21 listopada 2017 11:15
Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
EGIDA w KP Policji
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, jako jednej z osiemdziesięciu dwóch jednostek policji na terenie całego kraju, odbywały się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. Przybyli rezerwiści przeszli całodzienne szkolenie teoretyczne i praktyczne. W jego podsumowaniu uczestniczył m.in. starosta Karol Górski.

Piknik integracyjny przełożony
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Z przykrością informujemy, że ze względu na fatalne warunki atmosferyczne zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowany na sobotę 23 września 2017 r. "Piknik Integracyjny. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych" w Skansenie w Szymbarku i przełożyć całe wydarzenie na inny dzień. Zapewniamy jednak, że piknik się odbędzie tydzień później, czyli 30 września 2017 r., bo na przyszły tydzień prognozy są bardziej optymistyczne. Program i miejsce pikniku pozostają bez zmian, oby tylko niebo się do nas słonecznie uśmiechnęło!

UWAGA ostrzeżenie hydrologiczne
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
BPH IMGW-PIB O/Kraków ZHO Kraków ostrzega, że od godz. 12:00 dnia 21.09.2017 do godz. 20:00 dnia 22.09.2017 w związku z prognozowanymi nadal intensywnymi, ciągłymi opadami deszczu w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody na ogół w dolnej części strefy stanów wysokich. Przekroczone zostaną stany ostrzegawcze w kolejnych profilach wodowskazowych oraz stany alarmowe - w szczególności w górnych częściach zlewni karpackich dopływów Wisły oraz na mniejszych ciekach i zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa. Przekroczeniu ulegnie także stan alarmowy w profilu Jawiszowice na Wiśle. Monitoring powodziowy dostępny jest m.in. tutaj

UWAGA silne opady deszczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje od godz. 22:00 dnia 20.09.2017 do godz. 08:00 dnia 22.09.2017 wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pierwszym okresie, do godz. 08:00 dnia 21.09, prognozowana suma opadów od 25 mm do 35 mm. Podczas kolejnej doby prognozowana suma opadów od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm. Największe natężenie opadów przewidywane jest w południowej połowie województwa.

Naukowe fascynacje
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie i nauczyciele kilku szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki wzięli udział w VIII Pogórzańskich Atrakcjach Naukowych w Łużnej. Prezentowali swoje fascynacje nauką i możliwości jakie ona otwiera.

Agropromocja w Nawojowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W Nawojowej odbyła się 27. Agropromocja, czyli największa w Małopolsce Międzynarodowa Wystawa Rolnicza. Swoje produkty z branży rolniczej i około rolniczej zaprezentowało około 300 firm, a odwiedziło je kilka tysięcy osób. Wśród gości był także starosta powiatu gorlickiego Karol Górski.

Kolejne wyróżnienie dla ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach został nagrodzony LAUREM SPOŁECZNEGO ZAUFANIA. To prestiżowa i jedyna w swoim rodzaju nagroda przyznawana placowkom oświatowym wyłącznie na wniosek uczniów, rodziców i absolwentów szkoły.

Pełnoletni koronkowy festiwal
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Bobowej w powiecie gorlickim odbywa się XVIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej. Ze swoimi koronkowymi dziełami zjechały do Bobowej koronczarki z Belgii, Holandii, Francji, Czech, Słowacji i dalekich Indii oraz oczywiście z Polski i Bobowej.

Studio Radia Kraków w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jutro, czyli 19 września 2017 r. we wtorek nastąpi oficjalne otwarcie studia Radia Kraków w Gorlicach przy ul. Piekarskiej. Wcześniej, bo od godz. 9.00 do 12.00 z gorlickiego rynku będzie emitowany na żywo program „Przed hejnałem”.

Nowy rok szkolny rozpoczęty
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wniesiono sztandary szkół, odśpiewano hymn Polski, pierwszoklasiści składali ślubowania, były powitania od dyrektorów i szkolnych samorządów oraz prezentacje wychowaców, a z balkonów obserwowali to wszystko absolwenci. Prawie 3700 uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki  rozpoczęło wraz ze swoimi nauczycielami nowy rok szkolny 2017/2018.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 105 z 2491