23 lutego 2018 03:40
Imieniny: Damiana, Romany, Florentyna
Budujemy mosty - Ropa
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Na budowie nowego mostu w Ropie (rozwidlenie drogi na Brunary) na drodze powiatowej Ropa - Wysowa idą prace pełną parą. Jest to jednak równocześnie pewne utrudnienie dla kierowców poruszajacych się po tej trasie. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

W uzdrowisku o uzdrowiskach
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W Wapiennem (gmina Sękowa, powiat gorlicki) wicemarszałek Leszek Zegzda spotkał się z przedstawicielami gmin uzdrowiskowych. W spotkaniu uczestniczył także starosta Mirosław Wędrychowicz. Tematem roboczej narady były perspektywy pozyskania środków finansowych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na przedsięwzięcia w kurortach.

Powiatowe inwestycje na liście marszałka
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Województwa Małopolskiego opublikował listę wnioskodawców zaproszonych do złożenia pełnej dokumentacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w dwóch działaniach 1.1 Poprawa jakości usług edukacyjnych i 6.2 Rozwój obszarów wiejskich.  Na liście znalazły się dwa wnioski Zarządu Powiatu Gorlickiego.

XXVII Łemkowska Watra w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W dniach 17-19 lipca 2009 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyło się XXVII Święto Kultury Łemkowskiej - Łemkowska Watra. Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez kulturalnych społeczności łemkowskiej na świecie.

Nowa szkoła wyższa w Gorlicach?
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Od października w centrum Gorlic ma rozpocząć działalność Filia Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej z Lublina. Takie wstępne deklaracje zapadły podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gorlicach z udziałem m.in.: wicemarszałka Małopolski Leszka Zegzdy, przedstawicieli WSSP – kanclerza doc. Henryka Stefanka i prof. Bogusława Frańczuka, starosty Mirosława Wędrychowicza i dyrektora Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych i Medycznych w Gorlicach Barbary Lenard.  Szkoła ma znaleźć swoją bazę w należącym do samorządu województwa i ostatnio pięknie odremontowanym budynku szkoły policealnej w Gorlicach przy ul. 3 maja, naprzeciwko biblioteki. Na początek miałaby zaoferować studia podyplomowe z zakresu odnowy biologicznej i pielęgnacji urody. W kolejnym roku byłyby to studia licencjackie na kierunku fizjoterapii. Jeśli wszystkie formalności uda się pozytywnie załatwić to kształcenie rozpocznie się już od października br.

Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Po raz czwarty powiat gorlicki był gospodarzem Festiwalu „Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim”. Koncerty odbywały się w cerkwiach greckokatolickich i prawosławnych w 9 miejscowościach ziemi gorlickiej, a także na Słowacji w Bardejovie . Wykonawcami byli: Chór Diecezji Lwowsko – Halickiej przy Katedralnej Cerkwi Św. Jerzego we Lwowie oraz Chór im. Błogosławionego Piotra Pawła Gojdica z Vranova nad Poplov – Cemerne.

Pozytywne prześwietlenie 9 segregatorów !
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Na dobrej drodze jest wniosek zarządu powiatu gorlickiego na termomodernizację 7 obiektów użyteczności publicznej. Projekt opiewa na ponad 15 mln zł, z czego powiat w swoim budżecie zabezpieczył 7 mln zł. Wniosek w marcu br. został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Teraz Starosta Mirosław Wędrychowicz otrzymał informację z Funduszu, podpisaną przez przewodniczącego zespołu ds. oceny projektów Edwarda Kolbusza, iż wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i kierowany do kolejnego etapu jakim jest ocena merytoryczna I stopnia.

Umowa na drogi powiatowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Umowa podpisana – roboty ruszają. Rozpoczyna się przebudowa 12,5 km dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne. Projekt przebudowy dróg powiatowych: Sękowa - Rozdziele oraz   Ropa - Wysowa Zdrój – Blechnarka - Granica Państwa realizowany jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W Starostwie Powiatowym w Gorlicach z inicjatywy Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Starosty Powiatu i Burmistrza Gorlic odbyła się konferencja proekologiczna pod hasłem „Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej”.

Odcisk palca w Gorlicach!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Biurze Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Gorlicach są pobierane odciski palców do paszportów biometrycznych. W Biurze zainstalowano urządzenie do pobierania linii papilarnych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu oraz opłaty za jego wydanie nie ulegają zmianie.

««  start « poprz. 171 172 173 174 175 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2581 - 2595 z 2613