19 stycznia 2018 04:23
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Uwaga będzie padał śnieg
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje wystąpienie w Małopolsce południowej opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym od godz. 24.00 dnia 30 listopada do  godz. 0.00 dnia 1 grudnia. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 25 cm do 30 cm. Ponadto prognozuje się na 1 grudnia spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C, przy gruncie do -2°C.

Z artyzmem o astronomii
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Aleksandra Byczek - uczennica I Liceum Ogolnokształcącego im. M. Kromera w Gorliach zajęła III miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Artystyczno – Astronomicznym „Ars Astronomica” organizowanym przez Stowarzyszenie Astronomia NOVA i Obserwatorium Astronomiczne im. Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim. Aleksandra Byczek jest uczennicą kl. II, a jej piekunem był mgr Robert Góra. Gratulujemy!

Zmarł lek. Krystian Gutterch
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 28.11.2017 r. zmarł doktor Krystian Gutterch specjalista chirurgii ogólnej w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach.
Zarząd Powiatu Gorlickiego składa szczere kondolencje Rodzinie Zmarłego oraz Dyrekcji Szpitala i Współpracownikom.

Wiedza, która ratuje zdrowie i życie
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach, we współpracy z samorządami lokalnymi oraz Komendą Powiatową Policji i Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach (dawny Medyk) - organizuje po raz kolejny konkurs wiedzy ph. "Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach" dla uczniów: klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gorlickiego.

XXXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XXXII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 30 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w sali 104, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

Mroczny koncert z MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzież ze studia wokalnego Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach przygotowała i zaprezentowała publiczności,  w „naturalnej” scenerii klubowej w piwnicy Dworu Karwacjanów,  niezwykły koncert ph. Klub 27. Młodzi wokaliści wspierani przez kolegów z grupy filmowej „Ćmy” oraz MDK-owskiej grupy teatralnej „Między słowami” poprowadzili słuchaczy w podróż po mrocznej stronie muzyki rozrywkowej.

Pomnik dla Ojczyzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
11 listopada 2018 roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji starosta Karol Górski wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Gorlickiej podjął inicjatywę budowy w powiecie gorlickim Pomnika Niepodległości upamiętniającego tamto doniosłe wydarzenie.

Zmiany w pracy Filii Starostwa w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z przebudową budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego w Bieczu uprzejmie informujemy, że Filia Starostwa Powiatowego w Gorlicach przeniesiona została:
- w części dotyczącej Wydziału Architektury do budynku przy ul. Załawie 6b (były budynek SKR obok stadionu).
- w części dotyczącej Wydziału Komunikacji od grudnia 2017 r. do budynku Ratusza na 1 piętrze.

Szpital na Międzynarodowych Targach Medycznych
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimonotowicza w Gorlicach uczestniczył w  Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE 2017 w Warszawie, gdzie najnowsze produkty i osiągnięcia technologiczne zaprezentowało 90 wystawców z 10 krajów świata. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konferencje związane z modernizacją szpitali i nowoczesnymi technikami w anestezjologii i intensywnej terapii oraz związane z tym pozyskiwanie funduszy na ich realizację.

W hołdzie gorlickim legionistom
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego pod przewodnictwem Zofii Kamińskiej w składzie: Krzysztof Flądro, Zygmunt Fryczek, Marek Ludwin, Andrzej Matusik i Adam Urbanek odbyła wyjątkowe, historyczne posiedzenie. Zaproszono na nie m.in. nauczycieli i młodzież z gorlickich szkół ponadpodstawowych, by wysłuchali prelekcji Andrzeja Ćmiecha na temat „Legioniści gorliccy w służbie niepodległej Polski".

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2563