25 lipca 2017 14:49
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Indeks dla technika elektryka z ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Kampusie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbył się II etap oraz  finał III Podkarpackiej Olimpiady Energetycznej. Krzysztof Marszał z klasy IIIcTz – zawód technik elektryk - w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach uzyskał status finalisty, co skutkuje zwolnieniem go z procedury kwalifikacyjnej podczas przyjmowania na studia wyższe na kierunek Energetyka na tej uczelni.

Żegnamy Stanisława Szurę
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 17 kwietnia 2017 r.  zmarł Pan Stanisław Szura. Był Radnym Rady Powiatu Gorlickiego od 1998 roku do 2014 roku, Wicestarostą Powiatu Gorlickiego w latach 1998 - 2006 i Członkiem Zarządu Powiatu w latach 2006 – 2014. Wcześniej w latach 1992-1998 był Burmistrzem Gorlic.

Stanisław Szura urodził się w 1947 roku. Pochodził z Szalowej, mieszkał w Gorlicach. Ukończył Politechnikę Krakowską i Wyższą Szkołę Biznesu w Nowym Sączu. Pracował w Fabryce Maszyn Glinik oraz POM Sokół w Gorlicach. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez austriacki Czarny Krzyż za szczególną dbałość o groby wojenne z I wojny światowej

Rodzinie i wszystkim pogrążonym w żałobie szczere kondolencje składają: Rada i Zarząd Powiatu Gorlickiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Uroczyste pożegnanie śp. Stanisława Szury odbędzie się 21 kwietnia 2017 r. (piątek) o godz. 13.00 w Kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku - Cmentarz Komunalny w Gorlicach. Różaniec w intencji Zmarłego 20 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w Kaplicy Szpitalnej w Gorlicach.

25 lat PSP oczami dzieci i młodzieży
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się podsumowanie etapu powiatowego XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Na konkurs wpłynęło 358 prac z 28 placówek. Celem tegorocznej edycji konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia powstania i ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

Zapachniało Wielkanocą
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Wielkanocą zapachniało w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach i I Liceum Ogólnokształcącym w Gorlicach. W Ekonomiku trwa wielkanocny kiermasz słodkości, a w Kromerze wspólne malowanie pisanek.

Kolejny indeks przed maturą
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Tym razem dokonał tego "GÓRKOWICZ" - uczeń klasy IIId LO w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach Jarek Ciślak. Jarek uzyskal tytuł finalisty 63. Olimpiady Chemicznej. Dzięki temu został zwolniony z egzaminu maturalnego z chemii, z najwyższym wynikiem (100%) oraz zostanie przyjęty na wybrany kierunek studiów bez postępowania rekrutacyjnego.Do olimpiady ucznia przygotowywała mgr Marta Pikor.

Komunikaty PCZK w Gorlicach
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorlicach podaje komunikaty: Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. szczepień lisów oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gorlicach dot. grypy ptaków.

Odszedł profesor Jerzy Vetulani
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że zmarł profesor Jerzy Vetulani - wybitny psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik. Był laureatem nagrody Mosty Starosty 2016. Wielokrotnie gościł w Gorlicach m.in. na wykładach na Uniwersytecie Złotego Wieku. Rodzinie, Przyjaciołom i wszystkich pogrążonym w żałobnie składamy serdeczne kondolencje.

Sprawdź swoje predyspozycje zawodowe
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 12 kwietnia 2017 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach odbędzie się kolejne badanie predyspozycji zawodowych z wykorzystaniem narzędzia Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych. Następne zaplanowano na 23.05.2017 i 23.06.2017.

Brązowi chłopcy z LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna chłopców Liceum Ogólnokształcącego im St. Wyspiańskiego w Bieczu wywalczyła III miejsce w rozegranych w Łącku zawodach o Mistrzostwo Małopolski szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej. Jako jedyna z powiatu gorlickiego w grach zespołowych awansowała do finałów wojewódzkich w roku szkolnym 2016/2017.

Kromerowski wysyp laureatów i finalistów
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Kolejne sukcesy na koncie uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Łukasz Zimowski z klasy I d został laureatem, a Wiktor Przesławski z klasy IId finalistą etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej. Zaś Zuzanna Macek z klasy IIc zajęła 1 miejsce w Małopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 136 - 150 z 2353