Hucznie obchodzono dwudzieste urodziny Orkiestry Dętej OSP z Dominikowic. Koncert jubileuszowy odbył się w Gorlickim Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości była również Starosta Gorlicki Maria Gubała.

Muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Bo jakże mogłoby być inaczej, skoro Orkiestra Dęta OSP z Dominikowic obchodziła jubileusz 20. działalności. Swoimi występami uświetniają niemal wszystkie imprezy jakie odbywają się w powiecie gorlickim. Na konkursach i przeglądach zdobywają wysokie nagrody, a muzyka to ich całe życie. Udowadniają to na każdym kroku. Ich dobrym duchem,, opiekunem, dyrygentem i „motorem” jest Roman Korbicz.
Jubileusz wspólnie z Orkiestrą świętowali zaproszeni goście.

Życzenia i gratulacje składała m.in. Starosta Gorlicki Maria Gubała: - Muzyka w Waszym wykonaniu sprawia niekłamaną radość słuchaczom, dostarczając im niezapomnianych wrażeń.  Szczególne podziękowania kieruję pod adresem założyciela i dyrygenta – pana Romana Korbicza, którego praca, upór i zapał zaowocowały sukcesami artystycznymi Orkiestry na wielu scenach.  Serdecznie gratuluję wszystkim młodym artystom, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu oraz poświęceniu działalności Orkiestry, uświetniają niejedno przedsięwzięcie o charakterze patriotycznym i kulturalnym na terenie naszego powiatu.

W trakcie wieczoru Orkiestrze wręczony został medal Polonia Minor. Z rąk Marty Mordarskiej - wiceprzewodniczącej Komisji Kultury Sejmiku Małopolskiego oraz Jadwigi Wojtowicz Radnej WM odbierał go Roman Korbicz. Medal Polonia Minor przyznawany jest od 2004 r. za pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców.
Zdjęcia Bogdan Malesza

Joomla Extensions