19 września 2017 17:22
Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Woda przeszła powiat liczy straty
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Około 8 mln zł - zniszczenia na drogach powiatowych, ponad 1,1 mln zł - zniszczone przepusty, około 240 tys. zł - uszkodzone mosty - to wstępne szacunki strat  w powiatowej inferstrukturze drogowo-mostowej po majowej powodzi. Rachunki te nie uwzględniaja jeszcze zniszczeń wywołanych osuwiskami. Cały czas trwa szacowanie strat przez komisję powołaną przez starostę Mirosława Wędrychowicza.

Na rowery czas
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Niezależnie od wieku i kondycji weź udział w V Pikniku Rowerowym w Radocynie. Piknik odbędzie się w dniach od 3-6 czerwca 2010 roku. Tegoroczne hasło imprezy brzmi: „Rowerem - śladami Bitwy Gorlickiej” w jej 95-tą rocznicę.

Odwołane pogotowie przeciwpowodziowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z obniżeniem poziomu wód w rzekach i potokach starosta gorlicki Mirosław Wędrychowicz  z dniem  19 maja 2010 r. o  godz.  18-tej   odwołał  pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu gorlickiego .

XXI wiek w powiatowym kształceniu zawodowym Zielone światło dla CKPiU
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  21,3 mln zł na modernizację kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim. To wielka rewolucja – mówił wicemarszałek Małopolski Leszek Zegzda podczas uroczystości podpisania umowy z Zarządem Powiatu Gorlickiego reprezentowanym przez starostę Mirosława Wędrychowicza i wicestarostę Karola Górskiego na realizację projektu „Modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach jako wzmocnienie oferty Południowomałopolskiej Sieci Edukacji Zawodowej” realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wartość tego projektu wynosi 3,9 mln zł i pozwoli na utworzenie w Centrum 5 pracowni z branży samochodowej i mechanicznej. To jeden z 5 projektów, który będzie realizowany w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach.

Meldunek o powodzi w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Meldunek z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorlicach dla Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie o sytuacji powodziowej i jej pierwszych skutkach w poszczególnych gminach powiatu gorlickiego:

Zalane domy i drogi powódź w powiecie gorlickim
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
Kilkadziesiąt podtopionych domów i obiektów, przerwane i oberwane drogi – to pierwsze skutki obfitych opadów deszczu w powiecie gorlickim. Starosta Mirosław Wędrychowicz zarządził pogotowie przeciwpowodziowe w całym powiecie gorlickim. W gminach Bobowa, Biecz, Łużna i Gorlice oraz w mieście Gorlice obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Wyruszamy na Szlak Architektury Drewnianej
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego

19 obiektów  zostało udostępnionych do zwiedzania w  okresie  1 maja  - 30 września  2010 r. w  ramach   projektu  „Otwarty Szlak  Architektury  Drewnianej”  powierzonego Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Województwo Małopolskie. Trasa Nowy Sącz - Gorlice czynna jest w następujące dni: piątek 12.00 – 16.00; sobota 10.00 – 14.00; niedziela 12.00 – 16.00

Ważna inwestycja ważne odkrycia
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
  W Szymbarku trwa rewitalizacja i remont renesansowego dworu obronnego. Wartość całego projektu inwestycyjnego realizowanego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi około 4,5 mln zł. Ponad 34 % tej kwoty pokrywa Urząd Marszałkowski. Rąbka tajemnicy o niespodziankach związanych z remontem uchyla dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl.

15 mln zł na 9 budynków
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
   Cztery place budowy przekazane. Pierwsze rusztowania już stoją. Rusza termomodernizacja. W pierwszej kolejności obejmie ona 4 obiekty oświatowe: Zespół Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. Św. Jadwigi w Bieczu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego – dawne warsztaty szkolne w Bieczu. Wartość poprzetargowa tych 4 inwestycji wynosi ponad 3,5 mln zł. Łącznie termomodernizacji poddanych zostanie 9  powiatowych obiektów użyteczności publicznej za blisko 15 mln zł

W 95 rocznicę Bitwy pod Gorlicami
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2010. Drukuj Powiadom Znajomego
2 maja 2010 roku w 95 rocznicę największej bitwy I wojny światowej na froncie wschodnim ożyło wzgórze cmentarne w Gorlicach. Zabrzmiały pieśni, potoczyły się wspomnienia... Zagrzmiały także armatnie działa... Dał się słyszeć szczęk broni i jęki rannych...Wszystko za sprawą niezwykłego widowiska w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Gorlice 1915 oraz zaprzyjaźnionych miłośników militariów i historii.

««  start « poprz. 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 2176 - 2190 z 2401