26 września 2017 03:54
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
25 lat PSP oczami dzieci i młodzieży
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się podsumowanie etapu powiatowego XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Na konkurs wpłynęło 358 prac z 28 placówek. Celem tegorocznej edycji konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia powstania i ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Poprzez prace plastyczne należało zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje mogące zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Młodzi twórcy w ten sposób ukazali, jak ważna jest wiedza o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Konkurs plastyczny był adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz uczniów szkół specjalnych, świetlic terapeutycznych i ośrodków terapii zajęciowej. Na konkurs wpłynęło 358 prac z 28 placówek.

Zaproszonych gości oraz laureatów konkursu wraz z opiekunami przywitał Dyrektor MDK w Gorlicach mgr Tomasz Kubala.  Wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu dokonali: starosta Karol Górski, Maria Gubała koordynator zespołu ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w starostwie powiatowym w Gorlicach, mł. bryg. Krzysztof Gładysz Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach, mł. bryg. Dariusz Surmacz z-ca D-cy JRG w Gorlicach.

Starosta, Karol Górski, zwracając się do nagrodzonych uczniów, podkreślił wysokie walory plastyczne prac, a także zwrócił uwagę na wartość poznawczą i edukacyjną twórczości plastycznej, w tym przypadku służącą pogłębianiu wrażliwości na zjawiska zagrażające bezpieczeństwu nas wszystkich.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Nagrodzone prace trafią do Krakowa, gdzie będą reprezentować powiat gorlicki na szczeblu wojewódzkim.

s0.jpg
s1.jpg
s2.jpg
s3.jpg