19 stycznia 2018 04:30
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Pół roku przed finiszem
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
4 zupełnie nowe sale operacyjne o standardzie europejskim, sala wybudzeniowa, sterylizatornia i centralna dezynfektornia powstają w nowym bloku operacyjnym budowanym dla gorlickiego szpitala. Realizacja tej niezwykle ważnej inwestycji pozwoli na wykonywanie w Gorlicach skomplikowanych zabiegów i operacji. Jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2010 roku. Postępy prac na placu budowy wizytowali: starosta Mirosław Wędrychowicz i dyrektor szpitala Marian Świerz w towarzystwie lokalnych i regionalnych mediów oraz przedstawicieli załogi szpitala i budowniczych obiektu.

Mistrzowie są wśród nas
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zawodnicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach zdobyli tytuł wicemistrzów w V jubileuszowych Międzynarodowych Sportowych Mistrzostwach Polski dla Pracowników Samorządowych, Radnych i Parlamentarzystów w punktacji drużynowej. Anna Krupa zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii kobiet a Jarosław Górski zajął II miejsce w punktacji na najaktywniejszego zawodnika.

IV Dożynki Powiatowe Szymbark 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Mimo ulewnego deszczu odbyły się IV Powiatowe Dożynki. Tym razem miejscem spotkania  rolników z powiatu gorlickiego oraz władz samorządowych i wspólnego dziękczynienia za zebrane plony był Szymbark. Dzięki życzliwości ks. proboszcza Stefana Tabora cała uroczystość odbyła się w w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku.

Podziękowania dla dożynkowych organizatorów i sponsorow
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z tegorocznymi IV Dożynkami Powiatowymi, które odbyły się w Szymbarku, Radny Rady Powiatu Gorlickiego Jan Przybylski, w imieniu własnym i mieszkańców wsi przekazuje za naszym pośrednictwem wyrazy wdzięczności dla  wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego powiatowego święta rolników.

W Gorlicach o funduszach europejskich
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.09.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach odbyła się konferencja pod hasłem "Obudzić potencjały - wykorzystać szanse. Fundusze Europejskie w powiecie gorlickim". W spotkaniu wzięli  udział: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda oraz przedstawiciele lokalnego samorządu ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem, świata nauki, biznesu i mediów.

Rusza projekt Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 1 września 2010 roku rusza realizacja projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Jego wartość dla powiatu gorlickiego wynosi niebagatelną kwotę 7,2 mln zł, a z jego dobrodziejstw skorzysta około 3 tys. uczniów.  W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się robocze spotkanie na temat zadań wynikających z realizacji projektu.

Nagrody i awanse dla nauczycieli
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
U progu nowego roku szkolnego w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat. Było ono także okazją do wręczenia nagród jubileuszowych oraz aktów awansu zawodowego. W spotkaniu uczestniczyli: starosta Mirosław Wędrychowicz, wicestarosta Karol Górski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Karol Tenerowicz, przewodnicząca komisji edukacji Zofia Kamińska, starszy wizytator Kuratorium Oświaty Kazimierz Chamiołło i naczelnik wydziału edukacji Tadeusz Mikrut.

O G Ł O S Z E N I E O ZEBRANIU UCZESTNIKÓW SCALENIA GRUNTÓW wsi Męcina Wielka
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Gorlicki zgodnie z art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 26 marca 1982 r. „O scalaniu i wymianie gruntów” (Dz. U. z 2003 r. Nr 178 poz. 1749 z późn. zm.),  zwołuje zebranie uczestników scalenia  w dniu 22.09.2010 r.  (środa) o godzinie 16.00 w  miejscowej   świetlicy   wiejskiej

Dobre praktyki z powiatu gorlickiego w Bułgarii
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

Zamknięta droga powiatowa
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach informuje, ze z powodu remontu drogi powiatowej nr 1484 K Biecz - Korczyna - Libusza - w dniu 30 sierpnia 2010 roku (poniedziałek) zamknięty będzie odcinek tej drogi od stawu w Libuszy do żelaznego krzyża w Kobylance. Droga będzie zamknięta w godzinach 6.00 - 21.00. Prosimy korzystać z wyznaczonych objazdów.

««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2266 - 2280 z 2563