Facebook
24 kwietnia 2017 17:07
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Komunikat w sprawie wody - aktualizacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje odbiorców wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia na terenie Gorlic i Ropicy Polskiej, iż wyniki analizy próbek wody wykazały, że woda dostarczana przez MPGK Sp. z o.o. w Gorlicach jest nieprzydatna do spożycia. Wodę z sieci wodociągów można używać do celów sanitarno-bytowych (sanitariaty, pranie). 

PPIS w Gorlicach informuje, że mieszkańcy Gorlic mogą korzystać ze studni publicznych, będących rezerwowym źródłem wody, usytuowanych w punktach: ul. Kolejowa, ul. Słowackiego koło Stróżowianki, źródełko ul Korczak, źródełko ul. 11 Listopada, ul. Słoneczna bloki 4-6 i ul. Konopnickiej koło Stróżowianki.

Ponadto uruchomiono Punkty poboru wody do celów spożywczych w Gorlicach:
Os. Młodych – parking przy Delikatesach Centrum,
Os. Magdalena – Kopernika 10, parking koło Jubilatu,
Os. Korczak - koło Spóldzielni Mieszkaniowej
Os. Pod Lodownią – parking koło boiska, pod budynkiem Spółdzielni,
Os. Górne i Dolne – dowóz beczką mobilną do następujących punktów: parking koło przystanku autobusowego (Osiedle Górne), przy Delikatesach Centrum, parking rafineryjny przy ul. Wyszyńskiego. 

 Zobacz informację MPGK w Gorlicach z 9.02.2017 r. w sprawie podjętych działań naprawczych zmierzających do poprawy jakości wody w sieci wodociągowej MPGK w Gorlicach - tutaj

Komunikat PPIS dostępny tutaj

 
Uwaga grypa
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z dużą zachorowalnością na grypę i infekcje grypopodobne Szpital Specjalistyczny w Gorlicach z dniem 3.02.2017r. ograniczył odwiedziny chorych na oddziałach szpitalnych do odwołania.
 
Do woja marsz, do woja
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają kwalifikacje wojskowe w powiecie gorlickim. Powiatowa Komisja Lekarska prowadzi kwalifikacje w Gorlicach przy ul Węgierskiej 21, w budynku szpitala.  Kwalifikacje potrwają do 8 marca 2017 roku. Stawienie się przed komisją jest obowiązkowe dla wszystkich, których kwalifikacja obejmuje w tym roku.
Czytaj całość
 
Przed wielką produkcja filmową
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
„Nie każdy naród posiada człowieka, który stworzył nowy, największy przemysł na świecie i dał podstawy pod inne dziedziny. Polska i ten teren takiego człowieka ma i trzeba nim się chwalić i mówić o tym całemu światu...”- Tak mówił dziś w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach producent, reżyser, scenarzysta Marek Kraszewski, który przymierza się do realizacji filmu o Ignacym Łukasiewiczu.
Czytaj całość
 
Polowali i walczyli o puchary
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
130 myśliwych, w tym 2 panie, uczestniczyło w polowaniu na drapieżnika w powiecie gorlickim. Zwycięskie puchary z rąk starosty Karola Górskiego odbierali na koniec polowania w Kwiatoniu: król polowania - Leszek Stanula z Koła Łowieckiego Grabina Biecz oraz Andrzej Nowak z KŁ Bażant Bobowa i Jan Dziamba z KŁ Dzik Gorlice.
Czytaj całość
 
ŚDS uroczyście otwarty
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W ostatni dzień stycznia uroczyście otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z filią w Gorlicach. Na uroczystość przybyli między innymi: I Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Jacek Kowalczyk i Dyrektor ŚDS Jadwiga Białoń.
Czytaj całość
 
Czy wiecie, że...
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Czy wiecie, że w Starostwie Powiatowym w Gorlicach funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych i można od A-Z załatwić sprawy paszportowe? Tutaj należy także zgłosić fakt założenia stowarzyszenia czy fundacji i składać stosowne sprawozdania z ich działalności. Między innymi tymi sprawami zajmuje się Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich.
Czytaj całość
 
Projekt dla młodych bezrobotnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach rozpoczął realizację projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie gorlickim (III). Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby zarejestrowane w PUP w Gorlicach jako bezrobotne, które są w wieku poniżej 30 roku życia, mają ustalony profil pomocy I lub II, nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym rozumianym jako kształcenie w formach szkolnych w trybie dziennym oraz nie szkoliły się w okresie ostatnich 4 tygodni ze środków publicznych.
Czytaj całość
 
Czy wiecie, że...
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Czy wiecie, że w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Gorlicach w 2016 roku w ramach aktualizacji operatu ewidencji gruntów wprowadzono 6481 zmian do operatu i wydano 6279 wypisów z operatu? Zgłoszonych zostało 4361 robót geodezyjnych.
Czytaj całość
 
Zapraszamy na galę Mosty Starosty 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia dorocznych nagród Starosty Gorlickiego Mosty Starosty 2017 i Przęsło 2017. Gala odbędzie się 10 lutego 2017 r. o godz. 17-tej w Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach ul. Wróblewskiego 10A. W ubiegłym roku statuetkę Most Starosty 2016 otrzymał prof. Jerzy Vetulani.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2228
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl