25 lipca 2017 14:48
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
Z historią za pan brat
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyła się druga edycja wojewódzkiego konkursu historycznego „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 10 gimnazjów i 17 uczniów z 7 szkół średnich Małopolski. Bardzo dobrze spisali sie reprezentanci powiatu gorlickiego.

Maturzyści już w akcji
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają egzaminy maturalne – wczoraj odbył się z języka polskiego dziś matematyka. W szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki do matury przystąpiło ponad 800 uczniów, a właściwie już tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. ŻYCZYMY POWODZENIA!

Bitwa o Gryfy
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Do Warszawy wraz z Grzegorzem Paczkowskim pojechał Złoty Gryf Gorlicki. Srebrnego Gryfa Gorlickiego wyśpiewał zespół "Pieprzyk" z Rybnika, a Brązowego Paweł Kosmęda z Wielunia. To właśnie oni zostali laureatami  XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Literackiej "Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami".

Z powinności wobec Ojczyzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
3 Maja 2017 - 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święto Matki Bożej Królowej Polski. W Gorlicach, z udziałem udziałem parlamentarzystów, samorządowców, kombatantów, duchownych, licznych pocztów sztandarowych, przedstawicieli organizacji społecznych oraz mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego, odbyły się patriotyczno-religine uroczystości organizowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Dni Gorlic 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają Dni Gorlic. Uroczysta inauguracja połączona była z obchodami 102 rocznicy Bitwy pod Gorlicami. Hołd poległym w imieniu samorządu powiatu gorlickiego oddali: starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina.

Wielka WojnaWielka Konferencja
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wielkimi krokami zbliżamy się do III Międzynarodowej konferencji naukowej nt. lotnictwa w ramach projektu „Od Gorlic po Kaukaz, Lewant Alpy i Adriatyk – czyli lotnictwo na Froncie Wschodnim, nad Bałkanami i na Bliskim Wschodzie 1914-1918”. W ramach konferencji zorganizowany zostanie widowiskowy pokaz lotniczy nad Szymbarkiem  – pokaz akrobacji w wykonaniu dwusamolotowego klucza replik samolotów historycznych z okresu Wielkiej Wojny – Nieuport 11 i Nieuprt 17.

Powiatowe zasoby pomocy społecznej
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
XXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego przebiegała pod znakiem sprawozdań za 2016 rok z obszaru pomocy społecznej. Rada Powiatu zajmowała się m.in. oceną realizacji zadań przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz stanu zasobów pomocy społecznej.

Z Biecza do Palermo bliska droga
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
18 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Św Jadwigi Królowej z Biecza gości w Palermo. W poniedziałek, 24 kwietnia, podejmował ich Konsul Honorowy RP Davide Farina wraz z burmistrzem miasta prof. Leoluca Orlando, w siedzibie władz miasta Palermo w Palazzo delle Aquile. Wyjazd odbywa się w ramach projektu Erasmus; Nowe umiejętności - większe możliwości pracy na rynku europejskim - "New skills - greater opportunities on European work market".

Lider zespołu Pectus w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej odbył się finał I Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu Pectus. Specjalnym  gościem koncertu finałowego był lider zespołu Pectus Tomasz Szczepanik – absolwent ZSZ w Bobowej.

Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach wywalczyła I miejsce w  Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Gorlicach. W skład zwycięskiego zespołu wchodzą: Tomasz Jurczak, Natalia Kopystiańska, Justyna Kopystiańska, Weronika Kukuczka, Paulina Kosiba. Ich  opiekunem jest mgr Wojciech Stępień. Na II miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, a na III drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2353