25 lipca 2017 14:41
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Walka z naturą
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Najpierw na papierze w formie projektu, potem w gabinetach ministerialnych, a teraz w naturze trwa walka o zatrzymanie 6 osuwisk, wybudowanie mostu i modernizację drogi powiatowej w Bystrej na trasie Szymbark Bystra - Szalowa. Każdego dnia około 20 robotników oraz kierownicy budowy i inspektorzy nadzoru zmagają się osuwającym się zboczem, płynącą z góry wodą oraz podmywajacym drogę potokiem.

91 lat niepodległości
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
W Gorlicach odbyły się powiatowe uroczystości z okazji  91. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczęła je wspólna sesja Rady Powiatu Gorlickiego i Rady Miasta Gorlice.

Apel do Premiera!!
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Apel o podjęcie działań na rzecz stabilizacji finansowania lecznictwa zamkniętego w Polsce został wystosowany do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Podpisali się pod nim m.in. starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz, dyrektor gorlickiego szpitala Marian Świerz, ordynatorzy i kierujący szpitalnymi oddziałami oraz związkowcy. Do apelu dołączone zostało stanowisko Rady Powiatu w sprawie finansowania lecznictwa szpitalnego.

Stanowiska Rady Powiatu Gorlickiego z XXXV sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Podczas XXXV sesji Rada Powiatu Gorlickiego podjęla dwa stanowiska związane z finansowaniem lecznictwa szpitalnego oraz działaniami restrukturyzacyjnymi w gorlickim szpitalu.

Wypoczynek z naturą na gorlickiej ziemi
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
  Zakończyła się kolejna edycja konkursu „Wypoczynek z naturą na gorlickiej ziemi”. W gospodarstwie agroturystycznym „Opalówka” w Banicy spotkali się uczestnicy oraz organizatorzy konkursu, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gorlicach z wicestarostą Karolem Górskim oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Gorlicach z jego kierownikiem Janem Belniakiem.

Hala w Bieczu robi wrażenie!
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Imponujące jest tempo prac na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Zakończono już budowę potężnych murów zewnętrznych. Szczególne wielkie wrażenie robi drewniana konstrukcja potężnego dachu. Widać już ogrom tego obiektu.

Powiatowi Mistrzowie Ortografii
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
Aneta Idzik, Marcin Janik i Stanisław Szatan zostali Mistrzami Ortografii Powiatu Gorlickiego. W Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów z rąk starosty Mirosława Wędrychowicza otrzymali aparaty fotograficzne.

XXXV sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego
29 października 2009 roku w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXXV sesja Rady Powiatu Gorlickiego.

Trwa modernizacja dróg powiatowych do uzdrowisk Wysowa i Wapienne
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Imponujące tempo mają roboty budowlane na dwóch drogach powiatowych: Ropa -Wysowa i Sękowa – Rozdziele oraz budowie mostu w Rozdzielu. Inwestycje o wartości 10,5 mln zł realizowane są w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Na placach budowy pracują gorlickie firmy GODROM I HAŻBUD.

II Powiatowe Dyktando dla Dorosłych
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.10.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Najpierw wylosowali numer stolika. Potem zajęli miejsca, podpisali kartki i się zaczęło... III Powiatowe Dyktando dla Dorosłych. Czternaście odważnych osób zmierzyło się z ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami typu „...fragmencik trzydziestoipółcentymetrowej wstążeczki od tużurka ekshrabiego Chryzostoma...”.

««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2266 - 2280 z 2353