29 maja 2017 17:10
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
III Maraton Beskidu Niskiego 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy do udziału w Maratonie Beskidu Niskiego, który odbędzie się 27 maja 2017 roku na trasie Gorlice–Wysowa Zdrój. Start o godz. 10-tej z Rynku w Gorlicach. Imprezie towarzyszyć będą biegi w Wysowej na dystansie: 5 km, 10 km, biegi dla dzieci, nordic walking 5 km. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe, a dla uczestników: pamiątkowa koszulka, okolicznościowy medal, woda mineralna „Wysowianka” i inne upominki otrzymane od sponsorów i partnerów, wśród których jest m.in. Starostwo Powiatowe w Gorlicach. UWAGA - wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym!

XXVIII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno zaprasza na XXVIII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się w dniu 25 maja 2017 r. o godz. 10.00 w sali 104, w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

120 lat OSP w Dominikowicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ochotnicza Straż Pożarna w Dominikowicach obchodziła wielki jubileusz 120-lecia działalności. Jubileuszowe spotkanie było okazją do podziękowań, życzeń, odznaczeń, a także do przekazania druhom z Dominikowic nowego wozu bojowego.

Śmigali na rolkach, rowerach i własnych nogach
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Sobota w Gorlicach upłynęła pod znakiem Weekendu Naftowego. Na ulicach Gorlic kilkuset zawodników z całej Polski walczyło o puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe w pięciu konkurencjach. Głównym organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest Stowarzyszenie Maraton Gorlice, a jednym ze współorganizatorów Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Wśród gości honorowych, a równocześnie kibiców, był m.in. starosta Karol Górski.

Na skrzydłach Wielkiej Wojny
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz trzeci spotykamy się na międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej lotnictwu I wojny światowej. Jestem przekonany, iż dzięki Państwa wiedzy historycznej będziemy mogli zgłębić zagadnienia dotyczące wydarzeń sprzed ponad stu lat, które rozegrały się na ziemi gorlickiej i stały się przełomem w walkach na froncie wschodnim – mówił otwierając konferencję starosta Karol Górski.

Będzie nowy most w Jankowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się największa powiatowa inwestycja drogowo-mostowa tego roku. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach, z udziałem starosty Karola Górskiego, doszło do podpisania umowy na  budową mostu na rzece Biała w Jankowej oraz rozbudowę drogi powiatowej nr 1465K Jankowa-Lipniczka. Koszt inwestycji to 8,5 mln zł.

Dzień otwarty w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ponad 350 gimnazjalistów przybyło 15 maja br. do Zespołu Szkół Zawodowych  w Bobowej, aby wziąć udział w Dniu Otwartym tej placówki. W tym roku organizatorzy postanowili w sposób praktyczny pokazać przyszłym uczniom szkoły ponadgimnazjalnej, co czeka ich po wybraniu któregoś z zawodów z bogatej oferty technikum lub szkoły branżowej I stopnia.

O powiatowej samorządności na ZO ZPP
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
11 i 12 maja br. w Kołobrzegu odbyło się XXII Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich (ZO ZPP). Wśród uczestników zgromadzenia był starosta powiatu gorlickiego Karol Górski (na zdjęciu ze starostą chojnickim Stanisławem Skają). Obecni na tym wydarzeniu delegaci przyjęli Kartę Samorządności i 6 stanowisk w sprawach dotyczących samorządu powiatowego.

O życiu decydują chwile
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach odbyła się coroczna prozdrowotna sesja profilaktyczna dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu gorlickiego. W tym roku była to już XV sesja, a jej hasło brzmiało „O ŻYCIU DECYDUJĄ CHWILE…””. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach.

Historycy z LO w Bieczu górą
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

W Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu odbył się kolejny Wojewódzki Konkurs Historyczny. Do tegorocznych zmagań zgłosiło się 45 uczestników z 15 szkół z Małopolski. I miejsce wywalczyli uczniowie z bieckiego liceum!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2294