24 stycznia 2018 00:38
Imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała
Warsztaty z Sową i Prymatem
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.01.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach odbyły się warsztaty kulinarne z cyklu: „Profesjonaliści w kuchni - przygotowanie do kariery”, które poprowadził  Robert Sowa – restaurator, kucharz, znawca trendów i nowinek kulinarnych. Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z firmą Prymat, którą reprezentował Filip Lato, a z ramienia ZSZ w Gorlicach nad ich przebiegiem czuwała nauczycielka gastronomii Lucyna Prorok.

Dobre wiadomości ze szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.01.2018. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwie dobre wiadomości dla pacjentów ma Szpital Specjalistyczny w Gorlicach. Pierwsza jest taka, że od 2 stycznia 2018 r. w szpitalu są realizowane świadczenia podstawowej opieki zdrowotne (lekarz rodzinny, pielęgniarka, położna). Druga, że od 1 stycznia podanie immunoglobuliny anty-RhD pacjentce RhD-ujemnej w 28-30 tygodniu ciąży (o ile nie wykryto u niej przeciwciał anty-RhD) jest finansowane w ramach świadczeń gwarantowanych.

XVII Mosty Starosty przed nami
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 26 stycznia 2018 roku poznamy laureatów nagród w dziedzinie kultury: Mosty Starosty i Przęsło. Decyzję o przyznaniu statuetek i wyróżnień podjęła na specjalnym posiedzeniu Kapituła pod przewodnictwem starosty Karola Górskiego.

Budżet powiatu na 2018 rok uchwalony
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rok 2017 w samorządzie powiatowym kończy się podjęciem przez Radę Powiatu Gorlickiego uchwały budżetowej na 2018 rok oraz uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gorlickiego. Zgodnie z uchwałą dochody budżetu na 2018 rok zaplanowano w wysokości 110,4 mln zł, a wydatki w wysokości 116,6 mln zł.

Granty w LGD Beskid Gorlicki
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” przyjmuje  do 15.01.2018 r. wnioski o powierzenie grantu w zakresie zachowania dziedzictwa lokalnego w ramach poddziałania  19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach  strategii rozwoju lokalnego  kierowanego przez  społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zgłoś kandydata do nagrody Pro Publico Bono
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Decyzją przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno wydłużona została procedura naboru kandydatów  do nagrody Pro Publico Bono. Nabór wniosków trwa do 30 stycznia 2018 roku. Nagrodę w formie statuetki oraz dwóch wyróżnień przyznaje Kapituła Nagrody „PRO PUBLICO BONO” pod kierunkiem przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego.

Szczęśliwego Nowego 2018 Roku
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

TAURON 3 razy w tygodniu w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Firma TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.  zwiększyła dostępność placówki, mieszczącej się przy ul. 11 Listopada 45 w Gorlicach, o jeden dzień w tygodniu. W związku z tym od dnia 01.12.2017 roku Punkt Obsługi Klienta w Gorlicach będzie czynny w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 8:00 do 16:00. Zapraszamy do korzystania z usług Punktu.

Walczyli o puchary Solidarności Glinik
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Po raz 27 spotkali się amatorzy halowej piłki nożnej na Turnieju Barbórkowym o puchar Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" "Glinik" w Gorlicach. Po 2-dniowych rozgrywkach najważniejsze złote trofeum turnieju wywalczyli zawodnicy z Kałusza. Puchary i nagrody wręczał m.in. głowny organizator turnieju Marek Bugno, przewodniczący MKK NSZZ "Solidarność" Grupy Famur w Katowicach, a zarazem przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego.

Wigilia z Fundacją
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Fundacja "Wyjdź z Domu" była organizatorem spotkania opłatkowego dla mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z powiatu gorlickiego. Zaproszenie prezes Fundacji Agnieszki Pyzik i wiceprezesa Stanisława Gurby przyjęli m.in. ksiądz Józef Makowski, wicestarosta Jerzy Nalepka, burmistrz Gorlic Rafał Kukla i dyrektor Powiatowgo Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach Romana Gajdek.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2566