19 września 2017 17:19
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Konkurs Sztuka Osób Niepełnosprawnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu województwa małopolskiego do udziału w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Temat tegorocznej edycji to „Moja Ojczyzna”. Prace konkursowe zgłaszają placówki do 8 września 2017 r. w Małopolskim Oddziale PFRON ul. Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków.

Złóż wniosek i skorzystaj z dofinansowania z LGD
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Od dziś tj. 17.07.2017 do 07.08.2017r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” prowadzi nabory wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach  strategii rozwoju lokalnego  kierowanego przez  społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

1 sierpnia godzina W
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Celem upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz w związku z treningiem systemu ostrzegania 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe (sygnał – dźwięk ciągły syreny przez okres trzech minut). Zatrzymajmy sie na chwilę i oddajmy hołd Powstańcom.

LOWE dla ZST w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
LOWE, czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w powiecie gorlickim otrzyma 249 tys. zł dofinansowania w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przygotowany przez Zespół Szkół Technicznych im Wincentego Pola w Gorlicach okazał się jednym z najlepszych w ogólnopolskim konkursie i otrzymał finansowanie z MEN jako jeden z 15 pilotażowych  projektów w kraju.

Za pół ceny w Polskę
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyła III edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną, która odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. Zanim jednak będzie można z niej skorzystać, do 28 siepnia br. muszą do niej przystąpić firmy branży turystycznej. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z zainteresowaniem firm z terenu powiatu gorlickiego, a w październiku przełoży sie na liczny przyjadz turystów do nas.

Z PFRON do powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Niebagatelna kwota, bo aż 570 tys. zł trafi do powiatu gorlickiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację 7 zadań. Pieniądze przeznaczone będą na likwidację barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej oraz zakup 4 samochodów dla przewozu osób niepełnosprawnych. Decyzję o tym fakcie przekazała staroście Karolowi Górskiemu dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON Marta Mordarska.

Święto Policji
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach obchodzili swoje święto. W uroczystości uczestniczyli m.in.: insp. Robert Strzelecki p.o.  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, wicestarosta Jerzy Nalepka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina oraz mł. insp. Krzysztof Tybor Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.

Projekt dla budynku Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego stara się o pieniądze na gruntowną modernizację budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Powiat Gorlicki jako partner Miasta Gorlice złożył wspólny wniosek aplikacyjny do Zarządu Województwa Małopolskiego pn. „Obszar Starówka - lokalne centrum naukowo – kulturalno – sportowo – rekreacyjne wraz z przebudową dróg lokalnych i infrastruktury technicznej Gorlic”.

Wsparcie z PUP Gorlice
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach zaprasza pracodawców do współpracy przy organizacji: Staży dla osób młodych do 29 roku życia oraz osób w wieku 50+ oraz Prac interwencyjnych dla osób w wieku powyżej 50 roku życia. PUP w Gorlicach informuje także, iż posiada jeszcze środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

35 Watra Łemkowska w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W dniach 21-23 lipca 2017 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyła się 35. Watra Łemkowska - międzynarodowe święto kultury łemkowskiej organizowana przez Zjednoczenie Łemków. Rozpalenia symbolicznej watry dokonał Starosta Łemkowskiej Watry Władysław Graban.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2401