29 maja 2017 17:04
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Wiosna, wiosna, wiosna ejże ty
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Z bibuły słomy, płótna, suszonych kwiatów, w strojach ludowych i całkiem współczesnych, duże i małe – 173 Marzanny „przybyły" pod Kasztel w Szymbarku, by wraz z dziećmi oraz dorosłymi mieszkańcami powiatu gorlickiego pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Wśród uczestników spotkania był m.in. starosta Karol Górski, który ogłosił wszem i wobec, że od dziś mamy WIOSNĘ!

Ludzie ze sfery dobra
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Po raz dziewiąty odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „PRO PUBLICO BONO”, która honoruje ludzi, którzy swoim życiem i pracą realizują motto przewodnie nagrody - myśl Świętego Jana Pawła II „Każdy człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z  innymi...”.

Bo najważniejsze młodzieży kształcenie
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
  2800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Gorlicki będzie uczestniczyło w projektach edukacyjnych wdrażanych przez Zarząd Powiatu Gorlickiego w ramach pozyskanych nowych środków unijnych. Będą zdobywać dodatkowe kompetencje zawodowe, uczestniczyć w płatnych stażach i praktykach u przedsiębiorców oraz w kursach i szkoleniach zawodowych. O szczegółach projektów informuje starosta Karol Górski

STOP pożarom traw
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ruszyła kampania informacyjna „STOP pożarom traw!” prowadzona wspólnie przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej i Generalną Dyrekcję Lasów Państwowych, ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem nieużytków rolnych.

Ogłoszenie o konkursie
Redaktor: Ewa Żarnowska    08.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Zarząd Powiatu Gorlickiego ogłasza konkursy na dyrektorów 4 szkół ponadgimnazjalnych i 4 placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki. Oferty należy składać  w Starostwie Powiatowym w Gorlicach w  terminie  do 27 marca 2017 r. w   godzinach pracy  urzędu na adres: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach, 38-300  Gorlice, ul. Biecka 3

Dla bezpieczeństwa w ruchu i przeciw powodzi
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Pięć miesięcy trwała budowa mostu w Libuszy, na potoku Krygowianka, w ciągu drogi powiatowej Rozdziele – Lipinki – Libusza Ogniwo – Kobylanka. Z wiosną nastąpiło uroczyste otwarcie tego oczekiwanego przez mieszkańców obiektu. Inwestycja kosztowała 1 mln 488 tys. zł, z czego 50%  Zarząd Powiatu Gorlickiego pozyskał w formie dofinansowania z rezerwy budżetu państwa, a 50% pochodziło z budżetu powiatu gorlickiego.

Fizyczne Dziwadełka
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Drużyna „Dziwadełka” z Klubu Amatorów Odkrywców Nauki KAON w Bieczu wywalczyła trzecie miejsce w Półfinałach Turnieju Młodych Fizyków 2017, które odbyły się w Instytucie Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wsparcia materialnego w wyjeździe grupy na turniej udzieliło Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Zaznacz punkty graniczne
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już wkrótce, bo na początku kwietnia, nad powiatem gorlickim pojawią się samoloty, z których będą wykonywane zdjęcia dla potrzeb geodezyjnych. Zanim jednak to się stanie wskazane jest, aby właściciele poszczególnych nieruchomości we wszystkich miejscowościach powiatu gorlickiego odpowiednio oznaczyli punkty graniczne.

Certyfikaty Cisco w rękach uczniów ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach z klasy III Technikum w zawodzie Technik informatyk uczestniczyła w kolejnym kursie Akademii Sieciowej Cisco pt.: "Wprowadzenie do Internetu Wszechrzeczy" (IoE ang. Internet of Everything). Po  wykładach, ćwiczeniach, wypełnieniu ankiet, rozwiązaniu quizów oraz zdaniu egzaminu końcowego uczniowie otrzymali certyfikaty, które wręczyła Renata Stępień dyrektor ZST.

Kocie łby w cenie
Redaktor: Ewa Żarnowska    15.03.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Do Biecza wracają kocie łby. Kostką granitową przed budynkiem szczyci się od niedawna Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu. Zastąpiła ona wysłużone płytki betonowe. Swój udział w tym dziele ma wielu uczniów, a w zasadzie już absolwentów, oraz nauczycieli i pracowników liceum.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2294