27 maja 2017 02:28
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Z powinności wobec Ojczyzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
3 Maja 2017 - 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święto Matki Bożej Królowej Polski. W Gorlicach, z udziałem udziałem parlamentarzystów, samorządowców, kombatantów, duchownych, licznych pocztów sztandarowych, przedstawicieli organizacji społecznych oraz mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego, odbyły się patriotyczno-religine uroczystości organizowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Dni Gorlic 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają Dni Gorlic. Uroczysta inauguracja połączona była z obchodami 102 rocznicy Bitwy pod Gorlicami. Hołd poległym w imieniu samorządu powiatu gorlickiego oddali: starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina.

Wielka WojnaWielka Konferencja
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wielkimi krokami zbliżamy się do III Międzynarodowej konferencji naukowej nt. lotnictwa w ramach projektu „Od Gorlic po Kaukaz, Lewant Alpy i Adriatyk – czyli lotnictwo na Froncie Wschodnim, nad Bałkanami i na Bliskim Wschodzie 1914-1918”. W ramach konferencji zorganizowany zostanie widowiskowy pokaz lotniczy nad Szymbarkiem  – pokaz akrobacji w wykonaniu dwusamolotowego klucza replik samolotów historycznych z okresu Wielkiej Wojny – Nieuport 11 i Nieuprt 17.

Powiatowe zasoby pomocy społecznej
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
XXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego przebiegała pod znakiem sprawozdań za 2016 rok z obszaru pomocy społecznej. Rada Powiatu zajmowała się m.in. oceną realizacji zadań przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz stanu zasobów pomocy społecznej.

Z Biecza do Palermo bliska droga
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
18 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Św Jadwigi Królowej z Biecza gości w Palermo. W poniedziałek, 24 kwietnia, podejmował ich Konsul Honorowy RP Davide Farina wraz z burmistrzem miasta prof. Leoluca Orlando, w siedzibie władz miasta Palermo w Palazzo delle Aquile. Wyjazd odbywa się w ramach projektu Erasmus; Nowe umiejętności - większe możliwości pracy na rynku europejskim - "New skills - greater opportunities on European work market".

Lider zespołu Pectus w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej odbył się finał I Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu Pectus. Specjalnym  gościem koncertu finałowego był lider zespołu Pectus Tomasz Szczepanik – absolwent ZSZ w Bobowej.

Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach wywalczyła I miejsce w  Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Gorlicach. W skład zwycięskiego zespołu wchodzą: Tomasz Jurczak, Natalia Kopystiańska, Justyna Kopystiańska, Weronika Kukuczka, Paulina Kosiba. Ich  opiekunem jest mgr Wojciech Stępień. Na II miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, a na III drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu.

Matematyczny sukces klasy Ia z Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W XXVIII edycji międzynarodowego konkursu klasowego  „Matematyka Bez Granic” klasa Ia z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach zajęła bardzo wysokie miejsca w Małopolsce i w kraju, czyli 2 miejsce w okręgu małopolskim i 12 miejsce w kraju. Opiekunem klasy Ia jest p. Barbara Zawilińska.

UWAGA na wodę w Bobowej AKTUALIZACJA
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Aktualizacja z 2.05.2017 - W wyniku badań wody przeprowadzonych w dwóch niezależnych miejscach sieci wodociągowej w miejscowości Bobowa w dniu 27.04.2017r. przez PETROGEO Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych Oddział w Jaśle nie stwierdzono obecności bakterii Clostridium, natomiast na samym ujęciu wody stwierdzono bakterię Clostridium w ilości 1 jednostka/100 ml.
: http://www.bobowa.pl/

Zanieczyszczony ciek wodny
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w dniu 25 kwietnia 2017 r. służby Straży Pożarnej, Policji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie podjęły działania związane z ustaleniem przyczyny przedostania się substancji ropopochodnych do cieku wodnego na odcinku Hurtowni zlokalizowanej przy ul. 11 Listopada i bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2290