25 lipca 2017 14:47
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Spotkanie z UNESCO
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zadzierali wysoko głowy, otwierali szeroko oczy, błyskały nieustająco flesze... jednym słowem byli zachwyceni wnętrzem kościoła w Binrowej. W powiecie gorlickim gościmy międzynarodową grupę uczestników trwającej w Krakowie 41. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Swoją wizytę na Ziemi Gorlickiej rozpoczęli od zwiedzania kościoła pw. Michała Archanioła w Binarowej, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2003 roku.

Komunikat Sanepidu w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach informuje, iż po przeprowadzonych badaniach, woda z wodociągu lokalnego w Siarach oraz w Gorlicach przy ul. Długosza, Węgierskiej i Tęczowej w zakresie mikrobiologii nadaje się do spożycia.
Komunikat do pobrania tutaj

Z wizytą na placu budowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Jankowej na rzece Biała trwa budowa nowego mostu.  Postępy robót na tej powiatowej inwestycji sprawdzał Zarząd Powiatu Gorlickiego w składzie: starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka oraz członkowie Adam Urbanek, Karol Tenerowicz i Stanisław Kaszyk.

Stanowisko Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego mając na uwadze projektowane zmiany w zakresie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy podjęła podczas XXIX sesji stanowisko odnoszące się do wysokości stypendium stażowego oraz wykorzystania część środków Funduszu Pracy na wsparcie realizacji lokalnych projektów związanych z rynkiem pracy, realizowanych przez organizacje pozarządowe lub z udziałem tych organizacji.

Odpoczywajmy bezpiecznie
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wakacje w górach, nad morzem, jeziorem, rzeką, w Polsce, czy może za granicą? Gdziekolwiek się znajdziemy – odpoczywajmy bezpiecznie! Podajemy kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby wakacje, czy weekendowy wypoczynek były naprawdę udane, czego Wam życzymy.

Bliżej ekologii
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Tuż przed końcem roku szkolnego 2016/2017 odbyły się finały 3-etapowego Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu gorlickiego. Organizatorem konkursów był Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach we współpracy z Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach, a patronował im starosta Karol Górski.

Rankingowcy ze szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.07.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
13 miejsce Oddział Ginekologiczno-Położniczy, 24 miejsce Oddział Okulistyczny, 36 miejsce Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu – takie wysokie miejsca zajęły 3 oddziały ze Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach w Rankingu szpitali i oddziałów szpitalnych opracowanym przez czasopismo "Menedżer Zdrowia" i wydawnictwo Termedia na zlecenie tygodnia "Wprost".

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXIX sesji udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu. Wcześniej zapoznała się ze sprawozdaniem z wykonania Budżetu Powiatu Gorlickiego za 2016 rok, sprawozdaniem finansowym Powiatu Gorlickiego oraz informacją o Stanie Mienia Powiatu Gorlickiego. Pozytywną opinię w sprawie wykonania budżetu wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie.

W hołdzie Władysławowi Długoszowi
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W 80. rocznicę śmierci Władysława Długosza - senatora I kadencji w II RP, posła na Sejm Krajowy, posła do austriackiej Rady Państwa, ministra dla Galicji i prezes Krajowego Towarzystwa Naftowego, marszałka Rady Powiatowej w Gorlicach - Rada Powiatu Gorlickiego spotkała się na XXIX sesji w jego dawnej posiadłości w pałacu w Siarach. Postać tego wybitnego mieszkańca Ziemi Gorlickiej uczczono okolicznościową prezentacją oraz złożeniem kwiatów w mauzoleum rodziny Długoszów na cmentarzu w Sękowej.

Muzyka cerkiewna w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Bractwo Młodzieży Greckokatolickiej „Sarepta” i Parafia Prawosławna w Gorlicach zapraszają 8 i 9 oraz 14 i 15 lipca 2017 r. na koncerty pn. Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim 2017. W tym roku wystąpią: Chór Parafii Greckokatolickiej w Krakowie oraz Chór Metropolitalny Prawosławnej Cerkwi Czech i Słowacji. Patronat honorowy sprawuje Starosta Gorlicki Karol Górski.Wstęp wolny!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2353