25 kwietnia 2017 00:58
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Fizyczne Dziwadełka
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna „Dziwadełka” z Klubu Amatorów Odkrywców Nauki KAON w Bieczu wywalczyła trzecie miejsce w Półfinałach Turnieju Młodych Fizyków 2017, które odbyły się w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wsparcia materialnego w wyjeździe grupy na turniej udzieliło Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Zaznacz punkty graniczne
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już wkrótce, bo na początku kwietnia, nad powiatem gorlickim pojawią się samoloty, z których będą wykonywane zdjęcia dla potrzeb geodezyjnych. Zanim jednak to się stanie wskazane jest, aby właściciele poszczególnych nieruchomości we wszystkich miejscowościach powiatu gorlickiego odpowiednio oznaczyli punkty graniczne.

Certyfikaty Cisco w rękach uczniów ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach z klasy III Technikum w zawodzie Technik informatyk uczestniczyła w kolejnym kursie Akademii Sieciowej Cisco pt.: "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy" (IoE ang. Internet of Everything). Po  wykładach, ćwiczeniach, wypełnieniu ankiet, rozwiązaniu quizów oraz zdaniu egzaminu końcowego uczniowie otrzymali certyfikaty, które wręczyła Renata Stępień dyrektor ZST.

Kocie łby w cenie
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Do Biecza wracają kocie łby. Kostką granitową przed budynkiem szczyci się od niedawna Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. Zastąpiła ona wysłużone płytki betonowe. Swój udział w tym dziele ma wielu uczniów, a w zasadzie już absolwentów, oraz nauczycieli i pracowników liceum.

Zmierzyli sie z potęgą informatyki
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie kilku szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego uczestniczyli po raz kolejny w widowisku „Potęga informatyki” organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu - National-Louis University z Nowego Sącza. WSB jak zawsze przygotowała wiele atrakcji i niezwykle efektowną oprawę.

Artystyczny wieczór w LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Koncert wokalno-muzyczny oraz wystawa prac plastycznych, fotografii, origami, haftu matematycznego – to wszystko można było podziwiać podczas „Wieczoru Artystów" w  auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu.

Wiosenne otwarcie szkół ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
UWAGA GIMNAZJALIŚCI! 21 marca 2017 roku, w pierwszy dzień wiosny, swoje drzwi przed WAMI otwierają w Gorlicach szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Gorlicki. Troszkę później zaproszą do siebie szkoły w Bieczu i Bobowej.  Szczegóły dostępne są na stronach poszczególnych szkół i będą się ukazywać na naszym fanpage @powiatgorlicki.

Przed nami wielka gala
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już tylko godziny dzielą nas od dziewiątej gali Pro Publico Bono 2017. W najbliższy piątek 17 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku poznamy sześciu nominowanych oraz trzech głównych laureatów Nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego. Galę uświetni koncert chóru Cantores Carvatiani. Na uroczystość serdecznie zaprasza przewodniczący Marek Bugno.

Żegnamy Panią Halinę Czeluśniak
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Z głębokim żalem informujemy, że zmarła Pani Halina Czeluśniak, wieloletni Kierownik artystyczny i członek Regionalnego Zespołu Tanecznego „Pogórzanie’’, taneczny i muzyczny wychowawca wielu pokoleń, pracownik Gorlickiego Centrum Kultury. W styczniu 2017 roku uhonorowana została odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2015 roku, z rąk starosty Karola Górskiego, odebrała wraz z zespołem Pogórzanie wyróżnienie Mosty Starosty za całokształt osiągnięć w popularyzacji ludowej kultury muzycznej Pogórza.

Pogrążonej w smutku rodzinie szczere kondolencje składają: Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach.
Pożegnanie śp. Haliny Czeluśniak odbędzie się 15 marca 2017 roku o godz. 15.00 w Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Wójtowej.

Maki i Stokrotki zdrowo jedzą i więcej wiedzą
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dobiega końca etap zimowy w ramach ogólnopolskiego programu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczestniczą w nim uczniowie klas szkolnych „Maki” i „Stokrotki” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -  Wychowawczego w Kobylance. Pod kierunkiem nauczycieli: mgr Magdaleny Kozub i mgr Kingi Podolskiej realizowali kolejne działania w celu pogłębienia wiedzy  na temat zdrowego odżywiania.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2228