25 lipca 2017 14:48
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Tańczyli na Skrzydłach Muzyki
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance uczestniczyli w  IV Międzygminnym Konkursie Muzycznym "Na Skrzydłach Muzyki", który odbył się w Kinie "Farys" w Bieczu. Grupa taneczna "Farandola" z SOSW rozpoczęła cały konkurs pięknym wykonaniem tańca narodowego poloneza. Drugim reprezentantem ośrodka był zespół "Zielony Balonik".

Na półmetku modernizacji SOR
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Tutaj będzie wjeżdżać karetka, tu będzie przejście dla pacjentów, a tu dla lekarza, tych drzwi nie będzie, a te będą przesunięte... Oni, czyli dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach i pielęgniarka oddziałowa SOR, wszystko widzą już oczami wyobraźni, choć w naturze jest to jeszcze plac budowy. Na półmetku modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oglądaliśmy postępy robót budowlanych.

Uprzedzić pożar uratować zabytek
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się spotkanie dotyczące ochrony przeciwpożarowej drewnianych zabytków architektury sakralnej wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spotkanie prowadził starosta Karol Górski.

Dzień Strażaka w KP PSP w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Kilkudziesięciu strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gorlickiego świętowało Dzień Strażaka. W uroczystości udział wzięli m.in. Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Stanisław Nowak, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach Krzysztof Kosiba.

Nowy Budżet Obywatelski Małopolski
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
29 kwietnia rozpocął się nabór zadań do II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Potrwa do 19 czerwca 2017 r. W tym czasie organizowane są spotkania informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Małopolski. W powiecie gorlickim takie spotkanie będzie miało miejsce 22 maja o godz. 14.00 w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach, Rynek 1.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Tygodniu Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach odbyło się spotkanie z okazji ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W uroczystości uczestniczył m.in.: wicestarosta powiatu Jerzy Nalepka, który składał życzenia oraz wręczył dyplomy  wyróżniającym się bibliotekarzom.

Dyrektorskie roszady
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Komisje konkursowe powołane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego wyłoniły kandydatów na stanowiska dyrektorów czterech szkół ponadgimnazjalnych i trzech placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki. Szykują się trzy zmiany na dyrektorskich stanowiskach.

Wsparcia dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dr hab. Stanisław Sorys Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”  zapraszają wszystkich mieszkańców, zainteresowanych tematyką pozyskiwania dotacji unijnych na spotkanie informacyjne, poświęcone zakresowi dostępnych źródeł wsparcia dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Powiatowe dotacje dla zabytków
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Przypominamy, że jeszcze tylko do 15 maja br. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z terenu powiatu gorlickiego wpisanych do rejestru zabytków. Wypełnione druki należy składać  w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice.

Odznaczenia i podziękowania dla pielęgniarek
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Nowym Sączu odbyły się regionalne obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. W trakcie uroczystości odznaczenia państwowe Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła dla szczególnie zasłużonych pielęgniarek otrzymały: Ewa Belczyk, Maria Boruch-Łoś, Zofia Durlak, Małgorzata Mąka, Krystyna Sarnecka, Krystyna Semla oraz Teresa Stępień ze Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2353