25 marca 2017 16:41
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
Skorzystajcie z bezpłatnego szczepienia przeciw HPV
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Zachęcamy rodziców z terenu powiatu gorlickiego, którzy mają córki urodzone w 2003 roku, do zapoznania się z Programem zdrowotnym profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Małopolsce i skorzystania z bezpłatnego szczepienia przeciwko zakażeniom HPV. Szczepienia 13-letnich dziewczynek prowadzą Przychodnie ESKULAP w Bieczu i Libuszy. Zadzwoń, zapytaj, zaszczep swoją córkę!

W Kromerze śpiewająco o Ojczyżnie
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Już po raz czwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej „A to Polska właśnie” organizowany przez Jerzego Tomasika, pomysłodawcę Przeglądu, i Rafała Wronę. Na scenie w Sali Tradycji młodzi artyści zaprezentowali siedem utworów o bardzo rożnym charakterze, które łączył temat patriotyzmu i motyw miłości Ojczyzny.

Zaglądamy na powiatowe inwestycje
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Trwaja prace na największych powiatowych inwestycjach, czyli na budowie mostu w Libuszy oraz przy modernizacji ulicy Michalusa i budowie kananlizacji na ul. Solidarności w Gorlicach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych obiektów.

Recytatorzy i aktorzy na start
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza XVII Powiatowy Konkurs Teatralno – Recytatorski im. Jana Pawła II. Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego. Na przygotowanie recytacji uczniowie i ich opiekunowie mają czas do 15 grudnia 2016 roku, a prezentacji teatralnych do 2 marca 2017 roku.

Dobre wieści dla szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Będzie przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz nowa karetka – takie dobre wiadomości dotarły do Zarządu Powiatu Gorlickiego i dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Nowy ambulans sanitarny dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w szpitalu to efekt starań starosty Karola Górskiego wspieranego przez poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś i senatora RP Stanisława Koguta oraz przychylności Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha.

Słodki Drań przeciw cukrzycy
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W ramach Światowych Dni Walki z Cukrzycą,  Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach serdecznie zaprasza na spektakl pt. „Słodki drań”, który odbędzie się 21 listopada br. o godz. 17.00  w sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury (wstęp wolny). Ponadto Stowarzyszenie przeprowadzi dwie akcje bezpłatnych badań tzw. Białych Niedziel - 13.11 od godz. 10-14-tej przy bazylice mniejszej w Gorlicach i 27.11 od godz. 10-13-tej przy kościele w Gliniku.

Zaśpiewajmy razem z MDKiem
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
 Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza na koncert pt. „Odcienie Przyjaźni” 17 listopada 2016 (czwartek) na godz. 18.00 oraz Konkurs Piosenki Różnej, który odbędzie się w dniach 17 i 18 listopada od godz.10.00. Oba wydarzenia będa miały miejsce w auli Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach przy ul. Cichej 4

Wsparcie w edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Powiat gorlicki jest jednym z uczestników projektu pn. „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów”. W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego oraz w Kasztelu w Szymbarku spotkali się członkowie utworzonej w ramach projektu Grupy Wymiany Doświadczeń - przedstawiciele powiatów: bocheńskiego, jędrzejowskiego, kieleckiego, nowosolskiego, bialskiego (Biała Podlaska) i gorlickiego.

Niebo w Zasięgu z perspektywy Teneryfy
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 24-28 października br. grupa uczniów i nauczycielek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach wzięła udział w wizycie w szkole partnerskiej IES Magallanes w Granadilla de Abona na Teneryfie. Wizyta ta wynikała z realizacji projektu Erasmus+ pod tytułem "Niebo w Zasięgu", który trwa w I LO już drugi rok. Koordynatorką projektu jest mgr Marzena Wójtowicz.

O powiatowej oświacie na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego podczas XXI sesji zajmowała się przede wszystkim sprawami edukacji i oświaty. Zapoznała się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016 z uwzględnieniem: danych demograficznych, sieci szkół i placówek, zajęć pozaszkolnych oraz wyników egzaminu maturalnego i wyników egzaminu z przygotowania zawodowego i nauki zawodu w szkołach prowadzonych przez Powiat.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2191