22 sierpnia 2017 09:06
Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
XXXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
18 czerwca 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Tematem wiodącym sesji były sprawy związane z funkcjonowaniem Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach.

Powiatowe dotacje na zabytki
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podjęła uchwałę przyznającą dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Przyznano je dla 9 obiektów, czyli 8 parafii i 1 fundacji..

119 najzdolniejszych
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Stu dziewiętnastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki - finalistów olimpiad, konkursów i turniejów wraz z rodzicami i wychowawcami przybyło do Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach, by spotkać się z władzami Powiatu.

XI Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W XI  Powiatowym Rajdzie   im. Jana  Pawła  II  uczestniczyli  uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych  powiatu gorlickiego. Wraz z 15 opiekunami i 5 przewodnikami wędrowało 130 ucznioów z ZST   Gorlice,    I LO Gorlice,   ZSZ  Gorlice,   ZSZ   Biecz,    ZSZ  Bobowa, ZSE   Gorlice,   ZS nr 1 w Gorlicach.  Wszyscy szli beskidzkimi szlakami śladami Papieża Polaka, który przed laty wędrował po Ziemi Gorlickiej.

III Wojewódzki Konkurs Recytatorsko-Plastyczny Królowa Jadwiga  vetera et nova
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu zorganizował III Wojewódzki  Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „Królowa Jadwiga – vetera et nova”. W zmaganiach recytatorskich w Bieczu uczestniczyło 11 recytatorów i dwie grupy teatralne. Przybyła młodzież m.in. aż ze Stalowej Woli, Żegociny, Rzeszowa.

Umowa z budowniczymi bloku operacyjnego
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Podpisaniem umowy między dyrektorem gorlickiego Szpitala Marianem Świerzem a gorlicką Firmą Alfa reprezentowaną przez Janusza Kapeckiego i Józefa Trybusa rozpoczęła się budowa nowego bloku operacyjnego dla gorlickiego szpitala. Wartość tej największej i najważniejszej szpitalnej inwestycji wyniesie około 16 mln zł.

Nowa karetka dla gorlickiego szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
   Wicemarszałek Leszek Zegzda i członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak wraz ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem wręczyli dyrektorowi gorlickigo Szpitala Marianowi Świerzowi klucze do nowego ambulansu reanimacyjnego  z pełnym wyposażeniem. Będzie on służył do przewozu pacjentów w stanach zagrożenia życia ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do klinik i innych szpitali specjalistycznych. Karetkę poświecił szpitalny kapelan ks. Andrzej Kluz.

Budujemy mosty
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Jest już nowy most w Brunarach. Będzie nowy most w Ropie. Inwestycja w Brunarach kosztowała 5,9 mln zł, a rozpoczynająca się w Ropie będzie mieć wartość blisko 5 mln zł. W ten sposób na dwóch ważnych drogach powiatowych: Ropa – Wysowa i Florynka – Izby powstają nowoczesne i trwałe mosty, które służyć będą mieszkańcom oraz odwiedzającym ten rejon licznym turystom.

IX MIędzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.06.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Gorlicach odbył się wernisaż prac laureatów i uczestników IX edycja Międzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej. W konkursie uczestniczą uczniowie ze słowackich, niemieckich, czeskich i polskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ogółem wpłynęło 486 prac.

Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.05.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
    Kilkudziesięciu przedstawicieli stowarzyszeń z terenu powiatu gorlickiego przybyło na "Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych". Jego organizatorem było Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w porozumieniu z Powiatem Gorlickim. Spotkanie miało charakter szkoleniowo-doradczy. Spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony lokalnych stowarzyszeń, które dostrzegły w nim szansę zdobycie i znacznego poszerzenia wiedzy z zakresu prowadzenia tego typu organizacji od strony prawnej, ekonomicznej i czysto organizacyjnej.

««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2356 - 2370 z 2373