24 kwietnia 2017 17:08
Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza
Laury w MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach podsumował półrocze swojej działalności i uhonorował nagrodami i wystawą podopiecznych z pracowni plastycznych: Danuty Słyś-Tohl, Grzegorza Karpińskiego i Wojciecha Haberka. Gratulacje składali i nagrody wręczali starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka.

Pobiegną charytatywnie dookoła powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W sobotę 18 marca br. Gorlicka Grupa Biegowa organizuje sztafetę po drogach powiatu gorlickiego pod hasłem „BIEGAM - POMAGAM”. Celem sztafety jest zbiórka funduszy dla tych, którzy w nierównej walce zmagają się z ciążka chorobą lub walczą z niepełnosprawnością lub skutkami jednego i drugiego. Bieg będzie liczył około 150 kilometrów i zostanie przeprowadzony za zasadzie sztafety.

Wyspiański kontra Sienkiewicz
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwie grupy teatralne wzięły udział w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorsko-Teatralny im. Jana Pała II w kategorii Teatr. W sceniczne szranki stanęły: Grupa Teatralna „Teatr Mundi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach z fragmentami „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i Szkolny Teatr Profilaktyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej ze „Szkicami węglem” Henryka Sienkiewicza.

Centrum Terapii Uzależnień zaprasza
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Straciłeś prawo jazdy po alkoholu lub innej używce? Szukasz pomocy, bo zostałeś zobowiązany do odbycia programu reedukacyjnego? Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach realizuje Program Korekcyjny dla nietrzeźwych kierowców. Zajęcia będą miały charakter grupowy i prowadzone będą w formie dwóch ośmiogodzinnych spotkań w soboty. Koszt udziału 400 zł.

SIMP wyróżnia najlepszych absolwentów ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dawid Mikruta, Sebastian Mruk, Tomasz Szczerba, Kamil Woźniak, Tomasz Baran  Michał Kuchta, Mariusz Kusiak, Krzysztof Pawełczak to absolwenci Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach z wyróżnieniami w konkursie "TECHNIK ABSOLWENT 2016", organizowanym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich wspólnie m.in. z Oddziałem SIMP w Gorlicach.

Opieka zdrowotna na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
XXV sesja Rady Powiatu Gorlickiego dotyczyła przede wszystkim spraw związanych z opieką zdrowotną na terenie powiatu gorlickiego. Radni zapoznali się z informacjami na temat: funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej,  zabezpieczenia świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej i stomatologii na terenie powiatu oraz  funkcjonowania Szpitala  Specjalistycznego  im. H. Klimontowicza w Gorlicach i Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach.

Andrzej Welc z wyróżnieniem Mosty Starosty 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Doktor Andrzej Welc odebrał z rąk starosty Karola Górskiego wyróżnienie Mosty Starosty 2017 za zaangażowanie w dzieło ratowania zabytków gorlickiego cmentarza parafialnego. Z powodu choroby był nieobecny na gali wręczenia nagród Mosty Starosty 2017.

Staramy się o powodziówki
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego złożył do Wojewody Małopolskiego wniosek o dofinansowanie pięciu zadań w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wniosek dotyczy remontu 4 kilometrów dróg powiatowych  na terenie trzech gmin: Łużna, Gorlice i Uście Gorlickie.

Dwa stanowiska jedna kolej
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXV sesji podjęła dwa stanowiska wspierające starania o rewitalizację linii kolejowej nr 108 Stróże -  Krościenko (pow. bieszczadzki) i przywrócenia ruchu kolejowego pomiędzy Województwami Małopolskim i Podkarpackim oraz wyrażające wątpliwości co do projektu budowy łącznicy kolejowej pomiędzy linią nr 106 a linią 108 na trasie Rzeszów – Krosno.

Wojewoda Małopolski na sesji Rady Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.02.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wojewoda Małopolski Józef Pilch gościł na XXV sesji Rady Powiatu Gorlickiego. Radnym powiatowym oraz przedstawicielom samorządów miast i gmin, a także dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych oraz gościom sesji przybliżył m.in. programy wdrożone i przygotowywane przez Rząd RP tj. sieć szpitali, reforma oświaty, 500+, Mieszkanie+, Senior+.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2228