17 stycznia 2018 12:14
Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Recytatorskie potyczki po raz osiemnasty
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Teatralno-Recytatorski im. Jana Pawła II w kategorii „Recytacja”. Pierwsze miejsce wyrecytowała Patrycja Praszałek z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach.

IDĄ ŚWIĘTA KUPUJ ŚWIADOMIE
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zanim zdecydujemy się na skorzystanie ze „świątecznej” oferty, sprawdźmy czy rzeczywiście jest to promocja. Może się bowiem okazać, że ten sam towar wcześniej lub w innym sklepie kosztuje znacznie mniej. Uważajmy na gratisy oraz zestawy – bywają droższe niż produkty kupowane oddzielnie. Kupując żywność nie sugerujmy się wielkością opakowania. Często w dużych kartonach, torbach, słojach znajduje się mniej produktu niż oczekujemy. Zwróćmy uwagę na zawartość masy netto lub liczbę sztuk w opakowaniu jednostkowym.

Festiwal Matematyki w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Technicznych im. W Pola w Gorlicach odbył się III etap konkursu „Festiwal Matematyki”. Uczestniczyli w nim uczniowie ZST oraz gimnazjaliści z powiatu gorlickiego. W role obserwatorów wcielili się m.in. starosta Karol Górski, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska, wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Roman Dziubina i dyrektor Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości Roman Trojanowicz.

Niepodległościowy wykład w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W wypełnionej po brzegi sali kina Farys w Bieczu odbył się wykład Andrzeja Ćmiecha na temat „Legioniści gorliccy w służbie niepodległej Polski”. Był to drugi z cyklu wykład organizowany przez przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofię Kamińską. Tym razem odbiorcami byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Biecz oraz dyrektorzy i nauczyciele historii.

Dla najmłodszych z MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Mikołaj odwiedza różne miejsca, a zwłaszcza te gdzie są dzieci. Zawitał więc także do najmłodszych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Będzie wiało
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
IMiGW wydał ostrzeżenie o silnym wietrze. Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 60 km/h, z porywami do 115 km/h, z kierunkow południowych. Plik do pobrania tutaj  Bieżące komunikaty na stronie www.pogodynka.pl

Kromerowski Maraton Pisania Listów
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kromera w Gorlicach odbył się VIII Maraton Pisania Listów. Tym wydarzeniem szkoła dołącza do akcji pisania listów na całym świecie przez Amnesty International. Wśród piszących listy byli m.in. dyrektor I LO Jan Drożdż oraz dyrektor MDK Tomasz Kubala. Łącznie podczas akcji w Kromerze napisano 611 listów, tj. o 63 więcej niż w zeszłym roku.

Inspektorzy Sanitarni w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Bobowej w powiecie gorlickim odbył się Zjazd Powiatowych Inspektorów Sanitarnych Województwa Małopolskiego. Uczestniczył w nim min. Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny - Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosław Foremny. Gości podejmowali: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach Jadwiga Wójtowicz oraz starosta Karol Górski, wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch i burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Zgłoś się do programu KONSERWATOR
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Od stycznia 2018 roku rusza kolejna edycja Małopolskiego Programu Regionalnego "Konserwator". W ramach programu wparcie otrzymają osoby bezrobotne poprzez zaangażowanie ich przy pracach związanych z ochroną tradycji kulturowej, zachowaniem i rewitalizacją substancji zabytkowej oraz ochroną krajobrazu kulturowego na terenie województwa małopolskiego. Tym samym beneficjentem tego programu jest zarówno osoba potrzebująca pomocy ze względu na brak zatrudnienia jak i regionalne, lokalne instytucje kultury i dziedzictwa narodowego, które zyskują wsparcie kadrowe.

Krew dla zdrowia i życia
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.12.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Cztery razy do roku Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach organizuje akcje honorowego oddawania krwi – trzy w szpitalu i jedną w szkole. Właśnie w "Budowlance" w Mikołajki przez sześć godzin uczniowie oddawali krew dla potrzebujących. Koordynatorem akcji była nauczycielka Monika Szyca-Ligęza.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2559