Facebook
19 stycznia 2018 04:24
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Ratowali Żydów z narażeniem życia
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Sprawiedliwi wśród narodów świata byli także w powiecie gorlickim. Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski dziewięciu mieszkańców powiatu gorlickiego, którzy w czasie okupacji niemieckiej udzielili pomocy ludności żydowskiej.
Czytaj całość
 
Historyczny moment
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
To precedens, historyczny moment, jak uczta u Wierzynka i my w tej uczcie bierzemy udział – mówi dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zdzisław Tohl. Ta uczta to projekt SKANSENOVA – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu. „Gośćmi” - partnerami projektu są m.in. oddziały muzeum, czyli Skansen Wsi Pogorzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku i Zagroda Maziarska w Łosiu.
Czytaj całość
 
Już w sobotę 3 Rajd Grodzki
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
  Już w sobotę 28 października 2017 r. wystartuje 3 Rajd Grodzki, którego organizatorami są: Automobilklub Biecki i Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, przy udziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Tegoroczna edycja obędzie się w potrójnym wydaniu. Wystartują w niej zarówno zawodnicy walczący o punkty w MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Rajdowych, jak i rajdowcy rywalizujący w DISLA Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Podkarpacia oraz w Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS.
Czytaj całość
 
Złóż wniosek do Programu wyrównywania różnic między regionami III
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił nabór wniosków na rok 2018 w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”. W związku z powyższym istnieje możliwość składania wniosków o dofinansowanie projektów w obszarach B, C i D programu, których realizatorem jest samorząd powiatowy.
Czytaj całość
 
Z ministrem o bezpieczeństwie
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak gościł w Gorlicach. Wziął udział w konferencji  nt. „Bezpieczeństwo obywateli Polski lokalnej” zorganizowanej z inicjatywy Poseł na Sejm Barbary Bartuś i  Przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Powiatu Gorlickiego Tomasza Płatka. Konferencję poprzedziła msza św. w Bazylice Mniejszej w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Szczepienia lisów zachowaj ostrożność
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w tym takze na terenie powiatu gorlickiego prowadzona będzie w dniach od 2 do 12 listopada akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT Zabezpieczenie świadczeń w szpitalu w dniu 25.10.2017 r.
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z pismem Wojewody Małopolskiego dotyczącym akcji protestacyjnej rezydentów medycznych na terenie województwa małopolskiego polegającej na absencji w tym dniu lekarzy informujemy, że w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach w dniu 25 października 2017 r. do oddziałów szpitalnych będą przyjmowani pacjenci tylko w stanach nagłego zagrożenia życia. Również na ten dzień nie zostały wyznaczone zabiegi planowe. Odnośnie poradni specjalistycznych działających w tutejszym szpitalu informuję, że w tym dniu nie pracują lekarze w następujących poradniach: skórno – wenerologicznej, endokrynologicznej, neonatologicznej, neurologicznej, ginekologiczno – położniczej i kardiologicznej.
 
Dla życia i rodziny
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ulicami Gorlic przeszedł „Marsz dla Życia i Rodziny” organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny NMP. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego oraz wielu znamienitych gości.
Czytaj całość
 
Powrót anioła do Gorlic
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Po roku żmudnej pracy renowacyjnej i konserwatorskiej w Katedrz Konserwacji i Restauracji Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na  Cmentarz Parafialny w Gorlicach powrócił nagrobny pomnik anioła. Konserwacja zabytkowej rzeźby prowadzona była przez studentów krakowskiej Akademii. Dziś rektor ASP prof. Stanisław Tabisz wraz z kierownikiem Katedry prof. Ireneuszem Płuską gościli w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Zostań dawcą szpiku
Redaktor: Ewa Żarnowska    20.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Fundacja Dawstwa Krwiotwórczych Komórek Macierzystych była organizatorem konferencji prasowej dotyczącej rejestracji potencjalnych Dawców szpiku, która miała miejsce w Domu Polsko -  Słowackim w Gorlicach. Akcja ta odbywać się będzie 28 i 29 października 2017 r. na terenie powiatu gorlickiego oraz jasielskiego i połączona jest z Rajdem Grodzkim.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2563
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl