26 września 2017 03:42
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
LOWE dla ZST w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
LOWE, czyli Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w powiecie gorlickim otrzyma 249 tys. zł dofinansowania w ramach unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Projekt przygotowany przez Zespół Szkół Technicznych im Wincentego Pola w Gorlicach okazał się jednym z najlepszych w ogólnopolskim konkursie i otrzymał finansowanie z MEN jako jeden z 15 pilotażowych  projektów w kraju.

Za pół ceny w Polskę
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyła III edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną, która odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. Zanim jednak będzie można z niej skorzystać, do 28 siepnia br. muszą do niej przystąpić firmy branży turystycznej. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z zainteresowaniem firm z terenu powiatu gorlickiego, a w październiku przełoży sie na liczny przyjadz turystów do nas.

Z PFRON do powiatu gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Niebagatelna kwota, bo aż 570 tys. zł trafi do powiatu gorlickiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację 7 zadań. Pieniądze przeznaczone będą na likwidację barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej oraz zakup 4 samochodów dla przewozu osób niepełnosprawnych. Decyzję o tym fakcie przekazała staroście Karolowi Górskiemu dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON Marta Mordarska.

Święto Policji
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach obchodzili swoje święto. W uroczystości uczestniczyli m.in.: insp. Robert Strzelecki p.o.  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, wicestarosta Jerzy Nalepka, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina oraz mł. insp. Krzysztof Tybor Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach.

Projekt dla budynku Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego stara się o pieniądze na gruntowną modernizację budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Powiat Gorlicki jako partner Miasta Gorlice złożył wspólny wniosek aplikacyjny do Zarządu Województwa Małopolskiego pn. „Obszar Starówka - lokalne centrum naukowo – kulturalno – sportowo – rekreacyjne wraz z przebudową dróg lokalnych i infrastruktury technicznej Gorlic”.

Wsparcie z PUP Gorlice
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach zaprasza pracodawców do współpracy przy organizacji: Staży dla osób młodych do 29 roku życia oraz osób w wieku 50+ oraz Prac interwencyjnych dla osób w wieku powyżej 50 roku życia. PUP w Gorlicach informuje także, iż posiada jeszcze środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

35 Watra Łemkowska w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W dniach 21-23 lipca 2017 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyła się 35. Watra Łemkowska - międzynarodowe święto kultury łemkowskiej organizowana przez Zjednoczenie Łemków. Rozpalenia symbolicznej watry dokonał Starosta Łemkowskiej Watry Władysław Graban.

Planujemy weekend
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Czy wiecie, że... przez całe wakacje w godzinach od 9.00 do 19.00 można za darmo wejść i pospacerować po zaporze w Klimkówce? No to już wiecie! Potem można poleżakować bezpośrednio nad wodą i "chwycić" piękną opaleniznę! A z Klimkówki to tylko "rzut beretem" do Wysowej Zdroju, a więc weekend mamy zaplanowany! Piękne widoki zagwarantowane!

Reach the Sky w Starostwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
  Kilkanaście plansz, a na nich kilkaset fotografii... Taki plon przynieśli do Starostwa Powiatowego w Gorlicach nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach: Marzena Wójtowicz, Alicja Honek, Sławomir Deda i Robert Góra. Dzięki nim na parterze urzędu stanęła wystawa obrazująca przebieg i efekty realizowanego w Kromerze projektu „Reach the Sky”, czyli „Niebo w zasięgu”. Wystawę obejrzał m.in. starosta Karol Górski. Was także zapraszamy do zapoznania się z tą interesującą prezentacją!

Człowiek to brzmi dumnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziecko w rodzinie to niedoścignione marzenie wielu małżeństw. Niekiedy perspektywa narodzin niesie niestety ze sobą obawy o zdrowie dziecka, a nawet lęk o jego życie. Pomoc w różnych życiowych sytuacjach związanych z przyjściem dziecka na świat niesie m.in. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Polecamy także lekturę Informatora Ministerstwa Zdrowia.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 75 z 2413