Facebook
23 lutego 2018 03:40
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Budujemy mosty - Ropa
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Na budowie nowego mostu w Ropie (rozwidlenie drogi na Brunary) na drodze powiatowej Ropa - Wysowa idą prace pełną parą. Jest to jednak równocześnie pewne utrudnienie dla kierowców poruszajacych się po tej trasie. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.
 
Czytaj całość
 
W uzdrowisku o uzdrowiskach
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W Wapiennem (gmina Sękowa, powiat gorlicki) wicemarszałek Leszek Zegzda spotkał się z przedstawicielami gmin uzdrowiskowych. W spotkaniu uczestniczył także starosta Mirosław Wędrychowicz. Tematem roboczej narady były perspektywy pozyskania środków finansowych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na przedsięwzięcia w kurortach.
  
 
Czytaj całość
 
Powiatowe inwestycje na liście marszałka
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego


    Zarząd Województwa Małopolskiego opublikował listę wnioskodawców zaproszonych do złożenia pełnej dokumentacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w dwóch działaniach 1.1 Poprawa jakości usług edukacyjnych i 6.2 Rozwój obszarów wiejskich.  Na liście znalazły się dwa wnioski Zarządu Powiatu Gorlickiego.
Czytaj całość
 
XXVII Łemkowska Watra w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W dniach 17-19 lipca 2009 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyło się XXVII Święto Kultury Łemkowskiej - Łemkowska Watra. Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez kulturalnych społeczności łemkowskiej na świecie.
Czytaj całość
 
Nowa szkoła wyższa w Gorlicach?
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Od października w centrum Gorlic ma rozpocząć działalność Filia Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej z Lublina. Takie wstępne deklaracje zapadły podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gorlicach z udziałem m.in.: wicemarszałka Małopolski Leszka Zegzdy, przedstawicieli WSSP – kanclerza doc. Henryka Stefanka i prof. Bogusława Frańczuka, starosty Mirosława Wędrychowicza i dyrektora Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych i Medycznych w Gorlicach Barbary Lenard.  Szkoła ma znaleźć swoją bazę w należącym do samorządu województwa i ostatnio pięknie odremontowanym budynku szkoły policealnej w Gorlicach przy ul. 3 maja, naprzeciwko biblioteki. Na początek miałaby zaoferować studia podyplomowe z zakresu odnowy biologicznej i pielęgnacji urody. W kolejnym roku byłyby to studia licencjackie na kierunku fizjoterapii. Jeśli wszystkie formalności uda się pozytywnie załatwić to kształcenie rozpocznie się już od października br.
Czytaj całość
 
Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Po raz czwarty powiat gorlicki był gospodarzem Festiwalu „Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim”. Koncerty odbywały się w cerkwiach greckokatolickich i prawosławnych w 9 miejscowościach ziemi gorlickiej, a także na Słowacji w Bardejovie . Wykonawcami byli: Chór Diecezji Lwowsko – Halickiej przy Katedralnej Cerkwi Św. Jerzego we Lwowie oraz Chór im. Błogosławionego Piotra Pawła Gojdica z Vranova nad Poplov – Cemerne.
Czytaj całość
 
Pozytywne prześwietlenie 9 segregatorów !
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Na dobrej drodze jest wniosek zarządu powiatu gorlickiego na termomodernizację 7 obiektów użyteczności publicznej. Projekt opiewa na ponad 15 mln zł, z czego powiat w swoim budżecie zabezpieczył 7 mln zł. Wniosek w marcu br. został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Teraz Starosta Mirosław Wędrychowicz otrzymał informację z Funduszu, podpisaną przez przewodniczącego zespołu ds. oceny projektów Edwarda Kolbusza, iż wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i kierowany do kolejnego etapu jakim jest ocena merytoryczna I stopnia.
Czytaj całość
 
Umowa na drogi powiatowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Umowa podpisana – roboty ruszają. Rozpoczyna się przebudowa 12,5 km dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne. Projekt przebudowy dróg powiatowych: Sękowa - Rozdziele oraz   Ropa - Wysowa Zdrój – Blechnarka - Granica Państwa realizowany jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Czytaj całość
 
Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W Starostwie Powiatowym w Gorlicach z inicjatywy Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Starosty Powiatu i Burmistrza Gorlic odbyła się konferencja proekologiczna pod hasłem „Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej”.

Czytaj całość
 
Odcisk palca w Gorlicach!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Biurze Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Gorlicach są pobierane odciski palców do paszportów biometrycznych. W Biurze zainstalowano urządzenie do pobierania linii papilarnych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu oraz opłaty za jego wydanie nie ulegają zmianie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2581 - 2595 z 2613
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl