25 kwietnia 2017 01:04
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jedenastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Gorlicki jest stypendystami Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu, Uczestniczyło w niej wielu dyrektorów szkół. Stypendia wręczała Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty.

Bieckie nagrody i wyróżnienia dla Powiatu
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Radna Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska otrzymała nagrodę Burmistrza Biecza Cromerus za działalność społeczną. W trakcie gali burmistrz uhonorował także specjalnymi podziękowaniami za dobrą i owocną współpracę starostę Karola Górskiego oraz radnych Rady Powiatu z terenu gminy Biecz: Zofię Kamińską, Iwonę Tumidajewicz, Janusza Augustowskiego i Rafała Knybla.

Mosty Starosty tuż, tuż
Redaktor: Ewa Żarnowska    05.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Już 10 lutego 2017 r. poznamy oficjalnie laureatów kolejnej edycji nagród Starosty Gorlickiego w dziedzinie kultury: Mosty Starosty i Przęsło. Wyboru laureatów dokonała już Kapituła pod przewodnictwem starosty Karola Górskiego w składzie: Zofia Kamińska – radna Rady Powiatu Gorlickiego i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Zdzisław Tohl – dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Bogusław Diduch – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sękowej i Tadeusz Mikrut – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Z pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski, jako przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przedłożył Radzie Powiatu Gorlickiego podczas XXIV sesji sprawozdanie z pracy komisji w 2016 roku. Komisja odbyła 5 posiedzeń, pracując m.in. nad Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oglądają, by dobrze wybrać
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach było miejscem kolejnego spotkania z gimnazjalistami. Tym razem gościło uczniów klasy II gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Wizyta gimnazjalistów miała miejsce w ramach organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Gorlicach cyklu wizyt mających na celu prezentację zawodów i pomoc gimnazjalistom w ich przyszłym wyborze dalszego kształcenia.

Świąteczno-noworoczny dom
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Domu Pomocy Społecznej w Klimkówce odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne. Brali w nim udział mieszkańcy i pracownicy domu oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Gorlickiego Jerzy Nalepka, Wójt Gminy Ropa Jan Morańda, a także rodziny i znajomi mieszkańców DPS. Wszystkich powitała dyrektor DPS Ewa Stefanowska.

Odjazdowa Ola z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    19.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Ola Gurba, uczennica Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, została złotą medalistką  1 edycji Ligi Narciarskiej Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w narciarstwie zjazdowym. Ola zdobyła złoty medal podczas zawodów w Kluszkowcach w konkurencji slalom gigant.

Pracodawco skorzystaj z oferty PUP
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Pomóż - Ewa jest w ciąży i... ma raka
Redaktor: Ewa Żarnowska    17.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Cztery miesiące temu Ewa i Kamil Przybyło cieszyli się z informacji o wyczekiwanej ciąży. Radość nie trwała zbyt długo, bo w grudniu okazało się, że dziewczyna choruje na groźny nowotwór mózgu. Gazeta Gorlicka wspólnie z Fundacją "Wyjdź z domu" i parafią w Kobylance organizują akcję pomocy "Ciasto dla Ewy". Kamil pochodzi z Dominikowic. Jest absolwentem ZST w Gorlicach. Razem z Ewą mieszkają w Łodzi i proszą o pomoc.

Aktualizacja - Przy wsparciu setek ludzi wielkiego serca w czasie akcji "Ciasto dla Ewy" zebrano 34 tys. zł.  Nadal jednak pomoc jest potrzebna, bo na specjalistyczne leczenie w Niemczaech potrzeba ok. 200 tys. zł. Ty też możesz pomóc.

Umowa na geodezyjne e-usługi
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Z udziałem wicemarszałka województwa małopolskiego Stanisława Sorysa, w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, odbyło się uroczyste przekazanie umowy na realizację projektu Zarządu Powiatu Gorlickiego „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Gorlickiego”. Ze strony powiatu gorlickiego umowę odbierali: starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka .

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2228