18 listopada 2017 01:56
Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny
Primus Inter Pares
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Primus inter pares - pierwszy wśród równych sobie – taki tytuł wraz ze statuetką i dyplomem został po raz pierwszy przyznany pracownikowi Jednostki Organizacyjnej Powiatu Gorlickiego przez starostę Karola Górskiego wraz z Kapitułą wyróżnienia Primus Inter Pares. Wyróżnienie otrzymała Renata Stępień dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.

Nowy SOR coraz bliżej
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jedna część już jest gotowa, druga przeżywa ciąg dalszy totalnej metamorfozy. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach trwa modernizacja i przebudowa pomieszczeń. Remont został podzielony na etapy, tak by strefy, w których trwają prace mogły zostać całkowicie oddzielone, bo oddział cały czas przyjmuje pacjentów.

Odznaczenia, podziękowania i wzruszenia
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Kilkadziesiąt osób przybyło na uroczystości jubileuszowe z okazji 60-lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Gorlicach. Wśród gości byli m.in. senator RP Stanisław Kogut, wicewojewoda małopolski Józef Gawron i starosta Karol Górski.  Spotkanie prowadzili: najstarsza stażem działaczka i prezeska koła Teresa Augustyn i obecny prezes Jan Gala.

Wystartuj w Rajdzie Grodzkim
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 28 -29 października br. na terenie powiatów gorlickiego i jasielskiego odbędzie się Rajd Grodzki, którego bazą będzie Biecz. Właśnie ruszyły zapisy do udziału  w tym rajdzie. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli, 22 października 2017 r. Szczegóły na stronie www.rajdgrodzki.pl w zakładce Zawodnicy. Podczas rajdu  odbędzie się Akcja Rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku oraz akcja charytatywna na rzecz chorego na białaczkę Marka z Automobilklub Biecki.

Zabetonowany most
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Zakończył się ważny etap w budowie mostu w Jankowej na rzece Biała w ciągu drogi powiatowej Jankowa-Lipniczka. Właśnie na konstrukcję z drewna i stali wylano setki ton betonu.

Nowy narybek w szpitalu
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Pięciu młodych lekarzy rozpoczęło 13-miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. Po jego zakończeniu jeszcze minimum przez rok będą pracować w naszym szpitalu, bo cała piątka to stypendyści Powiatu Gorlickiego. Ich opiekunem jest Bogusław Lenard, specjalista chorób wewnętrznych, kierujący oddziałem internistyczno-kardiologicznym.

Samorząd powiatowy na szóstkę
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Bardzo wysokie szóste miejsce, na 314 powiatów w Polsce, w najnowszym rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota“ w zakresie wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną odnotował powiat gorlicki. Starosta Karol Górski odebrał okolicznościowy dyplom podczas XV Samorządowego  Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Hamburg zdobyty przez Górkę
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwudziestu dwóch uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach wraz z dwiema opiekunkami brało udział w projekcie międzynarodowej wymiany do Hamburga. Głównymi założeniami projektu była praca nad zagadnieniem stosunków polsko-niemieckich na przestrzeni wieków, nawiązanie współpracy międzynarodowej, a także poprawienie zdolności językowych.

Uzdrowiska w uzdrowisku
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz 26 odbywa się Kongres Uzdrowisk Polskich. Tym razem zaszczyt organizowania tego wydarzenia wraz z organizatorem wiodącym Stowarzyszeniem Unii Uzdrowisk Polskich przypadł m. in. „Uzdrowisku Wysowa” S.A. Najbardziej prestiżowa ogólnopolska konferencja uzdrowiskowa ma miejsce w Ośrodku Uzdrowiskowym „Biawena” w Wysowej Zdroju.

A Wesele wciąż trwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jadwiga Mikołajczykówna i Lucjan Rydel po raz kolejny w tym roku wzięli ślub i zaprosili gości na swoje wesele. Dzieje się to za sprawą Narodowego i Głośnego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Tym razem weselną ucztę odtworzyli uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu gorlickiego, a  organizatorem tego kulturalnego wydarzenia  była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2486