22 lutego 2018 23:44
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Nowa promesa
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Promesę na 4 mln 650 tys. zł odebrał wicestarosta Karol Górski od ministra Jerzego Millera. Uroczystość wręczenia promes dla samorządu wojewódzkiego oraz powiatów i gmin miała miejsce 5 lutego  w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Środki dla powiatu przeznaczone są na usuwanie skutków powodzi na drogach.

Kasztelan na Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
" Cny Zdzisławie, rycerzu Tohl, kasztelanie na Szymbarku, ten oto strój ofiaruję Ci na znak twego urzędu" - tymi słowami starosta Mirosław Wędrychowicz dokonał aktu wręczenia dyrektorowi Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów stroju kasztelana.

Mosty i Przęsło od Starosty Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Leszek Zegzda otrzymał statuetkę Most Starosty 2011. Starosta Mirosław Wędrychowicz wręczył także 6 wyróżnień oraz po raz pierwszy nową nagrodę "Przęsło".

Mosty do Izb
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa odbudowa 2 mostów na drodze powiatowej Florynka – Izby. Mosty te zostały uszkodzone w czasie ubiegłorocznej czerwcowej powodzi. Całkowity koszt inwestycji to 6,45mln zł. Wykonany został I etap tego ważnego zadania inwestycyjnego.

Ostatnie kolędowanie
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Na ostatnie kolędowanie w okresie Bożonarodzeniowym zaprosił gości dyrektor  Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz kierownik oddziału Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Zaproszenie zostało przyjęte przez łemkowską śpiewaczkę Julię Doszna oraz wyjątkowo liczną grupę gości.

Myszkowanie w bibliotekach
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
W 33 bibliotekach Małopolski, pod czujnym okiem Powiatu Gorlickiego, trwa realizacja unikatowego projektu „Budowa zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami 33 bibliotek publicznych w woj. małopolskim z użyciem technologii teleinformatycznych, znanego także pod nazwą „Amor librorum nos unit” – „Miłość do książek nas jednoczy”. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach został powołany specjalny zespół, który przygotowuje już pierwsze przetargi. Podliderem projektu, w porozumieniu z Marszałkiem Małopolski, ustanowiona została Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu.

Drogowa wiosna coraz bliżej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach ogłosił przetarg na nowe zadanie drogowe. Nosi ono nazwę: „Przebudowa odcinków dróg powiatowych łączących powiat gorlicki z powiatem tarnowskim i powiatem nowosądeckim oraz drogami wojewódzkimi 977 i 979.” Modernizacja obejmie prawie 10 km dróg powiatowych i budowę 896 mb chodnika.

Zarząd Powiatu pyta NFZ
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z licznymi sygnałami płynącymi od mieszkańców powiatu gorlickiego oraz Zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej – przeprowadzona została analiza dostępności do świadczeń  z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz stomatologii na terenie powiatu gorlickiego. W jej wyniku Zarząd Powiatu stwierdził, że aktualnie (stan na 24.01.2011r.)- w porównaniu z rokiem ubiegłym - znacząco została ograniczona dostępność do niektórych ze świadczeń realizowanych przez zakłady opieki zdrowotnej funkcjonujące na terenie Powiatu Gorlickiego.

KSZTAŁCENIE AUTOSTRADĄ NOWYCH MOŻLIWOŚCI
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
LECHAA CONSULTING Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowym współfinansowanym przez Unię Europejskąw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "KSZTAŁCENIE AUTOSTRADĄ NOWYCH MOŻLIWOŚCI". W projekcie mogą wziąć udział dorosłe osoby pracujące (powyżej 45 roku życia), z terenu woj. małopolskiego z powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, m. Tarnów, gorlicki, nowosądecki, m. Nowy Sącz, limanowski.

Ślubowanie, rezygnacja i wsparcie
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Podczas III sesji Rady Powiatu Gorlickiego Edward Jamro złożył uroczyste ślubowanie. Mariusz Mika zrezygnował z funkcji w Radzie Powiatu. Po raz pierwszy w IV kadencji Rada udzieliła wsparcia finansowego.

««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2221 - 2235 z 2613