20 lipca 2017 22:46
Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
Studiujesz medycynę - złóż wniosek o stypendium
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Chcesz mieć stypendium i w przyszłości zagwarantowaną pracę w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach? Ta oferta jest dla Ciebie - studenta/studentki kierunku lekarskiego! Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej na rok akademicki 2017/2018 dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim. Pomoc materialna będzie przyznana na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku. Wnioski należy złożyć osobiście w Starostwie Powiatowym w Gorlicach lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego) w terminie do 21 sierpnia 2017 roku.

Gala dla najlepszych z najlepszych
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz 19. odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami olimpiad, turniejów przedmiotowych oraz najlepszymi sportowcami szkół ponadgimnazjalnych powadzonych przez powiat gorlicki. Listy gratulacyjne dla najlepszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli wręczali: starosta Karol Górski, przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kamińska oraz wicestarosta Jerzy Nalepka.

Jeszcze tylko badania kontrolne
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Oni już są! Czołówka polskich kierowców wyścigowych, m.in. Kluza, Dubai, Szepieniec, Stec, Krupa, Serafinowicz, Kozioł, Ostrowski, Ćwięczek, Popiela, Kopiec, przyjechała do powiatu gorlickiego. Można ich spotkać dziś na gorlickim Rynku i zobaczyć samochody, którymi w sobotę i niedzielę (24 i 25.06.2017) będą się ścigać na Magurze Małastowskiej podczas IV Górskiego Wyścigu Samochodowego. Dziś oglądamy i podziwiamy, a jutro i pojutrze kibicujemy!!!

Srebrni urzędnicy ze starostwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Gorlicach odbywały się XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów, w których udział wzięło 16 drużyn z kraju oraz z zagranicy (Słowacja, Ukraina). Usportowieni urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Gorlicach w punktacji drużynowej zajęli wysokie drugie miejsce.GRATULUJEMY!

Oni mają już wakacje
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Uniwersytet Złotego Wieku w Gorlicach zakończył jedenasty rok akademicki 2016/2017. Ponad stu słuchaczy wysłuchało ostatniego wykładu austriackiego dyplomaty dra Jakuba Forst-Bataglli i odebrało dyplomy. Z podziękowaniami dla rektora UZW Romana Dziubiny oraz życzeniami udanych wakacji dla słuchaczy przybył starosta Karol Górski.

Wieloznaczna podróż w wydaniu MDK
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W auli Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach odbył się koncert pt. „Droga”. Jak sugerowałby tytuł prezentowane piosenki powinny mówić o podróżowaniu, a w kontekście zbliżających się wakacji jest to tamat jak najbardziej odpowiedni. Jednakże podróżowanie może odbywać się również w sferze duchowej. Tak właśnie wieloznacznie podeszli młodzi wokaliści do tematu "Drogi".

Mistrzowska znawczyni lasu z ZSO w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Anna Babicz, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej otrzymała I nagrodę w IV kategorii wiekowej w XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej pod hasłem „MÓJ LAS” - etap centralny.  Tematem pracy była „Gospodarka leśna a sukcesja naturalna- za i przeciw”.
Uczennica wraz z opiekunką Grażyną Kurzawa wzięły udział w uroczystości rozdania nagród, która miała miejsce w Domu Technika NOT w Warszawie. Laureatka otrzymała m.in. laptop.

ZST w krajowej czołówce szkół zawodowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola zdobył tytuł "SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI”. Jako  jedna z trzech szkół w województwie małopolskim znalazł się w ścisłym gronie 15 finalistów w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości 2017", plasując się w pierwszej piątce z ponad 104 szkół zawodowych w kraju.

Wyścig Górski Magura Małastowska 2017
Redaktor: Administrator    19.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Rusza czwarta edycja Wyścigu Górskiego „Magura Małastowska 2017”. W dniach 23-25 czerwca 2017 r., na malowniczej trasie na Przełęczy Małastowskiej będzie miała miejsce rywalizacja o zwycięstwo i punkty w trzeciej i czwartej rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W porównaniu z rokiem ubiegłym zajdzie istotna zmiana: dotychczasową trasę wydłużono do 3610 m. Należy dodać, iż jest to ulubiona eliminacja zawodników startujących w GSMP, którzy w liczbie 69 zgłosili swój udział. Patronat na imprezą objęli - Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa i Starosta Gorlicki Karol Górski.

Matematyka Bez Granic dla KROMEROWCÓW
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.06.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Klasa 1a z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach zajęła 2 miejsce w województwie małopolskim w konkursie "Matematyka Bez Granic". Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2350