17 grudnia 2017 18:25
Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty
25-lecie Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.09.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Krakowie odbyły się uroczystości z okazji 25-lecia Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Powiat gorlicki reprezentowali: starosta Karol Górski i członek Zarządu Powiatu a zarazem wiceprezesem Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Stanisław Kaszyk.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła msza św. w Bazylice Mariackiej w intencji sołtysów Małopolski. Od niedzieli 24 września 2017 roku sołtysi Małopolski będą mieli swojego patrona, którym został kardynał Stefan Wyszyński oraz kapelana księdza dra Jerzego Chrzanowskiego.

Następnie uczestnicy jubileuszowego spotkania przeszli do Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam wojewoda Małopolski Piotr Ćwik odczytał list premier Beaty Szydło, skierowany do wszystkich członków Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. W imieniu ZG Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów gratulacje i podziękowania dla Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów przekazał prezes KSS Ireneusz Niewiarowski.

Następnie prezes MSS Grzegorz Przybyło wraz z wiceprezesami dziękowali, wręczając dyplomy i medale, m.in: córce śp. Antoniego Rapacza, kolejnym marszałkom Małopolski, którzy są Honorowymi prezesami Stowarzyszenia. Podziękowania odebrała także żona nieżyjącego Marka Nawary. Podziękowania za dobrą współpracę odebrał także starosta Karol Górski.

Z okazji uroczystości została wydana jednodniówka "Sołtys Małopolski". W Małopolsce jest 2,5 tys. sołtysów z tego ok. tysiąca zrzeszonych jest w Stowarzyszeniu.

Na zakończenie spotkania z okolicznościowym spektaklem o tym jak to drzewiej na wsi bywało wystąpił Zespół Regionalny "Porąbcoki" z Porąbki Uszewskiej.

s.jpg
s0.jpg