19 stycznia 2018 04:24
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Spojrzeli w największą dziurę w Ziemi w Polsce
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
45 uczniów oraz ich opiekunowie i starosta Karol Górski zwiedzili odkrywkową Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrownię Bełchatów. Wizytę w tym niedostępnym na co dzień miejscu umożliwił wiceprezes Zarządu ds. Innowacji Polskiej Grupy Energetycznej, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa. Dla uczniów była to nagroda za finał w I Powiatowym Konkursie Elektrycznym „ISKRA”, a dla wszystkich niezapomniane wrażenia.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziesięciu uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatu gorlickiego odebrało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala odbyła się w sali teatralnej Kuratorium Oświaty w Krakowie. Okolicznościowe dyplomy wręczała Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie.

Kolejne miliony dla SOR
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach wchodzi w nowy rozdział swego funkcjonowania. Właśnie dobiega końca projekt o wartości 4 mln zł dotyczący jego rozbudowy, modernizacji i wyposażenia w nowy sprzęt, a już w progu pojawia się kolejny obejmujący zakup najnowocześniejszej aparatury medycznej o wartości prawie 2,9 mln zł.

Bądź aktywny edukacyjnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak napisać CV,  by dostać dobrą pracę? Co zrobić, by zadbać o swoje zdrowie? Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem? Na takie i inne pytania uzyskasz praktyczne odpowiedzi biorąc udział w zajęciach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych w Powiecie Gorlickim uruchomionym przy Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.

Start po powiatowe stypendia sportowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze tylko do 15 listopada br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek kieruje zawodnik lub jego opiekun prawny do Zarządu Powiatu Gorlickiego na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3. Będzie to druga edycja stypendiów dla wybitnych sportowców z terenu powiatu gorlickiego.

Dobra ocena formalna
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat Gorlicki jako partner Miasta Gorlice złożył w I półroczu br. wspólny wniosek aplikacyjny do Zarządu Województwa Małopolskiego pn. „Obszar Starówka - lokalne centrum naukowo – kulturalno – sportowo – rekreacyjne wraz z przebudową dróg lokalnych i infrastruktury technicznej Gorlic”. Projekt przeszedł właśnie pozytywną ocenę formalną. To kolejny krok w kierunku rewitalizacji budynku Kromera.

Święto Niepodległości w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w Gorlicach 11 listopada 2017 r. Rozpocznie je o godz. 10.00 msza św. w Bazylice Mniejszej pw NNMP, a poprzedzi ją program słowno-muzyczny. Po mszy św.  przemaszerujemy pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w Gorlicach, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Gorlic Rafał Kukla i nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. W imieniu organizatorów - Urzędu Maiasta Gorlice oraz własnym zapraszamy mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego do udziału w tej patriotycznej uroczystości. Zachęcamy także do udekorowania swoich domów biało-czerwonymi flagami narodowymi.

Dzień wolny w Starostwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uprzejmie informujemy, że 10 listopada 2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Starostwie Powiatowym w Gorlicach. Zobacz Zarządzenie nr 33 plik pdf do pobrania tutaj

Człowiek NIEPOJĘTY PRZYPADEK
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
„Niepojęty przypadek” - to tytuł spektaklu teatralnego, który na scenie Gorlickiego Domu Kultury przedstawiła  grupa teatralna „Między słowami” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.  Na scenie wystąpili: Błażej Baran, Dagmara Dąbek, Sylwia Kret, Wiktor Rafa, Magdalena Tatko i Mariola Wąs. Scenariusz opracowała i reżyserii podjęła się Dominika Jodłowska-Kubala, a całość muzycznie opracował Rafał Boniśniak.

Z fantazją w głowie i rękach
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczennice z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach: Ewelina Mroczka, Gabriela Sikora i Weronika Słowik, pod opieką Joanny Sochy, reprezentowały powiat gorlicki w konkursie „Mam Zawód. Mam Fantazję”. Jego temat brzmiał: „Stylistyka subkultur młodzieżowych”, a nasza reprezentacja "wystylizowała" drugie miejsce.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2563