21 listopada 2017 11:10
Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Ogólnopolski konkurs fotograficzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Stowarzyszenie „Maraton” Gorlice zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „W Drodze…”.

11 sierpnia nieczynna rejestracja pojazdów
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Wydział Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gorlicach uprzejmie informuje, że dnia 11 sierpnia 2010 r. rejestracja pojazdów będzie nieczynna w związku ze zmianą systemu informatycznego. Za utrudnienia przepraszamy.

Blok operacyjny w budowie
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.08.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwa budowa bloku operacyjnego w gorlickim szpitalu. Z każdym dniem nowy obiekt  przybiera coraz bardziej realne kształty. Wartość tej największej, po termomodernizacji, szpitalnej inwestycji wynosi16,4 mln zł. Zarząd i Rada Powiatu Gorlickiego zabezpieczyli na ten cel w budżecie powiatu niebagatelną kwotę 6,4 mln zł, a  10 mln zł to pieniądze unijne pozyskane przez powiat z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wielka modernizacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Inwestycje drogowe to  priorytet Samorządu Powiatowego od początku tej kadencji. Stąd w tym roku aż 30 mln zł przeznaczono na ten właśnie cel. Większość z tych  środków pochodzi z funduszy unijnych pozyskanych dzięki staraniom Zarządu Powiatu. Prace na drogach przebiegają niezwykle intensywnie. Pewne roboty zostały już zakończone. Inne jeszcze trwają, ale są też takie, które  dopiero się rozpoczęły.

Hala z ruin
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają intensywne prace na budowie hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach. Wszystko wskazuje na to, że  w końcu sierpnia zostanie zakończony pierwszy etap tej inwestycji. Aktualnie trwają przygotowania do montażu konstrukcji dachowej.

Ekspresowa modernizacja
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Mimo wakacyjnej przerwy i uciążliwych upałów trwają intensywne prace związane z termomodernizacją  czterech obiektów oświatowych prowadzonych przez samorząd powiatowy:  Zespołu Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespołu Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach (na zdjęciu), Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawnych warsztatów szkolnych w Bieczu. Wartość poprzetargowa tych czterech inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł.

Sportowe tempo prac
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Zaledwie nieco ponad rok  trwa budowa hali sportowej w Bieczu przy Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej -  największej powiatowej inwestycji oświatowej wartej ponad 6 mln zł  z czego prawie 3 mln zł, to środki pozyskane przez Zarząd Powiatu Gorlickiego z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Mała obwodnica dla Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W obecności Marszałka Województwa Małopolskiego, Marka Nawary w domu Polsko-Słowackim w Gorlicach odbyła się uroczysta inauguracja dwóch niezwykle ważnych inwestycji dla Ziemi Gorlickiej.  Pierwszą z nich jest rewitalizacja gorlickiej starówki, drugą natomiast  modernizacja dróg powiatowych określana mianem „Małej obwodnicy Gorlic”. Obie  inwestycje będą realizowane ze środków  Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dary z Bisztynka
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

Do powiatu gorlickiego dotarł transport tapicerowanych mebli wypoczynkowych  z Firmy WM Jawena z Bisztynka na Warmii,   które zostaną  przekazane najbardziej poszkodowanym przez powódź  rodzinom z terenu gminy Biecz.  Dary te są efektem starań byłego komendanta Straży Granicznej w Koniecznej Pana Jana Ślusarza.

Rusza Mała obwodnica Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.07.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W najbliższy poniedziałek odbędzie się uroczysta inauguracja kolejnej inwestycji drogowej realizowanej przez Powiat Gorlicki, określanej  mianem „Małej obwodnicy Gorlic”.  Za kwotę 6,6 mln zł zmodernizowanych zostanie 8,3 km dróg powiatowych. Inwestycja obejmie ponadto  budowę chodnika na długości 3,9 km, przebudowę 14 przepustów pod drogą, budowę 9 zatok autobusowych.

««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2221 - 2235 z 2491