Facebook
25 lipca 2017 14:47
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Spotkanie z UNESCO
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zadzierali wysoko głowy, otwierali szeroko oczy, błyskały nieustająco flesze... jednym słowem byli zachwyceni wnętrzem kościoła w Binrowej. W powiecie gorlickim gościmy międzynarodową grupę uczestników trwającej w Krakowie 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Swoją wizytę na Ziemi Gorlickiej rozpoczęli od zwiedzania kościoła pw. Michała Archanioła w Binarowej, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2003 roku.
Czytaj całość
 
Komunikat Sanepidu w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje, iż po przeprowadzonych badaniach, woda z wodociągu lokalnego w Siarach oraz w Gorlicach przy ul. Długosza, Węgierskiej i Tęczowej w zakresie mikrobiologii nadaje się do spożycia.
Komunikat do pobrania tutaj
 
Z wizytą na placu budowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Jankowej na rzece Biała trwa budowa nowego mostu.  Postępy robót na tej powiatowej inwestycji sprawdzał Zarząd Powiatu Gorlickiego w składzie: starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka oraz członkowie Adam Urbanek, Karol Tenerowicz i Stanisław Kaszyk.
Czytaj całość
 
Stanowisko Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego mając na uwadze projektowane zmiany w zakresie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy podjęła podczas XXIX sesji stanowisko odnoszące się do wysokości stypendium stażowego oraz wykorzystania część środków Funduszu Pracy na wsparcie realizacji lokalnych projektów związanych z rynkiem pracy, realizowanych przez organizacje pozarządowe lub z udziałem tych organizacji.
Czytaj całość
 
Odpoczywajmy bezpiecznie
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wakacje w górach, nad morzem, jeziorem, rzeką, w Polsce, czy może za granicą? Gdziekolwiek się znajdziemy – odpoczywajmy bezpiecznie! Podajemy kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby wakacje, czy weekendowy wypoczynek były naprawdę udane, czego Wam życzymy.
Czytaj całość
 
Bliżej ekologii
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Tuż przed końcem roku szkolnego 2016/2017 odbyły się finały 3-etapowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego. Organizatorem konkursów był Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach, a patronował im starosta Karol Górski.
Czytaj całość
 
Rankingowcy ze szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
13 miejsce Oddział Ginekologiczno-Położniczy, 24 miejsce Oddział Okulistyczny, 36 miejsce Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu – takie wysokie miejsca zajęły 3 oddziały ze Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach w Rankingu szpitali i oddziałów szpitalnych opracowanym przez czasopismo "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnia "Wprost".
Czytaj całość
 
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXIX sesji udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu. Wcześniej zapoznała się ze sprawozdaniem z wykonania Budżetu Powiatu Gorlickiego za 2016 rok, sprawozdaniem finansowym Powiatu Gorlickiego oraz informacją o Stanie Mienia Powiatu Gorlickiego. Pozytywną opinię w sprawie wykonania budżetu wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie.
Czytaj całość
 
W hołdzie Władysławowi Długoszowi
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W 80. rocznicę śmierci Władysława Długosza - senatora I kadencji w II RP, posła na Sejm Krajowy, posła do austriackiej Rady Państwa, ministra dla Galicji i prezes Krajowego Towarzystwa Naftowego, marszałka Rady Powiatowej w Gorlicach - Rada Powiatu Gorlickiego spotkała się na XXIX sesji w jego dawnej posiadłości w pałacu w Siarach. Postać tego wybitnego mieszkańca Ziemi Gorlickiej uczczono okolicznościową prezentacją oraz złożeniem kwiatów w mauzoleum rodziny Długoszów na cmentarzu w Sękowej.
Czytaj całość
 
Muzyka cerkiewna w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Bractwo Młodzieży Greckokatolickiej „Sarepta” i Parafia Prawosławna w Gorlicach zapraszają 8 i 9 oraz 14 i 15 lipca 2017 r. na koncerty pn. Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim 2017. W tym roku wystąpią: Chór Parafii Greckokatolickiej w Krakowie oraz Chór Metropolitalny Prawosławnej Cerkwi Czech i Słowacji. Patronat honorowy sprawuje Starosta Gorlicki Karol Górski.Wstęp wolny!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2353
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl