Facebook
26 września 2017 03:42
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
LOWE dla ZST w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
LOWE, czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w powiecie gorlickim otrzyma 249 tys. zł dofinansowania w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przygotowany przez Zespół Szkół Technicznych im Wincentego Pola w Gorlicach okazał się jednym z najlepszych w ogólnopolskim konkursie i otrzymał finansowanie z MEN jako jeden z 15 pilotażowych  projektów w kraju. 
Czytaj całość
 
Za pół ceny w Polskę
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyła III edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną, która odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. Zanim jednak będzie można z niej skorzystać, do 28 siepnia br. muszą do niej przystąpić firmy branży turystycznej. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z zainteresowaniem firm z terenu powiatu gorlickiego, a w październiku przełoży sie na liczny przyjadz turystów do nas.
Czytaj całość
 
Z PFRON do powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Niebagatelna kwota, bo aż 570 tys. zł trafi do powiatu gorlickiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację 7 zadań. Pieniądze przeznaczone będą na likwidację barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej oraz zakup 4 samochodów dla przewozu osób niepełnosprawnych. Decyzję o tym fakcie przekazała staroście Karolowi Górskiemu dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON Marta Mordarska.
Czytaj całość
 
Święto Policji
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach obchodzili swoje święto. W uroczystości uczestniczyli m.in.: insp. Robert Strzelecki p.o.  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, wicestarosta Jerzy Nalepka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina oraz mł. insp. Krzysztof Tybor Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Projekt dla budynku Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego stara się o pieniądze na gruntowną modernizację budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Powiat Gorlicki jako partner Miasta Gorlice złożył wspólny wniosek aplikacyjny do Zarządu Województwa Małopolskiego pn. „Obszar Starówka - lokalne centrum naukowo – kulturalno – sportowo – rekreacyjne wraz z przebudową dróg lokalnych i infrastruktury technicznej Gorlic”.
Czytaj całość
 
Wsparcie z PUP Gorlice
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach zaprasza pracodawców do współpracy przy organizacji: Staży dla osób młodych do 29 roku życia oraz osób w wieku 50+ oraz Prac interwencyjnych dla osób w wieku powyżej 50 roku życia. PUP w Gorlicach informuje także, iż posiada jeszcze środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Czytaj całość
 
35 Watra Łemkowska w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W dniach 21-23 lipca 2017 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyła się 35. Watra Łemkowska - międzynarodowe święto kultury łemkowskiej organizowana przez Zjednoczenie Łemków. Rozpalenia symbolicznej watry dokonał Starosta Łemkowskiej Watry Władysław Graban.

 

Czytaj całość
 
Planujemy weekend
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Czy wiecie, że... przez całe wakacje w godzinach od 9.00 do 19.00 można za darmo wejść i pospacerować po zaporze w Klimkówce? No to już wiecie! Potem można poleżakować bezpośrednio nad wodą i "chwycić" piękną opaleniznę! A z Klimkówki to tylko "rzut beretem" do Wysowej Zdroju, a więc weekend mamy zaplanowany! Piękne widoki zagwarantowane!
Czytaj całość
 
Reach the Sky w Starostwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
  Kilkanaście plansz, a na nich kilkaset fotografii... Taki plon przynieśli do Starostwa Powiatowego w Gorlicach nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach: Marzena Wójtowicz, Alicja Honek, Sławomir Deda i Robert Góra. Dzięki nim na parterze urzędu stanęła wystawa obrazująca przebieg i efekty realizowanego w Kromerze projektu „Reach the Sky”, czyli „Niebo w zasięgu”. Wystawę obejrzał m.in. starosta Karol Górski. Was także zapraszamy do zapoznania się z tą interesującą prezentacją!
Czytaj całość
 
Człowiek to brzmi dumnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziecko w rodzinie to niedoścignione marzenie wielu małżeństw. Niekiedy perspektywa narodzin niesie niestety ze sobą obawy o zdrowie dziecka, a nawet lęk o jego życie. Pomoc w różnych życiowych sytuacjach związanych z przyjściem dziecka na świat niesie m.in. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Polecamy także lekturę Informatora Ministerstwa Zdrowia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2413
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl