24 lutego 2018 18:35
Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny
Podpisana umowa termomodernizacyjna
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   15 mln zł trafi na teren powiatu gorlickiego w ramach realizacji termomodernizacji 9  powiatowych obiektów użyteczności publicznej. Aż 11 mln zł z tej kwoty zostanie wydanych na powiatowe obiekty znajdujące się w Gorlicach. Starosta Mirosław Wędrychowicz podpisał w Warszawie umowę z Narodowym  Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację projektu termomodernizacyjnego. W podpisaniu uczestniczył także wicestarosta Karol Górski. Planowany całkowity koszt projektu wynosi 15.009.673 zł. Koszt kwalifikowany - 14.288.278 zł. Dofinansowanie - 50% kosztów kwalifikowanych - 7.144.139 zł.  Jego realizacja rozłożona jest na 3 lata.

XXXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XXXVII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się  w dniu 26 listopada 2009 r. o godz. 10.00  w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Gorlicach, przy ul. Bieckiej 3.

Rok mostów
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Trzy zupełnie nowe mosty powstają w tym roku na drogach powiatowych. Staraniem Zarządu Powiatu Gorlickiego budowane są mosty w Ropie, Rozdzielu i Bystrej. Wiosną br. do użytku oddano już most w Brunarach.

Produkt turystyczny - Karpackie Podkowy
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
„Beskid Zielony” Lokalna Organizacja Turystyczna w Gorlicach wspólnie z kilkudzisięcioma partnerami od Krynicy po Krosno, w tym także Powiatem Gorlickim, przystapiła do realizacji projektu "Karpackie Podkowy". W jego efekcie m.in. wybudowany zostanie szlak turystyki jeździeckiej o długości 765 km, a na nim zamontowanych zostanie 220 rogali, ok. 626 drogowskazów, ok. 1000 tyczek i ok. 500 tabliczek. Wydanych zostanie 9000 map oraz 10 000 folderów. Koszt realizacji całego projektu to ok. 1 mln złotych. Większość środków pochodzi z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych ustanowionego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Komponentu II – Ochrona Środowiska i Zrównoważony Rozwój.

Rusza MAŁA LIGA  WIERTMET HANDBALL CUP
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Za niespełna 3 tygodnie startuje„Mała Liga Piłki Ręcznej  - Wiertmet Handball Cup” pod Honorowym Patronatem Romana Stygara. Zapraszamy do udziału szkoły podstawowe oraz UKS z powiatu gorlickiego.

Termomodernizacyjny wniosek na finiszu
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
    Finalizuje się sprawa wniosku na 15 mln zł na termomodernizację 9 powiatowych obiektów użyteczności publicznej. Wniosek Zarządu Powiatu Gorlickiego znalazł się w gronie 6 beneficjentów z całej Polski. Wyprzedził projekty Warszawy, wielu urzędów wojewódzkich czy uniwersytetów. Starosta Mirosław Wędrychowicz będzie jednym z pierwszych, który podpisze umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  na realizację całego projektu. Ma to nastąpić w środę 18 listopada.

Walka z naturą
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Najpierw na papierze w formie projektu, potem w gabinetach ministerialnych, a teraz w naturze trwa walka o zatrzymanie 6 osuwisk, wybudowanie mostu i modernizację drogi powiatowej w Bystrej na trasie Szymbark Bystra - Szalowa. Każdego dnia około 20 robotników oraz kierownicy budowy i inspektorzy nadzoru zmagają się osuwającym się zboczem, płynącą z góry wodą oraz podmywajacym drogę potokiem.

91 lat niepodległości
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Gorlicach odbyły się powiatowe uroczystości z okazji  91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęła je wspólna sesja Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta Gorlice.

Apel do Premiera!!
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Apel o podjęcie działań na rzecz stabilizacji finansowania lecznictwa zamkniętego w Polsce został wystosowany do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Podpisali się pod nim m.in. starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz, dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz, ordynatorzy i kierujący szpitalnymi oddziałami oraz związkowcy. Do apelu dołączone zostało stanowisko Rady Powiatu w sprawie finansowania lecznictwa szpitalnego.

Stanowiska Rady Powiatu Gorlickiego z XXXV sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Podczas XXXV sesji Rada Powiatu Gorlickiego podjęla dwa stanowiska związane z finansowaniem lecznictwa szpitalnego oraz działaniami restrukturyzacyjnymi w gorlickim szpitalu.

««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2521 - 2535 z 2614