Facebook
27 maja 2017 02:28
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Z powinności wobec Ojczyzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
3 Maja 2017 - 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święto Matki Bożej Królowej Polski. W Gorlicach, z udziałem udziałem parlamentarzystów, samorządowców, kombatantów, duchownych, licznych pocztów sztandarowych, przedstawicieli organizacji społecznych oraz mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego, odbyły się patriotyczno-religine uroczystości organizowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Dni Gorlic 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają Dni Gorlic. Uroczysta inauguracja połączona była z obchodami 102 rocznicy Bitwy pod Gorlicami. Hołd poległym w imieniu samorządu powiatu gorlickiego oddali: starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina.
Czytaj całość
 
Wielka WojnaWielka Konferencja
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wielkimi krokami zbliżamy się do III Międzynarodowej konferencji naukowej nt. lotnictwa w ramach projektu „Od Gorlic po Kaukaz, Lewant Alpy i Adriatyk – czyli lotnictwo na Froncie Wschodnim, nad Bałkanami i na Bliskim Wschodzie 1914-1918”. W ramach konferencji zorganizowany zostanie widowiskowy pokaz lotniczy nad Szymbarkiem  – pokaz akrobacji w wykonaniu dwusamolotowego klucza replik samolotów historycznych z okresu Wielkiej Wojny – Nieuport 11 i Nieuprt 17.
Czytaj całość
 
Powiatowe zasoby pomocy społecznej
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
XXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego przebiegała pod znakiem sprawozdań za 2016 rok z obszaru pomocy społecznej. Rada Powiatu zajmowała się m.in. oceną realizacji zadań przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz stanu zasobów pomocy społecznej.
Czytaj całość
 
Z Biecza do Palermo bliska droga
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
18 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Św Jadwigi Królowej z Biecza gości w Palermo. W poniedziałek, 24 kwietnia, podejmował ich Konsul Honorowy RP Davide Farina wraz z burmistrzem miasta prof. Leoluca Orlando, w siedzibie władz miasta Palermo w Palazzo delle Aquile. Wyjazd odbywa się w ramach projektu Erasmus; Nowe umiejętności - większe możliwości pracy na rynku europejskim - "New skills - greater opportunities on European work market".
Czytaj całość
 
Lider zespołu Pectus w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej odbył się finał I Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu Pectus. Specjalnym  gościem koncertu finałowego był lider zespołu Pectus Tomasz Szczepanik – absolwent ZSZ w Bobowej.
Czytaj całość
 
Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach wywalczyła I miejsce w  Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Gorlicach. W skład zwycięskiego zespołu wchodzą: Tomasz Jurczak, Natalia Kopystiańska, Justyna Kopystiańska, Weronika Kukuczka, Paulina Kosiba. Ich  opiekunem jest mgr Wojciech Stępień. Na II miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, a na III drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu.
Czytaj całość
 
Matematyczny sukces klasy Ia z Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W XXVIII edycji międzynarodowego konkursu klasowego  „Matematyka Bez Granic” klasa Ia z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach zajęła bardzo wysokie miejsca w Małopolsce i w kraju, czyli 2 miejsce w okręgu małopolskim i 12 miejsce w kraju. Opiekunem klasy Ia jest p. Barbara Zawilińska.
Czytaj całość
 
UWAGA na wodę w Bobowej AKTUALIZACJA
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Aktualizacja z 2.05.2017 - W wyniku badań wody przeprowadzonych w dwóch niezależnych miejscach sieci wodociągowej w miejscowości Bobowa w dniu 27.04.2017r. przez PETROGEO Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych Oddział w Jaśle nie stwierdzono obecności bakterii Clostridium, natomiast na samym ujęciu wody stwierdzono bakterię Clostridium w ilości 1 jednostka/100 ml.
Szczegóły
: http://www.bobowa.pl/

 

 

Czytaj całość
 
Zanieczyszczony ciek wodny
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Urząd Miejski w Gorlicach informuje, że w dniu 25 kwietnia 2017 r. służby Straży Pożarnej, Policji oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie podjęły działania związane z ustaleniem przyczyny przedostania się substancji ropopochodnych do cieku wodnego na odcinku Hurtowni zlokalizowanej przy ul. 11 Listopada i bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 60 z 2290
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl