęcia dla potrzeb geodezyjnych. Właśnie zakończył się przetarg na to zadanie. Wykonywać je będzie firma GEOMAR S.A. ze Szczecina, a wartość robót wyniesie 452,6 tys. zł. Prosimy, aby właściciele poszczególnych nieruchomości we wszystkich miejscowościach powiatu gorlickiego odpowiednio oznaczyli punkty graniczne.

Piłka siatkowa w grze
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
KRS "Ekstrim Gorlice" oraz współorganizatorzy serdecznie zapraszają na X Miedzynarodowy Memoriał im. Stanisława Elmnera w piłce siatkowej dziewcząt Gorlice 2017 o puchar Redaktora Naczelnego Polska Gazeta Krakowska. Turniej odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2016 r. w hali sportowej OSiR w Gorlicach ul. Sportowa 9 oraz w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach ul. Piękna 9. Uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę o godz. 10.00, a zakończenie planowane jest w niedzielę na godz. 15.15.Obszerna fotorelacja z otwarcia i zakończenia na naszym fanpage @powiatgorlicki

Brązowi medaliści na sesji Rady Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Przemysław Kuruc, Wojciech Świgut, Dawid Zieliński i Aleksander Pająk z UKS Hańczowa wywalczyli III miejsce i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików Polskiego Związku Narciarskiego w  biegu sztafetowym mix 4x3,0 km w Tomaszowie Lubelskim. Ich sukces został uhonorowany przez Radę i Zarząd Powiatu Gorlickiego dyplomami i upominkami.

Smakowite III miejsce
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Trzecie miejsce a smakuje jak pierwsze dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kobylanki w Małopolskim Konkursie Kucharsko – Cukierniczym w Krakowie. W tegorocznych dwudniowych zmaganiach  22 – 23 marca rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn. Ośrodek reprezentowały  Ewa i Krystyna Kusiak, a  przygotowała je mgr Maria Ludwin.

Byli na Festiwalu Zawodów
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Silna reprezentacja z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach oraz Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach była na Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Małopolsce w Krakowie organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Była to już piąta edycja Festiwalu Zawodów popularyzującego szkolnictwo zawodowe i umożliwiającego młodzieży gimnazjalnej zapoznania się z ofertą edukacyjną Małopolski.

SOR w przebudowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zwykle to Szpitalny Oddział Ratunkowy daje pomoc i ratunek. Tym razem „specjalistycznej pomocy” wymagał SOR. Od kilku miesięcy na tym newralgicznym oddziale Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach trwa remont i rozbudowa.

Bezpieczeństwo za rok 2016
Redaktor: Ewa Żarnowska    Drukuj Powiadom Znajomego
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, pod przewodnictwem starosty Karola Górskiego spotkała się na swym kolejnym posiedzeniu, by zapoznać się ze sprawozdaniami z działalności za 2016 rok służb, inspekcji i straży. Informacje te będą następnie przedłożone Radzie Powiatu Gorlickiego.

Apel do rolników
Redaktor: Administrator    28.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szanowni Rolnicy, przed rozpoczęciem kolejnego sezonu agrotechnicznego pragnę zwrócić Państwa uwagę na bezpieczeństwo pracy z powszechnie stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin, zapewniającymi wysokie i dobre jakościowo plony płodów rolnych.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2294