27 maja 2017 02:28
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Dzień Strażaka w KP PSP w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Kilkudziesięciu strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gorlickiego świętowało Dzień Strażaka. W uroczystości udział wzięli m.in. Małopolski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Stanisław Nowak, Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach Krzysztof Kosiba.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Tygodniu Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach odbyło się spotkanie z okazji ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W uroczystości uczestniczył m.in.: wicestarosta powiatu Jerzy Nalepka, który składał życzenia oraz wręczył dyplomy  wyróżniającym się bibliotekarzom.

Nowy Budżet Obywatelski Małopolski
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
29 kwietnia rozpocął się nabór zadań do II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Potrwa do 19 czerwca 2017 r. W tym czasie organizowane są spotkania informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Małopolski. W powiecie gorlickim takie spotkanie będzie miało miejsce 22 maja o godz. 14.00 w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach, Rynek 1.

Dyrektorskie roszady
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Komisje konkursowe powołane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego wyłoniły kandydatów na stanowiska dyrektorów czterech szkół ponadgimnazjalnych i trzech placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki. Szykują się trzy zmiany na dyrektorskich stanowiskach.

Wsparcia dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dr hab. Stanisław Sorys Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”  zapraszają wszystkich mieszkańców, zainteresowanych tematyką pozyskiwania dotacji unijnych na spotkanie informacyjne, poświęcone zakresowi dostępnych źródeł wsparcia dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Powiatowe dotacje dla zabytków
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Przypominamy, że jeszcze tylko do 15 maja br. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach z terenu powiatu gorlickiego wpisanych do rejestru zabytków. Wypełnione druki należy składać  w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice.

Odznaczenia i podziękowania dla pielęgniarek
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Nowym Sączu odbyły się regionalne obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. W trakcie uroczystości odznaczenia państwowe Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła dla szczególnie zasłużonych pielęgniarek otrzymały: Ewa Belczyk, Maria Boruch-Łoś, Zofia Durlak, Małgorzata Mąka, Krystyna Sarnecka, Krystyna Semla oraz Teresa Stępień ze Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach.

Uwaga na utrudnienia w ruchu w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Informujemy, że 8 maja 2017 roku rozpoczęły się prace przy modernizacji drogi wojewódzkiej nr 977, czyli ulicy Węgierskiej w Gorlicach. W zwiazku z tym zamknięty jest dla ruchu odcinek tej drogi pomiędzy ulicą Kościuszki i Armii Krajowej. Prace mają trwać do końca czerwca br.

72. rocznica zakończenia II wojny światowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod Szklarczykówką w Gorlicach, z udziałem władz samorządowych powiatu i miasta Gorlice oraz kombatantów i mieszkańców, odbyły sie uroczystości upamietniające 72. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Nominacja dla Radnej
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Radna Rady Powiatu Gorlickiego Jadwiga Wójtowicz została powołana na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gorlicach. Akt powołania wręczył starosta Karol Górski.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2290