Facebook
25 marca 2017 16:41
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Skorzystajcie z bezpłatnego szczepienia przeciw HPV
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Zachęcamy rodziców z terenu powiatu gorlickiego, którzy mają córki urodzone w 2003 roku, do zapoznania się z Programem zdrowotnym profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce i skorzystania z bezpłatnego szczepienia przeciwko zakażeniom HPV. Szczepienia 13-letnich dziewczynek prowadzą Przychodnie ESKULAP w Bieczu i Libuszy. Zadzwoń, zapytaj, zaszczep swoją córkę!

 

Czytaj całość
 
W Kromerze śpiewająco o Ojczyżnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz czwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej „A to Polska właśnie” organizowany przez Jerzego Tomasika, pomysłodawcę Przeglądu, i Rafała Wronę. Na scenie w Sali Tradycji młodzi artyści zaprezentowali siedem utworów o bardzo rożnym charakterze, które łączył temat patriotyzmu i motyw miłości Ojczyzny.
Czytaj całość
 
Zaglądamy na powiatowe inwestycje
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Trwaja prace na największych powiatowych inwestycjach, czyli na budowie mostu w Libuszy oraz przy modernizacji ulicy Michalusa i budowie kananlizacji na ul. Solidarności w Gorlicach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych obiektów.

 

Czytaj całość
 
Recytatorzy i aktorzy na start
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza XVII Powiatowy Konkurs Teatralno – Recytatorski im. Jana Pawła II. Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Na przygotowanie recytacji uczniowie i ich opiekunowie mają czas do 15 grudnia 2016 roku, a prezentacji teatralnych do 2 marca 2017 roku.

 

Czytaj całość
 
Dobre wieści dla szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Będzie przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz nowa karetka – takie dobre wiadomości dotarły do Zarządu Powiatu Gorlickiego i dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Nowy ambulans sanitarny dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w szpitalu to efekt starań starosty Karola Górskiego wspieranego przez poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś i senatora RP Stanisława Koguta oraz przychylności Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha.
Czytaj całość
 
Słodki Drań przeciw cukrzycy
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W ramach Światowych Dni Walki z Cukrzycą,  Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Słodki drań”, który odbędzie się 21 listopada br. o godz. 17.00  w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury (wstęp wolny). Ponadto Stowarzyszenie przeprowadzi dwie akcje bezpłatnych badań tzw. Białych Niedziel - 13.11 od godz. 10-14-tej przy bazylice mniejszej w Gorlicach i 27.11 od godz. 10-13-tej przy kościele w Gliniku.
Czytaj całość
 
Zaśpiewajmy razem z MDKiem
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
 Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na koncert pt. „Odcienie Przyjaźni” 17 listopada 2016 (czwartek) na godz. 18.00 oraz Konkurs Piosenki Różnej, który odbędzie się w dniach 17 i 18 listopada od godz.10.00. Oba wydarzenia będa miały miejsce w auli Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach przy ul. Cichej 4
Czytaj całość
 
Wsparcie w edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat gorlicki jest jednym z uczestników projektu pn. „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów”. W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz w Kasztelu w Szymbarku spotkali się członkowie utworzonej w ramach projektu Grupy Wymiany Doświadczeń - przedstawiciele powiatów: bocheńskiego, jędrzejowskiego, kieleckiego, nowosolskiego, bialskiego (Biała Podlaska) i gorlickiego.
Czytaj całość
 
Niebo w Zasięgu z perspektywy Teneryfy
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 24-28 października br. grupa uczniów i nauczycielek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach wzięła udział w wizycie w szkole partnerskiej IES Magallanes w Granadilla de Abona na Teneryfie. Wizyta ta wynikała z realizacji projektu Erasmus+ pod tytułem "Niebo w Zasięgu", który trwa w I LO już drugi rok. Koordynatorką projektu jest mgr Marzena Wójtowicz.
Czytaj całość
 
O powiatowej oświacie na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXI sesji zajmowała się przede wszystkim sprawami edukacji i oświaty. Zapoznała się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016 z uwzględnieniem: danych demograficznych, sieci szkół i placówek, zajęć pozaszkolnych oraz wyników egzaminu maturalnego i wyników egzaminu z przygotowania zawodowego i nauki zawodu w szkołach prowadzonych przez Powiat.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2191
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl