18 listopada 2017 01:59
Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny
Bądź aktywny edukacyjnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak napisać CV,  by dostać dobrą pracę? Co zrobić, by zadbać o swoje zdrowie? Jak rozmawiać ze swoim dzieckiem? Na takie i inne pytania uzyskasz praktyczne odpowiedzi biorąc udział w zajęciach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych w Powiecie Gorlickim uruchomionym przy Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.

Start po powiatowe stypendia sportowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze tylko do 15 listopada br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek kieruje zawodnik lub jego opiekun prawny do Zarządu Powiatu Gorlickiego na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3. Będzie to druga edycja stypendiów dla wybitnych sportowców z terenu powiatu gorlickiego.

Zgłoś kandydata do nagrody Pro Publico Bono
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno zaprasza do zgłaszania kandydatów do nagrody Pro Publico Bono. Będzie ona przyznawana już po raz dziesiąty. Nabór wniosków trwa do 30 grudnia 2017 roku. Nagrodę w formie statuetki oraz dwóch wyróżnień przyznaje Kapituła Nagrody „PRO PUBLICO BONO” pod kierunkiem przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego.

Dobra ocena formalna
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat Gorlicki jako partner Miasta Gorlice złożył w I półroczu br. wspólny wniosek aplikacyjny do Zarządu Województwa Małopolskiego pn. „Obszar Starówka - lokalne centrum naukowo – kulturalno – sportowo – rekreacyjne wraz z przebudową dróg lokalnych i infrastruktury technicznej Gorlic”. Projekt przeszedł właśnie pozytywną ocenę formalną. To kolejny krok w kierunku rewitalizacji budynku Kromera.

Święto Niepodległości w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbędą się w Gorlicach 11 listopada 2017 r. Rozpocznie je o godz. 10.00 msza św. w Bazylice Mniejszej pw NNMP, a poprzedzi ją program słowno-muzyczny. Po mszy św.  przemaszerujemy pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w Gorlicach, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Gorlic Rafał Kukla i nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. W imieniu organizatorów - Urzędu Maiasta Gorlice oraz własnym zapraszamy mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego do udziału w tej patriotycznej uroczystości. Zachęcamy także do udekorowania swoich domów biało-czerwonymi flagami narodowymi.

Dzień wolny w Starostwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uprzejmie informujemy, że 10 listopada 2017 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy w Starostwie Powiatowym w Gorlicach. Zobacz Zarządzenie nr 33 plik pdf do pobrania tutaj

Człowiek NIEPOJĘTY PRZYPADEK
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
„Niepojęty przypadek” - to tytuł spektaklu teatralnego, który na scenie Gorlickiego Domu Kultury przedstawiła  grupa teatralna „Między słowami” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.  Na scenie wystąpili: Błażej Baran, Dagmara Dąbek, Sylwia Kret, Wiktor Rafa, Magdalena Tatko i Mariola Wąs. Scenariusz opracowała i reżyserii podjęła się Dominika Jodłowska-Kubala, a całość muzycznie opracował Rafał Boniśniak.

Z fantazją w głowie i rękach
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczennice z Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach: Ewelina Mroczka, Gabriela Sikora i Weronika Słowik, pod opieką Joanny Sochy, reprezentowały powiat gorlicki w konkursie „Mam Zawód. Mam Fantazję”. Jego temat brzmiał: „Stylistyka subkultur młodzieżowych”, a nasza reprezentacja "wystylizowała" drugie miejsce.

Wolontariuszom w podzięce
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.11.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Do 12 listopada 2017 zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do konkursu "Barwy Wolontariatu". Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej. Kandydatów należy zgłaszać do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie: osobiście lub listownie na adres: ul. Kamienna 10/6, 31-403 Kraków (liczy się data wpływu) pocztą elektroniczną na adres: konkurs@wolontariat-malopolska.pl

Iskra z nagrodami
Redaktor: Ewa Żarnowska    31.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbył się I Powiatowy Konkurs Elektryczny „ISKRA”. Konkurs został objęty patronatem pomysłodawców przedsięwzięcia starosty Karola Górskiego oraz radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego i wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej Pawła Śliwę. Do konkursu stanęło 100 uczniów.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 30 z 2486