25 marca 2017 16:35
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
Na półmetku V kadencji
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zapraszamy do objrzenia i wysłuchania informacji starosty Karola Górskiego na temat najważniejszych dokonań inwestycyjnych samorządu powiatowego w latach 2015-2016. Wypowiedź została udzielona dla RTvG i wyemitowana 19 grudnia 2016 r. - materiał do pobrania tutaj
Zapraszamy również do lektury Biuletynu Samorządowego Ziemia Gorlicka - Na półmetku V kadencji - do pobrania plik pdf tutaj

Program wyrównywania różnic między regionami III
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Informujemy, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił nabór wniosków na rok 2017 w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”. Kompletne wnioski o dofinansowanie projektów w obszarach B, C, D programu składać należy w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice, w terminie do 17 lutego 2017r.

Ekonomistów lekcje z ZUS-em
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach uczestniczy w autorskim projekcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pn. „Lekcje z ZUS". „Lekcje z ZUS" mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pora na kolędowanie
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Święta, święta i po świętach, ale... przyszła pora na kolędowanie. Kolędnicy dotarli także do Starostwa Powiatowego w Gorlicach, a podejmowali ich starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka.

Talenty z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
 W Zespole Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach odbyła się VI. edycja Szkolnego Konkursu Artystycznego „Mamy Talent”. Jego organizatorami byli: Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Przedsiębiorczości pod opieką nauczycieli: Teresa Bednarz, Marek Gryboś, Wojciech Rykała.

Wyjątkowy Jarmark Świąteczny
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Tłoczno, gwarnie, kolorowo i smacznie, czyli po prostu świątecznie było przez cały weekend na gorlickim Rynku za sprawą II Gorlickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Licznym świątecznym stoiskom towarzyszyli m.in.: rozdający prezenty Mikołaj, żywa szopka, wspólna Wigilia i  kolędowanie oraz akcja charytatywna na rzecz Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, a także turniej kulinarny, w którym uczestniczyli m.in. starosta Karol Górski i burmistrz Gorlic Rafał Kukla.

Zgłoś kandydata do nagrody Pro Publico Bono
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.10.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno zaprasza do zgłaszania kandydatów do nagrody Pro Publico Bono. Będzie ona przyznawana po raz dziewiąty. Nabór wniosków trwa do 30 grudnia 2016 roku. Nagrodę w formie statuetki oraz dwóch wyróżnień przyznaje Kapituła Nagrody „PRO PUBLICO BONO” pod kierunkiem przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego. /Na zdj. laureatka nagrody w 2014 r. Marta Przewor i przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno/

Spotkanie z królową nauk
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
,,MATEMATYKA TO KRÓLOWA WSZYSKICH NAUK,  A JEJ NAUKA NIE MUSI BYĆ PROBLEMEM’’ - pod takim hasłem w Zespole Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach odbył się Dzień Matematyki  - przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu MATEMATYCZNE PENDOLINO.

Recytatorska potyczka
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Czternastu uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Gorlicki stoczyło recytatorską potyczkę w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorsko – Teatralnym im. Jana Pawła II w kategorii Recytacja. Mistrzem recytacji została Natalia Gierut z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Razem ze Szlachetną Paczką aktualizacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz piąty pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz kilku powiatowych jednostek włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”. Wspólnie pomagali samotnej Pani Marii, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej brakiem stałej pracy, złym stanem zdrowia i trudnymi warunkami mieszkaniowymi, a także brakiem nawet dalszej rodziny.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2191