Facebook
25 lipca 2017 14:48
Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Z historią za pan brat
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach odbyła się druga edycja wojewódzkiego konkursu historycznego „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 10 gimnazjów i 17 uczniów z 7 szkół średnich Małopolski. Bardzo dobrze spisali sie reprezentanci powiatu gorlickiego.
Czytaj całość
 
Maturzyści już w akcji
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają egzaminy maturalne – wczoraj odbył się z języka polskiego dziś matematyka. W szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat gorlicki do matury przystąpiło ponad 800 uczniów, a właściwie już tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. ŻYCZYMY POWODZENIA!
Czytaj całość
 
Bitwa o Gryfy
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Do Warszawy wraz z Grzegorzem Paczkowskim pojechał Złoty Gryf Gorlicki. Srebrnego Gryfa Gorlickiego wyśpiewał zespół "Pieprzyk" z Rybnika, a Brązowego Paweł Kosmęda z Wielunia. To właśnie oni zostali laureatami  XXIII Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki Literackiej "Poetycko Muzyczna Bitwa pod Gorlicami".
Czytaj całość
 
Z powinności wobec Ojczyzny
Redaktor: Ewa Żarnowska    03.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
3 Maja 2017 - 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święto Matki Bożej Królowej Polski. W Gorlicach, z udziałem udziałem parlamentarzystów, samorządowców, kombatantów, duchownych, licznych pocztów sztandarowych, przedstawicieli organizacji społecznych oraz mieszkańców Gorlic i powiatu gorlickiego, odbyły się patriotyczno-religine uroczystości organizowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Dni Gorlic 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Trwają Dni Gorlic. Uroczysta inauguracja połączona była z obchodami 102 rocznicy Bitwy pod Gorlicami. Hołd poległym w imieniu samorządu powiatu gorlickiego oddali: starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina.
Czytaj całość
 
Wielka WojnaWielka Konferencja
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wielkimi krokami zbliżamy się do III Międzynarodowej konferencji naukowej nt. lotnictwa w ramach projektu „Od Gorlic po Kaukaz, Lewant Alpy i Adriatyk – czyli lotnictwo na Froncie Wschodnim, nad Bałkanami i na Bliskim Wschodzie 1914-1918”. W ramach konferencji zorganizowany zostanie widowiskowy pokaz lotniczy nad Szymbarkiem  – pokaz akrobacji w wykonaniu dwusamolotowego klucza replik samolotów historycznych z okresu Wielkiej Wojny – Nieuport 11 i Nieuprt 17.
Czytaj całość
 
Powiatowe zasoby pomocy społecznej
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
XXVII sesja Rady Powiatu Gorlickiego przebiegała pod znakiem sprawozdań za 2016 rok z obszaru pomocy społecznej. Rada Powiatu zajmowała się m.in. oceną realizacji zadań przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, efektów pracy organizatora rodzinnej pieczy zastępczej oraz stanu zasobów pomocy społecznej.
Czytaj całość
 
Z Biecza do Palermo bliska droga
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
18 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Św Jadwigi Królowej z Biecza gości w Palermo. W poniedziałek, 24 kwietnia, podejmował ich Konsul Honorowy RP Davide Farina wraz z burmistrzem miasta prof. Leoluca Orlando, w siedzibie władz miasta Palermo w Palazzo delle Aquile. Wyjazd odbywa się w ramach projektu Erasmus; Nowe umiejętności - większe możliwości pracy na rynku europejskim - "New skills - greater opportunities on European work market".
Czytaj całość
 
Lider zespołu Pectus w ZSZ w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej odbył się finał I Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego Popularyzującego Twórczość Zespołu Pectus. Specjalnym  gościem koncertu finałowego był lider zespołu Pectus Tomasz Szczepanik – absolwent ZSZ w Bobowej.
Czytaj całość
 
Wiedzą jak udzielać pierwszej pomocy
Redaktor: Ewa Żarnowska    27.04.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach wywalczyła I miejsce w  Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Gorlicach. W skład zwycięskiego zespołu wchodzą: Tomasz Jurczak, Natalia Kopystiańska, Justyna Kopystiańska, Weronika Kukuczka, Paulina Kosiba. Ich  opiekunem jest mgr Wojciech Stępień. Na II miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, a na III drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2353
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl