25 lipca 2017 14:44
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Gorąca Ziemia Gorlicka
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wszystko wskazuje na to, że Ziemia Gorlicka jest naprawdę gorąca, nie tylko ze względu na serdeczność jej mieszkańców. W Gorlicach, Ropie i Sękowej są potencjalne możliwości wykorzystania wód geotermalnych. Ich przewidywana temperatura ma sięgać nawet 100 st.C przy głębokości odwiertu ok. 4000 m ppt. To podstawowe wnioski specjalistycznego opracowania, które powstało z inicjatywy starosty Mirosława Wędrychowicza. Chodzi o „Studium opłacalności ekonomicznej inwestycji związanej z pozyskaniem energii geotermalnej dla celów ciepłowniczych oraz rekreacyjnych z otworów wiertniczych istniejących na terenie miasta Gorlice oraz gmin: Ropa, Biecz, Moszczenica i Sękowa".

Kasztel w Szymbarku w rękach Krak-Inwest-u
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Rewaloryzacja i remont renesansowego dworu obronnego w Szymbarku może ruszyć. Zakończył się właśnie przetarg na to zadanie. Prace wykonywać będzie Małopolskie Biuro Przygotowania i Realizacji Inwestycji „KRAK INVEST” Sp. z o.o. z Krakowa. Ich oferta opiewała na 3.525.800,87 zł. W przetargu uczestniczyło jeszcze 3 firmy, proponując ceny znacznie powyżej 4 mln zł.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

15 stycznia 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Komisja przyjęła sprawozdanie starosty Mirosława Wędrychowicza z działalności za rok ubiegły. Komisja zapoznała się także z informacjami kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży.

Ślizgiem wokół Magury Małastowskiej
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zupełnie nowa 2,5 kilometrowa trasa narciarska biegowo-rekreacyjna „Jagoda” wokół Magury Małastowskiej otwarta. Jej inicjatorami i budowniczymi byli członkowie Klubu Sportowego „Jutrzenka” w Gorlicach. Ten ciekawy pomysł wsparli samorządowcy: starosta Mirosław Wędrychowicz oraz wójtowie Małgorzata Małuch i Dymitr Rydzanicz. Przekonali nadleśniczych z Łosia i Gorlic do udostępnienia terenu i wsparli projekt finansowo. Oficjalne otwarcie trasy  „Jagoda” nastąpiło 16 stycznia 2010 roku.

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Judyta Wałęga z I LO im. M. Kromera w Gorlicach została laureatką Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Jego podsumowanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Gościem honorowym  był poseł Jarosław Gowin.
Organizatorami Konkursu byli: Poseł Witold Kochan, Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Konkurs został zorganizowany w 20. rocznicę pierwszych wolnych wyborów do rad gmin oraz w 10. rocznicę istnienia powiatów i województw samorządowych.

Inwestycyjne plany powiatu na 2010 rok
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Prawie 29 mln zł wyniosą nakłady inwestycyjne przewidziane w budżecie powiatu gorlickiego na 2010 rok. W tej kwocie 11,3 mln zł stanowić będą środki Unii Europejskiej  pozyskane już przez Zarząd Powiatu Gorlickiego. Środki własne powiatu to kwota 13,9 mln zł, zaś  3,9 mln zł to dotacje od samorządów i z programu NPPDL.

Uderzajmy w jeden ton
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Uderzajmy w jeden ton, bez fałszywych nut, w 2010 roku Roku Chopinowskim – tego między innymi życzył starosta Mirosław Wędrychowicz podczas spotkania noworocznego w Gorlickim Centrum Kultury, podkreślając, że tylko wspólnym, zgodnym działaniem można wiele osiągnąć. Na zaproszenie starosty powiatu gorlickiego i burmistrza Gorlic Kazimierza Sterkowicza przybył m.in.  wicewojewoda Stanisław Sorys.

Konkurs na wicedyrektora szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Termin składania ofert – do dnia 4 lutego 2010 roku ( decyduje data wpływu ).

Prezenty dla szkół ponadgimnazjalnych
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.01.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  Elektroniczne tablice otrzymało 10 szkół ponadgimnazjalnych od Zarządu Powiatu Gorlickiego. Jest to bardzo atrakcyjny i nowoczesny prezent świąteczno-noworoczny. Tym samym przeszłością i swoistym zabytkiem staje się tradycyjna tablica, kreda i gąbka.

Mostowy finisz w Ropie
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.12.2009. Drukuj Powiadom Znajomego

Zakończyła się największa inwestycja mostowa Zarządu Powiatu Gorlickiego w 2009 roku.  Była to budowa mostu na drodze powiatowej Ropa-Wysowa. Tuż przed świętami na nowym moście w Ropie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Dokonali tego min: poseł Witold Kochan, wojewoda Małopolski Stanisław Kracik,  starosta Mirosław Wędrychowicz, wójt Jan Morańda i dyrektor PZD Marek Machowski. Tym samym most został oddany do użytku, a cała inwestycja zrealizowana została w imponującym tempie 6 miesięcy.

««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2221 - 2235 z 2353