Facebook
24 kwietnia 2017 17:08
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Laury w MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach podsumował półrocze swojej działalności i uhonorował nagrodami i wystawą podopiecznych z pracowni plastycznych: Danuty Słyś-Tohl, Grzegorza Karpińskiego i Wojciecha Haberka. Gratulacje składali i nagrody wręczali starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka.
Czytaj całość
 
Pobiegną charytatywnie dookoła powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W sobotę 18 marca br. Gorlicka Grupa Biegowa organizuje sztafetę po drogach powiatu gorlickiego pod hasłem „BIEGAM - POMAGAM”. Celem sztafety jest zbiórka funduszy dla tych, którzy w nierównej walce zmagają się z ciążka chorobą lub walczą z niepełnosprawnością lub skutkami jednego i drugiego. Bieg będzie liczył około 150 kilometrów i zostanie przeprowadzony za zasadzie sztafety.
Czytaj całość
 
Wyspiański kontra Sienkiewicz
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwie grupy teatralne wzięły udział w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Teatralny im. Jana Pała II w kategorii Teatr. W sceniczne szranki stanęły: Grupa Teatralna „Teatr Mundi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach z fragmentami „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i Szkolny Teatr Profilaktyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej ze „Szkicami węglem” Henryka Sienkiewicza.
Czytaj całość
 
Centrum Terapii Uzależnień zaprasza
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Straciłeś prawo jazdy po alkoholu lub innej używce? Szukasz pomocy, bo zostałeś zobowiązany do odbycia programu reedukacyjnego? Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach realizuje Program Korekcyjny dla nietrzeźwych kierowców. Zajęcia będą miały charakter grupowy i prowadzone będą w formie dwóch ośmiogodzinnych spotkań w soboty. Koszt udziału 400 zł.
Czytaj całość
 
SIMP wyróżnia najlepszych absolwentów ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dawid Mikruta, Sebastian Mruk, Tomasz Szczerba, Kamil Woźniak, Tomasz Baran  Michał Kuchta, Mariusz Kusiak, Krzysztof Pawełczak to absolwenci Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach z wyróżnieniami w konkursie "TECHNIK ABSOLWENT 2016", organizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich wspólnie m.in. z Oddziałem SIMP w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Opieka zdrowotna na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
XXV sesja Rady Powiatu Gorlickiego dotyczyła przede wszystkim spraw związanych z opieką zdrowotną na terenie powiatu gorlickiego. Radni zapoznali się z informacjami na temat: funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej,  zabezpieczenia świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej i stomatologii na terenie powiatu oraz  funkcjonowania Szpitala  Specjalistycznego  im. H. Klimontowicza w Gorlicach i Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach. 
Czytaj całość
 
Andrzej Welc z wyróżnieniem Mosty Starosty 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Doktor Andrzej Welc odebrał z rąk starosty Karola Górskiego wyróżnienie Mosty Starosty 2017 za zaangażowanie w dzieło ratowania zabytków gorlickiego cmentarza parafialnego. Z powodu choroby był nieobecny na gali wręczenia nagród Mosty Starosty 2017.

 

Czytaj całość
 
Staramy się o powodziówki
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego złożył do Wojewody Małopolskiego wniosek o dofinansowanie pięciu zadań w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wniosek dotyczy remontu 4 kilometrów dróg powiatowych  na terenie trzech gmin: Łużna, Gorlice i Uście Gorlickie.
Czytaj całość
 
Dwa stanowiska jedna kolej
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXV sesji podjęła dwa stanowiska wspierające starania o rewitalizację linii kolejowej nr 108 Stróże -  Krościenko (pow. bieszczadzki) i przywrócenia ruchu kolejowego pomiędzy Województwami Małopolskim i Podkarpackim oraz wyrażające wątpliwości co do projektu budowy łącznicy kolejowej pomiędzy linią nr 106 a linią 108 na trasie Rzeszów – Krosno.
Czytaj całość
 
Wojewoda Małopolski na sesji Rady Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wojewoda Małopolski Józef Pilch gościł na XXV sesji Rady Powiatu Gorlickiego. Radnym powiatowym oraz przedstawicielom samorządów miast i gmin, a także dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych oraz gościom sesji przybliżył m.in. programy wdrożone i przygotowywane przez Rząd RP tj. sieć szpitali, reforma oświaty, 500+, Mieszkanie+, Senior+.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2228
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl