• 29 marca 2024
  • Imieniny:  Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

W ramach programu ERASMUS + "Podbój europejskich praktyk z ZSZ Pułaskiego w Gorlicach"  uczniowie tejże szkoły (popularnie nazywanej „budowlanką”) odbyli praktyki/staże w dniach 28.10.2019 do 08.11.2019 w Grecji.

Udział w nich wzięło 40 uczniów, w tym kelnerzy, technicy żywienia, technicy budownictwa oraz technicy robót wykończeniowych w budownictwie. W ramach praktyk/staży uczniowie pracowali w restauracji i kuchni hotelowej oraz na budowach, zdobywając cenne doświadczenie zawodowe zagranicą połączone z doskonaleniem języka angielskiego zawodowego. Dodatkowo była to dla nich doskonała okazja do poznania kultury greckiej oraz zwiedzenia terenów Riwiery Olimpijskiej między innymi: wyspy Skiathos , masywu Olimp,  Meteorów - klasztorów zawieszonych w chmurach. Wśród wycieczek fakultatywnych uczniowie odwiedzili fabrykę sera fety, oliwiarnię i winiarnię, gdzie zapoznali się z procesem produkcji sera fety, oliwy i wina. Był to już trzeci wyjazd uczniów gorlickiego ZSZ, który po raz kolejny pozwolił poszerzyć doświadczenie zawodowe.
W ramach zdobytej wiedzy  w dniu 10 grudnia 2019 r. dwie stażystki z klasy 2bT (technik żywienia) Klaudia Gurba i Anna Przybycień pod nadzorem pani Iwony Kukli, nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych, zaprezentowały uczniom ZSZ podczas lekcji otwartej sposób przygotowania tradycyjnej greckiej sałatki, wykorzystując produkty przywiezione z Grecji.

Zdjęcia i informacja ZSZ im. K. Pułaskiego w Gorlicach