20 lipca 2017 22:45
Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Znawcy oręża polskiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wiktor Przesławski i Mateusz Węgrzyn, uczniowie klasy 2d I Liceum Ogólnokształcącego im M. Kromera w Gorlicach, znaleźli się w ścisłej czołówce  etapu centralnego Olimpiady ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.  Wiktor zajął 5 miejsce, a Mateusz Węgrzyn 8 i jako jedyni z województwa małopolskiego znaleźli się w grupie najlepszych.

Śladami św. Jana Pawła II
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
250 uczniów z opiekunami wędrowało śladami św. Jana Pawła II. Już po raz 19.  Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach był organizatorem Rajdu im. Jana Pawła II Szlakami Beskidu Niskiego. Uroczyste zakończenie, z udziałem m.in. przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Zofii Kamińskiej, naczelnika wydziału edukacji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach Tadeusza Mikruta, naczelnik wydziału ochrony środowiska SP Marii Puścizna-Syc i dyrektor ZSE Grażyny Pabis-Mazur, odbyło się w Owczarach.

Klima dla chorych dzieci
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Piękny i pożyteczny prezent otrzymały chore dzieci przebywające na oddziale dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Dzięki akcji charytatywnej Redakcji Gazety Gorlickiej z Fundacją Beskidzka Zima oraz ofiarności wielu osób, instytucji i firm, w tym szczególnie Kuźni Glinik sp. z o.o. oraz Narzędzi i Urządzeń Wiertniczych Glinik na oddziale zamontowana została klimatyzacja.

Ćwiczenia RENEGADE
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolski Urząd Wojewódzki i Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorlicach informują, że w dniach 6-8 czerwca 2017 roku odbywają się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Ruszyła budowa nowego mostu w Jankowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeżdżą i chodzą po starym moście, ale z nadzieją spoglądają już na plac budowy nowego. W Jankowej ostro ruszyła największa tegoroczna powiatowa inwestycja mostowo-drogowa, czyli budowa nowego mostu na rzece Biała wraz z rozbudową drogi powiatowej Jankowa-Lipniczka. Trwa palowanie i przygotowywanie terenu pod przyszłe rondo.

Doceńmy ludzi i organizacje
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w XIII edycji Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli”! Ruszył także nabór zgłoszeń do Konkursu o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego  „Amicus Hominum”. Zgłoszenia do 30 czerwca br.

Pruszków mistrzem licealiady
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zwycięstwem drużyny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych z Pruszkowa 76:59 nad drużyną z Zespołu Szkół Sportowych z Dąbrowy Górniczej zakończyła się XIV Ogólnopolska Licealiada w Koszykówce Chłopców. Przez 3 dni w 4 halach sportowych w powiecie gorlickim walczyły uczniowskie drużyny koszykarskie z całej Polski.

Fotograficzne osobliwości ziemi gorlickiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbył się wernisaż połączony z wręczeniem nagród laureatom VIII POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „OSOBLIWOŚCI ZIEMI GORLICKIEJ”. Gratulacje laureatom składali i nagrody wręczali: starosta Karol Górski, przewodniczący jury artysta fotografik Wacław Bugno i artysta fotografik Jacek Kosiba.

Warsztaty z Budżetu Obywatelskiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa druga edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W jej trakcie przewidziano warsztaty edukacyjne. Dla mieszkańców powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza warsztaty odbędą się 7 czerwca  2017 r. (środa), o godzinie 17.00 w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” (sala im. R. Sichrawy) Nowy Sącz, ul. Jana Długosza 3. Spotkania są otwarte dla wszystkich Małopolan, a udział w nich nie wymaga wcześniejszej rejestracji!

Skutecznie badają, wykrywają i leczą
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Szpital Specjalistyczny w Gorlicach znalazł się pośród najlepszych w kraju. Uplasował się na 5 miejscu w zakresie wykrywania zmian w szyjce macicy i na 10. miejscu jeśli chodzi o wykrywanie zmian w piersiach. Oba rankingi przygotował i opracował tygodnik Wprost, na podstawie szczegółowych ankiet z ponad 2 tys. szpitali w Polsce.

Oddziałem ginekologiczno-położniczym z pododdziałem ginekologii onkologicznej gorlickiego szpitala kieruje dr n. med. Borys Welz.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2350