25 marca 2017 16:38
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
Oglądajcie udostępniajcie i lajkujcie
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Miło nam poinformować, że od kilkunastu dni działa oficjalny fanpage @powiatgorlicki . Rozpoznacie nas po herbie powiatu gorlickiego i zimowym zdjęciu profilowym takim jak obok. Na razie „raczkujemy”, ale przy Waszej pomocy na pewno wkrótce „staniemy na nogi”. Na dobry początek zapraszamy na „sprawdzian wiedzy” z upominkiem, ale po szczegóły to już musicie „udać się” na Fanpage Powiat Gorlicki – https://www.facebook.com/powiatgorlicki    Do zobaczenia!

Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Aktualizacja - Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu (200 µg/m³) oraz związanego z nim wysokiego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu, dla woj. małopolskiego: obszar północny, zachodni oraz południowo- wschodni.  Obowiązuje do godz. 24:00 dnia 16.02.2017 r.

Super dekarz z ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wielkim sukcesem zakończył się udział Kamila Kożucha z klasy II b Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej w 46. Ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia 2017”. W finale centralnym w Poznaniu, w gronie sześciu najlepszych dekarzy, uzyskał doskonałe drugie miejsce w Polsce!

Kapituła już wybrała
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze nie przebrzmiały głosy gali Mosty Starosty, a już szykujemy się do następnej uroczystości, czyli wręczenia nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „Pro Publico Bono”. W tym roku mamy 6 kandydatów nominowanych do tej nagrody. Zgłoszenia rozpartywała Kapituła pod przewodnictwem Marka Bugno.

Mosty Starosty 2017 i Przęsło 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Muzykolog, menedżer, promotor, dyrektor artystyczny cenionych przez światową krytykę festiwali muzycznych, jedna z najbardziej wpływowych osób w polskim środowisku muzycznym, twórca i realizator Kromer Festival w Bieczu – Filip Berkowicz  otrzymał od Starosty Gorlickiego Karola Górskiego statuetkę Most Starosty 2017. Podczas uroczystej gali starosta wręczył ponadto Przęsło 2017 Łukaszowi Dyczko oraz pięć wyróżnień Mosty Starosty.

Woda zdatna do spożycia
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach stwierdza przydatność wody do spożycia dostarczanej przez MPGK S z o.o. Komunikat PPIS dostępny tutaj

Zostaw swój 1% w powiecie gorlickim i Małopolsce
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rozpoczął sie okres rozliczeń z podatku. Odpisując 1% z naszego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego działających w powiecie gorlickim czy Małopolsce możemy przyczynić się do wsparcia tych organizacji i pomóc np. chorym dzieciom, osobom starszym, niepełnosprawnym i bezdomnym, czy działaniom na rzecz wyrównywanie szans edukacyjnych, wspieranie ekologii czy też organizację imprez kulturalnych.

SOR potrzebny jak zdrowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach rusza realizacja projektu „Rozbudowa i przebudowa wraz z doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach z zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań technologicznych”. Właśnie dyrekcja szpitala przekazała wykonawcy teren budowy pod nowy SOR.

Komunikat w sprawie wody - aktualizacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje odbiorców wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia na terenie Gorlic i Ropicy Polskiej, iż wyniki analizy próbek wody wykazały, że woda dostarczana przez MPGK Sp. z o.o. w Gorlicach jest nieprzydatna do spożycia. Wodę z sieci wodociągów można używać do celów sanitarno-bytowych (sanitariaty, pranie).

PPIS w Gorlicach informuje, że mieszkańcy Gorlic mogą korzystać ze studni publicznych, będących rezerwowym źródłem wody, usytuowanych w punktach: ul. Kolejowa, ul. Słowackiego koło Stróżowianki, źródełko ul Korczak, źródełko ul. 11 Listopada, ul. Słoneczna bloki 4-6 i ul. Konopnickiej koło Stróżowianki.

Ponadto uruchomiono Punkty poboru wody do celów spożywczych w Gorlicach:
Os. Młodych – parking przy Delikatesach Centrum,
Os. Magdalena – Kopernika 10, parking koło Jubilatu,
Os. Korczak - koło Spóldzielni Mieszkaniowej
Os. Pod Lodownią – parking koło boiska, pod budynkiem Spółdzielni,
Os. Górne i Dolne – dowóz beczką mobilną do następujących punktów: parking koło przystanku autobusowego (Osiedle Górne), przy Delikatesach Centrum, parking rafineryjny przy ul. Wyszyńskiego.

Zobacz informację MPGK w Gorlicach z 9.02.2017 r. w sprawie podjętych działań naprawczych zmierzających do poprawy jakości wody w sieci wodociągowej MPGK w Gorlicach - tutaj

Komunikat PPIS dostępny tutaj

Uwaga grypa
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z dużą zachorowalnością na grypę i infekcje grypopodobne Szpital Specjalistyczny w Gorlicach z dniem 3.02.2017r. ograniczył odwiedziny chorych na oddziałach szpitalnych do odwołania.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2191