26 września 2017 03:58
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
X Powiatowy Konkurs Recytatorsko - Teatralny im. Jana Pawła II rozstrzygnię
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Grupa Teatralna przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach pod kierunkiem Stanisławy Baliszewskiej zwyciężyła w X  Powiatowym Konkursie Recytatorsko - Teatralnym im. Jana Pawła II. Młodzi i niezwykle utalentowani aktorsko uczniowie zmierzyli się z utworem Witolda Gombrowicza „Ferdydurke”. Zmierzyli się i zwyciężyli! Gratulacje laureatom złożył starosta Mirosław Węrychowicz.

Czarne jest CZARNE - CZARNE jest najlepsze
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Mosty Starosty 2010 rozdane. Nagrodę główną statuetkę Mostu z rąk starosty Mirosława Wędrychowicza otrzymało Wydawnictwo „CZARNE” Moniki Sznajderman i Andrzeja Stasiuka - za wybitne osiągnięcia w popularyzacji literatury krajów Europy.
Wyróżnienia otrzymali: Stanisława Pyznar – za całokształt osiągnięć w dziedzinie animacji kultury ludowej; Maria Cieśla – za cenne inicjatywy w dokumentowaniu lokalnej historii; ks. Wiesław Bodzioch – za wybitne osiągnięcia w ratowaniu zabytków kultury narodowej
ks. Roman Dubec – za zaangażowanie w dzieło kultywowania łemkowskiego dziedzictwa kulturowego; Franciszek Rzeszutek – za osiągnięcia w popularyzacji kultury; Janusz Pasterski – za literacki obraz piękna Biecza - „Małej Ojczyzny”.

Kolorowe pogotowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Żółty, zielony, biały i fioletowy – to dominujące kolory  w nowej siedzibie gorlickiego pogotowia ratunkowego. Dobiega końca modernizacja pomieszczeń po byłym oddziale geriatrycznym do których przeprowadzą się pracownicy pogotowia. Trwa układanie wykładzin i ostatnie malowanie ścian. Nowa siedziba dla gorlickiego pogotowia ratunkowego kosztować będzie ponad 700 tys. zł.

KOMUNIKAT POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W GORLICACH
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
KOMUNIKAT POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W GORLICACH o obowiązkach ciążących na właścicielach, zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gorlicach przypomina właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o ciążących na nich obowiązkach związanych z utrzymaniem we właściwym stanie technicznym obiektów budowlanych oraz o zasadach bezpiecznego ich użytkowania w celu zapobieżenia potencjalnego niebezpieczeństwa.

Nowa i piękna gorlicka geriatria
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Przytulne pokoje, sterylna czystość, pastelowe kolory, błyszczące posadzki... Tak wyglądają nowe pomieszczenia oddziału geriatrycznego gorlickiego szpitala. Inwestycja kosztowała 1,48 mln zł, z czego 900 tys. stanowi dotacja z budżetu powiatu gorlickiego.

Odwiedź Punkt informacyjno - konsultacyjny
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Szukasz informacji o zgodności ksiąg wieczystych z rzeczywistym stanem prawnym? Odwiedź koniecznie Punkt informacyjno - konsultacyjnt w Starostwie Powiatowym w Gorlicach przy ul.11-go Listopada 6 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:  7.30  -  15.30

Dobra promesa dla powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat gorlicki otrzyma 2,2 mln zł na remont i odbudowę powiatowej infrastruktury drogowej i mostowej. Taka dobra wiadomość dotarła do starosty Mirosława Wędrychowicza z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powodzeniem zakończyły się starania Zarządu Powiatu o przyznanie promes z  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, które wystąpiły w latach 2008-2009.

Jubileuszowe X Mosty Starosty 2010
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 6 lutego 2010 r. odbędzie się jubileuszowa X gala wręczenia dorocznej nagrody „Mosty Starosty”. Uhonorowanych zostanie 7 kolejnych osób wyróżniających się swoją działalnością i dorobkiem w dziedzinie kultury. Do tej pory, czyli w okresie od 2001- 2009 roku, starosta gorlicki uhonorował tą prestiżową nagrodą 59 osób. Uroczystość połączona będzie z Inauguracją Międzynarodowego Roku Chopinowskiego.

Kolejna pomoc od radnych powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
960 zł przekazli radni Rady Powiatu Gorlickiego dla Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki” w Gorlicach. Zbiórka zotała przeprowadozna podczas XXXIX sesji Rady Powiatu - mówi przewodniczący Rady Marek Bugno. Pieniądze mają być przeznaczone na utworzenie w Gorlicach Specjalistycznego Ośrodka Rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży.

Podziękowania za obywatelską postawę
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Adam Haluch i Adrian Serwoński – uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach zostali uhonorowania podczas XXXIX sesji Rady Powiatu Gorlickiego. Przyczynkiem do podziękowań i gratulacji była ich godna naśladowania, obywatelska postawa.

««  start « poprz. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2266 - 2280 z 2413