Facebook
19 stycznia 2018 04:24
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Spojrzeli w największą dziurę w Ziemi w Polsce
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
45 uczniów oraz ich opiekunowie i starosta Karol Górski zwiedzili odkrywkową Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów i Elektrownię Bełchatów. Wizytę w tym niedostępnym na co dzień miejscu umożliwił wiceprezes Zarządu ds. Innowacji Polskiej Grupy Energetycznej, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa. Dla uczniów była to nagroda za finał w I Powiatowym Konkursie Elektrycznym „ISKRA”, a dla wszystkich niezapomniane wrażenia.
Czytaj całość
 
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziesięciu uczniów ze szkół ponadpodstawowych z powiatu gorlickiego odebrało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala odbyła się w sali teatralnej Kuratorium Oświaty w Krakowie. Okolicznościowe dyplomy wręczała Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie. 
Czytaj całość
 
Kolejne miliony dla SOR
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach wchodzi w nowy rozdział swego funkcjonowania. Właśnie dobiega końca projekt o wartości 4 mln zł dotyczący jego rozbudowy, modernizacji i wyposażenia w nowy sprzęt, a już w progu pojawia się kolejny obejmujący zakup najnowocześniejszej aparatury medycznej o wartości prawie 2,9 mln zł.
Czytaj całość
 
Bądź aktywny edukacyjnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak napisać CV,  by dostać dobrą pracę? Co zrobić, by zadbać o swoje zdrowie? Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem? Na takie i inne pytania uzyskasz praktyczne odpowiedzi biorąc udział w zajęciach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych w Powiecie Gorlickim uruchomionym przy Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Start po powiatowe stypendia sportowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze tylko do 15 listopada br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek kieruje zawodnik lub jego opiekun prawny do Zarządu Powiatu Gorlickiego na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3. Będzie to druga edycja stypendiów dla wybitnych sportowców z terenu powiatu gorlickiego.
Czytaj całość
 
Dobra ocena formalna
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat Gorlicki jako partner Miasta Gorlice złożył w I półroczu br. wspólny wniosek aplikacyjny do Zarządu Województwa Małopolskiego pn. „Obszar Starówka - lokalne centrum naukowo – kulturalno – sportowo – rekreacyjne wraz z przebudową dróg lokalnych i infrastruktury technicznej Gorlic”. Projekt przeszedł właśnie pozytywną ocenę formalną. To kolejny krok w kierunku rewitalizacji budynku Kromera.
Czytaj całość
 
Święto Niepodległości w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w Gorlicach 11 listopada 2017 r. Rozpocznie je o godz. 10.00 msza św. w Bazylice Mniejszej pw NNMP, a poprzedzi ją program słowno-muzyczny. Po mszy św.  przemaszerujemy pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w Gorlicach, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Gorlic Rafał Kukla i nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. W imieniu organizatorów - Urzędu Maiasta Gorlice oraz własnym zapraszamy mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego do udziału w tej patriotycznej uroczystości. Zachęcamy także do udekorowania swoich domów biało-czerwonymi flagami narodowymi.
 
Dzień wolny w Starostwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uprzejmie informujemy, że 10 listopada 2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Starostwie Powiatowym w Gorlicach. Zobacz Zarządzenie nr 33 plik pdf do pobrania tutaj
 
Człowiek NIEPOJĘTY PRZYPADEK
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
„Niepojęty przypadek” - to tytuł spektaklu teatralnego, który na scenie Gorlickiego Domu Kultury przedstawiła  grupa teatralna „Między słowami” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.  Na scenie wystąpili: Błażej Baran, Dagmara Dąbek, Sylwia Kret, Wiktor Rafa, Magdalena Tatko i Mariola Wąs. Scenariusz opracowała i reżyserii podjęła się Dominika Jodłowska-Kubala, a całość muzycznie opracował Rafał Boniśniak.
Czytaj całość
 
Z fantazją w głowie i rękach
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczennice z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach: Ewelina Mroczka, Gabriela Sikora i Weronika Słowik, pod opieką Joanny Sochy, reprezentowały powiat gorlicki w konkursie „Mam Zawód. Mam Fantazję”. Jego temat brzmiał: „Stylistyka subkultur młodzieżowych”, a nasza reprezentacja "wystylizowała" drugie miejsce.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2563
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl