Facebook
22 lutego 2018 23:44
Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Nowa promesa
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Promesę na 4 mln 650 tys. zł odebrał wicestarosta Karol Górski od ministra Jerzego Millera. Uroczystość wręczenia promes dla samorządu wojewódzkiego oraz powiatów i gmin miała miejsce 5 lutego  w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Środki dla powiatu przeznaczone są na usuwanie skutków powodzi na drogach.
Czytaj całość
 
Kasztelan na Szymbarku
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
" Cny Zdzisławie, rycerzu Tohl, kasztelanie na Szymbarku, ten oto strój ofiaruję Ci na znak twego urzędu" - tymi słowami starosta Mirosław Wędrychowicz dokonał aktu wręczenia dyrektorowi Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów stroju kasztelana.
Czytaj całość
 
Mosty i Przęsło od Starosty Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Leszek Zegzda otrzymał statuetkę Most Starosty 2011. Starosta Mirosław Wędrychowicz wręczył także 6 wyróżnień oraz po raz pierwszy nową nagrodę "Przęsło".
Czytaj całość
 
Mosty do Izb
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa odbudowa 2 mostów na drodze powiatowej Florynka – Izby. Mosty te zostały uszkodzone w czasie ubiegłorocznej czerwcowej powodzi. Całkowity koszt inwestycji to 6,45mln zł. Wykonany został I etap tego ważnego zadania inwestycyjnego.


Czytaj całość
 
Ostatnie kolędowanie
Redaktor: Ewa Żarnowska    01.02.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Na ostatnie kolędowanie w okresie Bożonarodzeniowym zaprosił gości dyrektor  Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz kierownik oddziału Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Zaproszenie zostało przyjęte przez łemkowską śpiewaczkę Julię Doszna oraz wyjątkowo liczną grupę gości.
 
Czytaj całość
 
Myszkowanie w bibliotekach
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
W 33 bibliotekach Małopolski, pod czujnym okiem Powiatu Gorlickiego, trwa realizacja unikatowego projektu „Budowa zintegrowanego systemu informacji i zarządzania zbiorami 33 bibliotek publicznych w woj. małopolskim z użyciem technologii teleinformatycznych, znanego także pod nazwą „Amor librorum nos unit” – „Miłość do książek nas jednoczy”. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach został powołany specjalny zespół, który przygotowuje już pierwsze przetargi. Podliderem projektu, w porozumieniu z Marszałkiem Małopolski, ustanowiona została Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu.
Czytaj całość
 
Drogowa wiosna coraz bliżej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiatowy Zarząd Drogowy w Gorlicach ogłosił przetarg na nowe zadanie drogowe. Nosi ono nazwę: „Przebudowa odcinków dróg powiatowych łączących powiat gorlicki z powiatem tarnowskim i powiatem nowosądeckim oraz drogami wojewódzkimi 977 i 979.” Modernizacja obejmie prawie 10 km dróg powiatowych i budowę 896 mb chodnika.
 
Czytaj całość
 
Zarząd Powiatu pyta NFZ
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z licznymi sygnałami płynącymi od mieszkańców powiatu gorlickiego oraz Zakładów Podstawowej Opieki Zdrowotnej – przeprowadzona została analiza dostępności do świadczeń  z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz stomatologii na terenie powiatu gorlickiego. W jej wyniku Zarząd Powiatu stwierdził, że aktualnie (stan na 24.01.2011r.)- w porównaniu z rokiem ubiegłym - znacząco została ograniczona dostępność do niektórych ze świadczeń realizowanych przez zakłady opieki zdrowotnej funkcjonujące na terenie Powiatu Gorlickiego.
Czytaj całość
 
KSZTAŁCENIE AUTOSTRADĄ NOWYCH MOŻLIWOŚCI
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
LECHAA CONSULTING Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie szkoleniowym współfinansowanym przez Unię Europejskąw ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "KSZTAŁCENIE AUTOSTRADĄ NOWYCH MOŻLIWOŚCI". W projekcie mogą wziąć udział dorosłe osoby pracujące (powyżej 45 roku życia), z terenu woj. małopolskiego z powiatów: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski, m. Tarnów, gorlicki, nowosądecki, m. Nowy Sącz, limanowski.

Czytaj całość
 
Ślubowanie, rezygnacja i wsparcie
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.01.2011. Drukuj Powiadom Znajomego
Podczas III sesji Rady Powiatu Gorlickiego Edward Jamro złożył uroczyste ślubowanie. Mariusz Mika zrezygnował z funkcji w Radzie Powiatu. Po raz pierwszy w IV kadencji Rada udzieliła wsparcia finansowego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2221 - 2235 z 2613
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl