26 września 2017 03:52
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Znów sięgamy do MRPO
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Powiat gorlicki przystępuje do projektu pn. „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Gorlickiego – w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego”. Jest to dodatkowy wniosek o środki finansowe do MRPO na modernizację dróg powiatowych. Projekt ma być realizowany jeszcze w 2010 roku.

Pro Publico Bono AD 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
 Jan Spólnik został laureatem II edycji nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Pro Publico Bono. Wyróżnienia otrzymały: Barbara Wiatr i Barbara Brach. Nagrodę wręczył przewodniczący Rady Powiatu Marek Bugno. Uroczystość miała miejsce w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów a poprzedził ją koncert fortepianowy w wykonaniu Marioli Cieniawy. Do nagrody nominowani byli ponadto: Chór Belfersingers, Eugeniusz Liana, Józef Podsadowski, Jan Ryba i Jan Wojnarski.

Amor librorum nos unit
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Bibliotekarze z terenu powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, miechowskiego i olkuskiego, zainspirowani, zmobilizowani i zjednoczeni przez starostę gorlickiego Mirosława Wędrychowicza, chcą wprowadzić w swoich placówkach digitalizację. Jej celem jest m.in. dostępność do bibliotecznych zasobów za pomocą internetu. To już coś znacznie więcej niż komputeryzacja bibliotek. Kompleksowy projekt digitalizacji 33 bibliotek został opracowany w Starostwie Powiatowym w Gorlicach przez inspektora Daniela Markowicza przy współpracy z krakowską firmą Magnus Media Piotra Jasiona.

Stanowisko Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
w sprawie wskazania kierunków działań dla zabezpieczenia specjalistycznej opieki zdrowotnej w Powiecie Gorlickim.

Kulturalna wizyta ministerialna
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Znaczenie obiektu zabytkowego i stan jego zachowania to podstawowe kryteria przy przyznawaniu dotacji przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ratowanie zabytków. Dodatkowe preferencje to obiekty drewniane i ratowanie substancji głównej zabytku. To jedne z wielu wskazówek których udzielił  Tomasz Merta - podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas wizyty w Starostwie Powiatowym w Gorlicach. Przybył na zaproszenie posła Witolda Kochana oraz starosty Mirosława Wędrychowicza. W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci programów Ministerstwa Kultury, którzy otrzymali wsparcie finansowe w latach 2009-2010.

Strategiczne wyzwania dla powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Kompleksowe rozwiązanie układu komunikacyjnego Gorlic, budowa drogi szybkiego ruchu do autostrady Kraków - Tarnów, rozwój turystyki poprzez  budowę „Gorlickiego obszaru turystycznego” oraz tworzenie produktu turystycznego na kanwie operacji gorlicko – tarnowskiej to najważniejsze wyzwania stojące przed powiatem gorlickim. Ich realizacja powinna się odbywać w ramach Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego do 2020 roku. Takie sugestie zgłosił starosta Mirosław Wędrychowicz podczas roboczego spotkania wicemarszałka Małopolski Leszka Zegzdy z samorządowcami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw z terenu powiatu gorlickiego.

Pro Publico Bono AD 2009
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Ich życie i praca to ustawiczne czynienie dobra dla innych ludzi, to umiłowanie czynem swojej Małej Ojczyzny – Ziemi Gorlickiej. W podzięce za to co robią od ubiegłego roku przyznawana jest nagroda Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „PRO PUBLICO BONO”.
W tym roku jej wręczenie będzie miało miejsce 27 marca 2010 r. (sobota) o godz.17 w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach. Uroczystość połączona będzie z koncertem fortepianowym w wykonaniu światowej sławy pianistki Marioli Cieniawy- Puchały w ramach Roku Chopinowskiego.

Jak Feniks z popiołów
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Z gruzu i ruiny zaczyna się wyłaniać hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. W tym przypadku najpierw trzeba częściowo wyburzyć stary obiekt – szkolne warsztaty, żeby można było zacząć budowę nowego obiektu.

Wokół Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Ominąć centrum Gorlic – to marzenie wielu kierowców. Ma szansę częściowo się spełnić. Wszystko za sprawą wdrożonego do realizacji przez Zarząd Powiatu Gorlickiego projektu o trochę tajemniczym tytule „Poprawa dostępu komunikacyjnego do strefy aktywności gospodarczej z ominięciem Centrum Gorlic”. Chodzi o modernizację blisko 9 km ciągu dróg powiatowych przebiegających od ul. Zakole w Gorlicach (na zdjęciu)  przez Kobylankę w kierunku Dominikowic oraz dalej w stronę Sękowej.

Zaproszenie na XLI sesję Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    22.03.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zapraszamy na XLI sesję Rady Powiatu Gorlickiego w dniu 25 marca 2010 r.  o godz. 10.00 w sali 104,  w siedzibie Starostwa Powiatowego.

««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2221 - 2235 z 2413