26 września 2017 03:48
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
UWAGA silne opady deszczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje od godz. 22:00 dnia 20.09.2017 do godz. 08:00 dnia 22.09.2017 wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pierwszym okresie, do godz. 08:00 dnia 21.09, prognozowana suma opadów od 25 mm do 35 mm. Podczas kolejnej doby prognozowana suma opadów od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm. Największe natężenie opadów przewidywane jest w południowej połowie województwa.

Naukowe fascynacje
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie i nauczyciele kilku szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki wzięli udział w VIII Pogórzańskich Atrakcjach Naukowych w Łużnej. Prezentowali swoje fascynacje nauką i możliwości jakie ona otwiera.

Agropromocja w Nawojowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W Nawojowej odbyła się 27. Agropromocja, czyli największa w Małopolsce Międzynarodowa Wystawa Rolnicza. Swoje produkty z branży rolniczej i około rolniczej zaprezentowało około 300 firm, a odwiedziło je kilka tysięcy osób. Wśród gości był także starosta powiatu gorlickiego Karol Górski.

Kolejne wyróżnienie dla ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach został nagrodzony LAUREM SPOŁECZNEGO ZAUFANIA. To prestiżowa i jedyna w swoim rodzaju nagroda przyznawana placowkom oświatowym wyłącznie na wniosek uczniów, rodziców i absolwentów szkoły.

Pełnoletni koronkowy festiwal
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Bobowej w powiecie gorlickim odbywa się XVIII Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej. Ze swoimi koronkowymi dziełami zjechały do Bobowej koronczarki z Belgii, Holandii, Francji, Czech, Słowacji i dalekich Indii oraz oczywiście z Polski i Bobowej.

Studio Radia Kraków w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jutro, czyli 19 września 2017 r. we wtorek nastąpi oficjalne otwarcie studia Radia Kraków w Gorlicach przy ul. Piekarskiej. Wcześniej, bo od godz. 9.00 do 12.00 z gorlickiego rynku będzie emitowany na żywo program „Przed hejnałem”.

Nowy rok szkolny rozpoczęty
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wniesiono sztandary szkół, odśpiewano hymn Polski, pierwszoklasiści składali ślubowania, były powitania od dyrektorów i szkolnych samorządów oraz prezentacje wychowaców, a z balkonów obserwowali to wszystko absolwenci. Prawie 3700 uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki  rozpoczęło wraz ze swoimi nauczycielami nowy rok szkolny 2017/2018.

Przybyli na czytanie Wesela
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
2 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyło się Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Do wspólnego publicznego czytania włączyli się m.in. wicestarosta powiatu gorlickiego Jerzy Nalepka oraz radni Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska i Tomasz Płatek.

Drogowo-mostowych inwestycji ciąg dalszy
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zarząd Powiatu Gorlickiego przystępuje do realizacji zadań remontowych na drogach powiatowych w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz budowy chodników. Trwają także bardzo intensywne prace przy budowie mostu w Jankowej.

Niebo w zasięgu  program Erasmus+ w Kromerze
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Minął drugi rok międzynarodowej współpracy szkół w ramach programu Erasmus+, którego koordynatorem był „Kromer”, czyli I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach. Celem projektu było wspieranie rozwoju uczniów poprzez prowadzenie badań naukowych, budzenie wrażliwości ekologicznej i artystycznej. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy szkoły ze Słowenii, Rumunii, Turcji i Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie na zdjęciu).

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2413