25 kwietnia 2017 00:54
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Sprawdź swoje predyspozycje zawodowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 12 kwietnia 2017 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach odbędzie się kolejne badanie predyspozycji zawodowych z wykorzystaniem narzędzia Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych. Następne zaplanowano na 23.05.2017 i 23.06.2017.

Brązowi chłopcy z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna chłopców Liceum Ogólnokształcącego im St. Wyspiańskiego w Bieczu wywalczyła III miejsce w rozegranych w Łącku zawodach o Mistrzostwo Małopolski szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej. Jako jedyna z powiatu gorlickiego w grach zespołowych awansowała do finałów wojewódzkich w roku szkolnym 2016/2017.

Kromerowski wysyp laureatów i finalistów
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Kolejne sukcesy na koncie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Łukasz Zimowski z klasy I d został laureatem, a Wiktor Przesławski z klasy IId finalistą etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Zaś Zuzanna Macek z klasy IIc zajęła 1 miejsce w Małopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej.

Powiatowi Mistrzowie Ortografii
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Magdalena Chorąży -  uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej została Mistrzem Ortografii Powiatu Gorlickiego. Była najlepsza w XVII Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Gratulacje mistrzyni składali wicestarosta Jerzy Nalepka i dyrektor ZS nr 1 w Gorlicach Janusz Kryca.

Wielka Wojna Wielka Konferencja
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wielkimi krokami zbliżamy się do III Międzynarodowej konferencji naukowej nt. lotnictwa w ramach projektu „Od Gorlic po Kaukaz, Lewant Alpy i Adriatyk – czyli lotnictwo na Froncie Wschodnim, nad Bałkanami i na Bliskim Wschodzie 1914-1918”. W ramach konferencji zorganizowany zostanie widowiskowy pokaz lotniczy nad Szymbarkiem  – pokaz akrobacji w wykonaniu dwusamolotowego klucza replik samolotów historycznych z okresu Wielkiej Wojny – Nieuport 11 i Nieuprt 17.

Powiatowe dotacje dla zabytków
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego, na wniosek Zarządu Powiatu,  przeznaczyła 60 tys. zł na opiekę nad zabytkami z terenu powiatu gorlickiego. Wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z terenu powiatu gorlickiego wpisanych do rejestru zabytków należy składać  w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice, do 15 maja 2017 roku.

Przed maturą a już z indeksem
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Natalia Szuta uczennica kl. IIIc z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach została laureatką XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. W nagrodę zdobyła indeks na wszystkie kierunki studiów magisterskich Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym na wymarzone prawo, oraz innych uczelni.

Bezpieczeństwo ponad wszystko
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXVI sesji oceniała realizację zadań powiatu w zakresie  bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie gorlickim. Zapoznała się ze sprawozdaniami z działalności służb, inspekcji i straży za 2016 rok.

Memoriałowe puchary i medale rozdane
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Jubileuszowy X Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Elmera w piłce siatkowej dziewcząt Gorlice 2017 zakończony. Zwyciężyła drużyna STS Sandecja Nowy Sącz, II miejsce wywalczyły gospodynie turnieju zespół Ekstrim Gorlice, a III UKS Setbol Oświęcim. W uroczystości wręczenia pucharów, dyplomów i nagród udział wzięli m.in. starosta Karol Górski, wiceburmistrz Gorlic Łukasz Bałajewicz i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski. Podziękowania uczestniczkom, trenerom oraz współorganizatorom Memoriału przekazała Jadwiga Wójtowicz.

Korzystna zamiana
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uchwały Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta Gorlice oraz dobra współpraca starosty Karola Górskiego i burmistrza Gorlic Rafała Kukli zaowocowały korzystną dla obu samorządów zamianą budynku i lokalu. Rozwiąże ona problemy lokalowe Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach oraz organizacji i stowarzyszeń oraz odciąży ruch samochodowy na ul. Słonecznej w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2228