18 listopada 2017 01:56
Imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny
Już w sobotę 3 Rajd Grodzki
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
  Już w sobotę 28 października 2017 r. wystartuje 3 Rajd Grodzki, którego organizatorami są: Automobilklub Biecki i Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy udziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Tegoroczna edycja obędzie się w potrójnym wydaniu. Wystartują w niej zarówno zawodnicy walczący o punkty w MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Rajdowych, jak i rajdowcy rywalizujący w DISLA Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz w Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS.

Złóż wniosek do Programu wyrównywania różnic między regionami III
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił nabór wniosków na rok 2018 w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”. W związku z powyższym istnieje możliwość składania wniosków o dofinansowanie projektów w obszarach B, C i D programu, których realizatorem jest samorząd powiatowy.

Z ministrem o bezpieczeństwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak gościł w Gorlicach. Wziął udział w konferencji  nt. „Bezpieczeństwo obywateli Polski lokalnej” zorganizowanej z inicjatywy Poseł na Sejm Barbary Bartuś i  Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Gorlickiego Tomasza Płatka. Konferencję poprzedziła msza św. w Bazylice Mniejszej w Gorlicach.

Szczepienia lisów zachowaj ostrożność
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w tym takze na terenie powiatu gorlickiego prowadzona będzie w dniach od 2 do 12 listopada akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

KOMUNIKAT Zabezpieczenie świadczeń w szpitalu w dniu 25.10.2017 r.
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z pismem Wojewody Małopolskiego dotyczącym akcji protestacyjnej rezydentów medycznych na terenie województwa małopolskiego polegającej na absencji w tym dniu lekarzy informujemy, że w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach w dniu 25 października 2017 r. do oddziałów szpitalnych będą przyjmowani pacjenci tylko w stanach nagłego zagrożenia życia. Również na ten dzień nie zostały wyznaczone zabiegi planowe. Odnośnie poradni specjalistycznych działających w tutejszym szpitalu informuję, że w tym dniu nie pracują lekarze w następujących poradniach: skórno – wenerologicznej, endokrynologicznej, neonatologicznej, neurologicznej, ginekologiczno – położniczej i kardiologicznej.

Dla życia i rodziny
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ulicami Gorlic przeszedł „Marsz dla Życia i Rodziny” organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny NMP. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego oraz wielu znamienitych gości.

Powrót anioła do Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Po roku żmudnej pracy renowacyjnej i konserwatorskiej w Katedrz Konserwacji i Restauracji Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na  Cmentarz Parafialny w Gorlicach powrócił nagrobny pomnik anioła. Konserwacja zabytkowej rzeźby prowadzona była przez studentów krakowskiej Akademii. Dziś rektor ASP prof. Stanisław Tabisz wraz z kierownikiem Katedry prof. Ireneuszem Płuską gościli w Gorlicach.

Zostań dawcą szpiku
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Fundacja Dawstwa Krwiotwórczych Komórek Macierzystych była organizatorem konferencji prasowej dotyczącej rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, która miała miejsce w Domu Polsko -  Słowackim w Gorlicach. Akcja ta odbywać się będzie 28 i 29 października 2017 r. na terenie powiatu gorlickiego oraz jasielskiego i połączona jest z Rajdem Grodzkim.

Na ratunek sercu
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 68 otwarto  Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii Intercard. Z kompleksowej opieki kardiologicznej będzie mogło skorzystać  w nim ok. pół miliona osób z trzech powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego oraz limanowskiego. W uroczystym otwarciu Centrum uczestniczył m.in. starosta Karol Górski.

XXXI sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XXXI sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 26 października 2017 roku o godz. 10-tej w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 45 z 2486