• 08 sierpnia 2020
  • Imieniny:  Cypriana, Emiliana, Dominika

Powiat Gorlicki, już po raz kolejny, otrzymał dofinansowanie na wsparcie szkolnych bibliotek w ramach rządowego przedsięwzięcia pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Dofinansowanie otrzymają biblioteki w: I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach, Zespole Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej. Wartość wsparcia, przeznaczonego na zakup nowości wydawniczych,  wynosi po 15 tys. zł. dla każdej z bibliotek (w tym 12 tys. zł. -  środki z budżetu państwa, 3 tys. zł. – wkład własny Powiatu).

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to znakomity projekt, wzbogacający księgozbiory bibliotek szkolnych. Ożywia on i mobilizuje do działania na rzecz rozwoju czytelnictwa dzieci i młodzieży – nie tylko biblioteki, ale całe szkoły. W dzisiejszym świecie zdominowanym przez internet i komputery bardzo ważna jest promocja czytelnictwa i książek w każdej postaci, zwłaszcza tej tradycyjnej.
W poprzednich latach funkcjonowania Programu wsparcie otrzymały biblioteki w: Zespole Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, Zespole Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi Królowej w Bieczu,  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW