21 stycznia 2018 21:40
Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego
XXVII Łemkowska Watra w Zdyni
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 W dniach 17-19 lipca 2009 r. w Zdyni w powiecie gorlickim odbyło się XXVII Święto Kultury Łemkowskiej - Łemkowska Watra. Jest to jedna z największych międzynarodowych imprez kulturalnych społeczności łemkowskiej na świecie.

Nowa szkoła wyższa w Gorlicach?
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Od października w centrum Gorlic ma rozpocząć działalność Filia Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej z Lublina. Takie wstępne deklaracje zapadły podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Gorlicach z udziałem m.in.: wicemarszałka Małopolski Leszka Zegzdy, przedstawicieli WSSP – kanclerza doc. Henryka Stefanka i prof. Bogusława Frańczuka, starosty Mirosława Wędrychowicza i dyrektora Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych i Medycznych w Gorlicach Barbary Lenard.  Szkoła ma znaleźć swoją bazę w należącym do samorządu województwa i ostatnio pięknie odremontowanym budynku szkoły policealnej w Gorlicach przy ul. 3 maja, naprzeciwko biblioteki. Na początek miałaby zaoferować studia podyplomowe z zakresu odnowy biologicznej i pielęgnacji urody. W kolejnym roku byłyby to studia licencjackie na kierunku fizjoterapii. Jeśli wszystkie formalności uda się pozytywnie załatwić to kształcenie rozpocznie się już od października br.

Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Po raz czwarty powiat gorlicki był gospodarzem Festiwalu „Muzyka Cerkiewna w Beskidzie Niskim”. Koncerty odbywały się w cerkwiach greckokatolickich i prawosławnych w 9 miejscowościach ziemi gorlickiej, a także na Słowacji w Bardejovie . Wykonawcami byli: Chór Diecezji Lwowsko – Halickiej przy Katedralnej Cerkwi Św. Jerzego we Lwowie oraz Chór im. Błogosławionego Piotra Pawła Gojdica z Vranova nad Poplov – Cemerne.

Pozytywne prześwietlenie 9 segregatorów !
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
 Na dobrej drodze jest wniosek zarządu powiatu gorlickiego na termomodernizację 7 obiektów użyteczności publicznej. Projekt opiewa na ponad 15 mln zł, z czego powiat w swoim budżecie zabezpieczył 7 mln zł. Wniosek w marcu br. został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Teraz Starosta Mirosław Wędrychowicz otrzymał informację z Funduszu, podpisaną przez przewodniczącego zespołu ds. oceny projektów Edwarda Kolbusza, iż wniosek został pozytywnie oceniony pod względem formalnym i kierowany do kolejnego etapu jakim jest ocena merytoryczna I stopnia.

Umowa na drogi powiatowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Umowa podpisana – roboty ruszają. Rozpoczyna się przebudowa 12,5 km dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne. Projekt przebudowy dróg powiatowych: Sękowa - Rozdziele oraz   Ropa - Wysowa Zdrój – Blechnarka - Granica Państwa realizowany jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W Starostwie Powiatowym w Gorlicach z inicjatywy Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Starosty Powiatu i Burmistrza Gorlic odbyła się konferencja proekologiczna pod hasłem „Stan środowiska i działania proekologiczne na Ziemi Gorlickiej”.

Odcisk palca w Gorlicach!
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Biurze Paszportowym w Starostwie Powiatowym w Gorlicach są pobierane odciski palców do paszportów biometrycznych. W Biurze zainstalowano urządzenie do pobierania linii papilarnych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu oraz opłaty za jego wydanie nie ulegają zmianie.

Zatrzymamy osuwiska
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Odbudowa drogi powiatowej Szymbark – Bystra – Szalowa, nowy most i stabilizacja osuwisk na tej trasie to najważniejsze cele rozpoczynającej się kolejnej wielkiej inwestycji drogowej w powiecie gorlickim. Na jej realizację Zarząd Powiatu przeznaczy 9,385 mln zł. 88% tej kwoty, czyli 8,258 mln zł, stanowi dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ta potężna kwota została pozyskana dzięki zabiegom Zarządu Powiatu i dyrektora Powiatowego Zarządu Drogowego Marka Machowskiego, przy wsparciu posła Witolda Kochana.

Przygotowania do awansu
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Uczniowie odpoczywają a nauczyciele się uczą. Czternastu nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz trzech z placówek oświatowych prowadzonych przez powiat gorlicki  przygotowuje się do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. W dniach 24-25 sierpnia 17 osób stanie przed komisją egzaminacyjną i zaprezentuje swój dorobek zawodowy.

Otwarty Szlak Architektury Drewnianej
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.07.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Przedstawiamy listę obiektów udostępnionych do zwiedzania na Szlaku Architektury Drewnianej do 30 września 2009 r. w ramach projektu "Otwarty Szlak Architektury Drewnianej" powierzonego Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Województwo Małopolskie.

««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2536 - 2550 z 2565