26 września 2017 04:04
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Pro Publico Bono 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Rusza II edycja nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego "Pro Publico Bono". Zapraszamy do zgłaszania kandydatur osób zasługujących na takie wyróżnienie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2009 r.

Groźna zima w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Bez prądu i łączności telefonicznej są mieszkańcy dużej części gminy Bobowa. Prądu nie ma także na terenie gmin: Uście Gorlickie i Moszczenica. Przerwy w dostawie występują również w Bystrej, Szymbarku oraz wielu innych miejscowościach powiatu gorlickiego. Do tego dochodzą liczne powalone drzewa i gałęzie tarasujące drogi. Ta sytuacja to skutek dwudniowych opadów bardzo mokrego śniegu.

Powiatowe Święto Edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

„Wielkim człowiekiem jest ten kto nie zatracił serca dziecka” - pod takim hasłem głoszonym przez Janusza Korczaka przebiegały powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Szymbarku zgromadzili się dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie - reprezentacje ponadgimnazjalnych szkół powiatu gorlickiego. Były życzenie, kwiaty, nagrody od samorządowych władz powiatu gorlickiego na czele ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Bugno.

Dla kasztelu w Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Wicemarszałek Małopolski Leszek Zegzda i starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz podpisali w Szymbarku umowę o dofinansowanie rewaloryzacji i remontu renesansowego dworu obronnego w Szymbarku. Podpisy pod umową złożyli  również wicestarosta Karol Górski oraz odpowiedzialny za jej realizację – dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl. W ten sposób sukcesem zakończył się ponad roczny „bój” Zarządu Powiatu Gorlickiego o środki z MRPO na modernizację kasztelu w Szymbarku.

Eksperci ze Starostwa
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Jako eksperci dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie realizacji międzynarodowych projektów w dziedzinie  rozwoju turystyki opartej na dziedzictwie kulturowym występują w Bułgarii pracownicy Starostwa Powiatowego z Gorlic Daniel Markowicz i Andrzej Wojciechowski.

Jak u Ciebie z ortografią?
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Każdy dorosły mieszkaniec powiatu gorlickiego ma szansę zmierzyć się z zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów zapraszają do udziału w II Powiatowym Dyktandzie dla Dorosłych, które odbędzie się 27 pażdziernika 2009 roku. Na mistrzów czekają wartościowe nagrody. Szczegóły w Regulaminie.

Dołącz do LIDERA
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

W związku z dofinansowaniem pozyskanym z Osi 4 Leader PROW na lata 2007-2013 Stowarzyszenie LGD "Beskid Gorlicki" rozpoczyna cykl spotkań informacyjno-szkoleniowych dotyczących możliwości pozyskania dofinansowania na realizację projektów w ramach "Małych projektów", "Odnowy i rozwoju wsi", "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej".

Zapraszamy mieszkańców z terenu powiatu gorlickiego na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które  odbędzie się  23.10.2009 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach (sala 104) o godz. 16:00.

Na budowie hali w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Imponujące tempo ma budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Robotnicy z HAŻBUDU już układają dach.

XXXIV sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

24 września 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXXIV sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Radni zapoznali się z informacją starosty Mirosława Wędrychowicza dotyczącą przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2009 r. Tematem wiodącym sesji były sprawy związane z ochroną środowiska naturalnego w Powiecie Gorlickim.

Przesuwają góry, zatrzymują wodę w Bystrej
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.09.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Trwa modernizacja drogi powiatowej Szymbark – Bystra – Szalowa, budowa nowego mostu na potoku Bystrzanka i stabilizacja 6 czynnych osuwisk na tej trasie. Ogrom robót jest naprawdę imponujący.

««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2341 - 2355 z 2413