21 listopada 2017 11:15
Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Śladami Pułaskiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szlaki Beskidu Niskiego przemierzali uczestnicy XIII Rajdu im. Kazimierza Pułaskiego, którego organizatorem, jak co roku, był Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach. Rajd zawsze cieszy się dużą popularnością wśród nauczycieli jaki i uczniów. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych frekwencja i tym razem dopisała i wyniosła ponad 220 uczestników.

Ostrzeżanie przed wiatrem
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa małopolskiego (subregion południowy) przed silnym wiatrem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, wiatr południowo-zachodni, wieczorem skręcający na zachodni. Największe natężenie zjawiska prognozowane jest wieczorem i przed północą. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00, 5 października, do godz. 04:00, 6 października 2017 r.

Gdy potrzebny jest lekarz
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Informujemy, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla mieszkańców powiatu gorlickiego jest realizowana tak jak do tej pory, czyli przez Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach przy ul. Węgierskiej 21, tel.18 352 75 74. Gorlicki szpital od 1 października 2017 r. świadczy także opiekę nocną i świąteczną dla Miasta i Gminy Grybów oraz Gminy Korzenna,  w Grybowie przy ul. Grunwaldzkiej 36 (ADMA - Specjalistyczne Gabinety Lekarskie), tel. 18 26 22 604.

Niebezpieczne ciastka Belkorn Biskids 6+
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem ciastek dla dzieci Belkorn Biskids 6+. Ostrzeżenie dotyczy jednej partii tego produktu o numerze 171401, data minimalnej trwałości 03/04/2018. Ciastka mogą zawierać wysoki poziom akryloamidu, substancji potencjalnie genotoksycznej i kancerogennej. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

Matematyczny wyścig dla gimnazjalistów
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich gimnazjalistów do udziału w konkursie „Matematyczny Wyścig”. Na laureatów będą czekać bardzo atrakcyjne nagrody, sponsorowane przez Fundację mBanku: m.in. tablety, czytniki e-booków, słuchawki, power banki itp.

Brylantowe gody EKONOMIKA
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Pełni energii i młodzi bez względu na wiek – absolwenci, dyrektorzy, nauczyciele oraz obecni uczniowie przybyli tłumnie na jubileusz 75-lecia działalności swojej szkoły - Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach. W trakcie uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci założyciela i pierwszego dyrektora Szkoły Ekonomiczno-Handlowej w Gorlicach Edmunda Kowarza.

Będą loty i zdjęcia więc zaznacz granice
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Nad powiatem gorlickim, jeśli będzie sporzyjająca pogoda, pojawią się samoloty, z których będą wykonywane zdjęcia dla potrzeb geodezyjnych, a które zapowiadaliśmy już wiosna tego roku. Prosimy więc ponownie, aby właściciele poszczególnych nieruchomości we wszystkich miejscowościach powiatu gorlickiego zechcieli od zaraz odpowiednio oznaczyć punkty graniczne.

Ogień w uzdrowisku
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Płoną drewniane domki i stary drewniany budynek sanatoryjny oraz pobliski las... Tak groźnie wyglądał scenariusz ćwiczeń strażackich w uzdrowisku Wapienne na terenie Ośrodka Wczasowo-Leczniczego. Głównym tematem ćwiczeń było ugaszenie pożaru, ewakuacja osób zagrożonych i udzielenie pomocy poszkodowanym. W podsumowaniu ćwiczeń uczestniczyli m.in. starosta Karol Górski i komendant PSP w Gorlicach Krzysztof Gładysz.

Udana integracja i zabawa
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Przy pięknej jesiennej pogodzie w Skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku odbył się „Piknik Integracyjny. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”. Głównym organizatorem pikniku było Starostwo Powiatowe w Gorlicach, a projekt był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Raport o środowisku
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Głównym tematem XXX sesji Rady Powiatu Gorlickiego były sprawy związane ze środowiskiem w powiecie gorlickim. Posiedzenie prowadził przewodniczący Rady Marek Bugno wraz z wiceprzewodniczącym Romanem Dziubiną.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2491