Facebook
25 kwietnia 2017 00:59
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Byli na Festiwalu Zawodów
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Silna reprezentacja z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach oraz Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach była na Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Małopolsce w Krakowie organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Była to już piąta edycja Festiwalu Zawodów popularyzującego szkolnictwo zawodowe i umożliwiającego młodzieży gimnazjalnej zapoznania się z ofertą edukacyjną Małopolski.
Czytaj całość
 
SOR w przebudowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zwykle to Szpitalny Oddział Ratunkowy daje pomoc i ratunek. Tym razem „specjalistycznej pomocy” wymagał SOR. Od kilku miesięcy na tym newralgicznym oddziale Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach trwa remont i rozbudowa.
Czytaj całość
 
Bezpieczeństwo za rok 2016
Redaktor: Ewa Żarnowska    Drukuj Powiadom Znajomego
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, pod przewodnictwem starosty Karola Górskiego spotkała się na swym kolejnym posiedzeniu, by zapoznać się ze sprawozdaniami z działalności za 2016 rok służb, inspekcji i straży. Informacje te będą następnie przedłożone Radzie Powiatu Gorlickiego.
Czytaj całość
 
Apel do rolników
Redaktor: Administrator    28.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Szanowni Rolnicy, przed rozpoczęciem kolejnego sezonu agrotechnicznego pragnę zwrócić Państwa uwagę na bezpieczeństwo pracy z powszechnie stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin, zapewniającymi wysokie i dobre jakościowo plony płodów rolnych.
Czytaj całość
 
Straż pożarna nie ma dla nich tajemnic
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Powiatowe eliminacje 40. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” rozstrzygnięte. Dwuetapowe zmagania konkursowe – pisemne i ustne -  odbyły się w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach. W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród oraz dyplomów uczniom ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczył starosta Karol Górski.

Czytaj całość
 
25 lat Diecezji Rzeszowskiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W minioną sobotę (25 marca 2017 r.) w Rzeszowie odbyły się jubileuszowe uroczystości dziękczynne za utworzenie diecezji rzeszowskiej, która liczy sobie 25 lat. W ich trakcie biskup rzeszowski Jan Wątroba wręczył jubileuszowe tryptyki 54 osobom świeckim zasłużonym dla diecezji rzeszowskiej. Wyróżnienie otrzymała m.in. Marta Przewor, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, Koło przy Parafii NMP w Gorlicach. W jubileuszowym spotkaniu uczestniczył starosta Karol Górski, który przekazał biskupowi Janowi Wątrobie symboliczne kryształowe serce i podziękowania za 25-letnią duszpasterską obecność w powiecie gorlickim.
Czytaj całość
 
Szkoły pełne możliwości
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W pierwszy dzień wiosny w pełnej gotowości czekali na gimnazjalistów dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Gorlicach. Pięć placówek prowadzonych przez Powiat Gorlicki otworzyło szeroko swoje drzwi i zaprezentowało swoje oferty edukacyjne oraz możliwości  rozwoju talentów i zainteresowań.
Czytaj całość
 
XXVI sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Zapraszamy na XXVI sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 30 marca 2017 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach ul. Niepodległości 5.

Czytaj całość
 
Powołany na Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Komendzie Powiatowej PSP w Gorlicach odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której mł. bryg. Krzysztof Gładysz otrzymał z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Stanisława Nowaka decyzję o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Wiosna, wiosna, wiosna ejże ty
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Z bibuły słomy, płótna, suszonych kwiatów, w strojach ludowych i całkiem współczesnych, duże i małe – 173 Marzanny „przybyły" pod Kasztel w Szymbarku, by wraz z dziećmi oraz dorosłymi mieszkańcami powiatu gorlickiego pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Wśród uczestników spotkania był m.in. starosta Karol Górski, który ogłosił wszem i wobec, że od dziś mamy WIOSNĘ!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2228
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl