• 08 sierpnia 2020
  • Imieniny:  Cypriana, Emiliana, Dominika

W dniu dzisiejszym  Maria Gubała, Starosta Gorlicki oraz Stanisław Kaszyk, Wicestarosta wspólnie złożyli podpisy pod umową  z firmą Hażbud na realizacje  projektu „Budowa wielofunkcyjnych ścieżek rekreacyjnych nad Zbiornikiem Klimkówka”.

Całkowity koszt inwestycji zamyka się w  kwocie  – 3 496. 000 zł. W tym 75 % stanowi dofinansowanie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.     
Przedmiotem umowy jest budowa wielofunkcyjnej ścieżki rekreacyjnej biegnącej wzdłuż zbiornika na terenie dwóch gmin: Ropy i Uścia Gorlickiego, które również realizują inwestycje wokół jeziora.  Będzie ona pełnić  funkcje pieszo-rowerowe w okresie letnim, natomiast  w okresie zimowym stanie się trasą do uprawiania narciarstwa biegowego. W efekcie powstanie ponad czterokilometrowa  ścieżka o szerokości 2,5 m, o mieszanej nawierzchni asfaltowo – tłuczniowej. Ze względu na ukształtowanie terenu niezbędne będzie wykonanie wielu kładek i przepustów. Pomyślano także o małej architekturze turystycznej w postaci stojaków i wiat rowerowych oraz ławek i tablic informacyjnych.
Utworzenie ścieżek rekreacyjnych udostępni Klimkówkę turystom w zakresie nieporównywalnym z dzisiejszą sytuacją. W ten sposób Samorząd Powiatowy wychodzi także na przeciw postulatom zgłaszanym od wielu lat przez podmioty gospodarcze i mieszkańców, wskazujących, że powstanie infrastruktury turystycznej w obrębie zbiornika stanowi szansę na polepszenie sytuacji na lokalnym rynku pracy.
Projekt znacząco wzbogaca zarówno ofertę turystyczną powiatu gorlickiego jak i całej Małopolski, gdyż dzięki niemu Klimkówka stanie się niezwykle atrakcyjnym produktem turystycznym i będzie mogła śmiało konkurować z największymi zbiornikami wodnymi Małopolski.

Zdjęcia Piotr Moroch/Starostwo Powiatowe

More Joomla Extensions

POWIAT GORLICKI TO:

110000 MIESZKAŃCÓW
996 KM2 POWIERZCHNI
37 PROJEKTÓW EU
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH

ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice
woj. małopolskie
www.powiatgorlicki.pl
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
starostwo@powiatgorlicki.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

GORLICE

49°39'44.9"N 21°09'39.4"E