21 listopada 2017 11:15
Imieniny: Janusza, Marii, Konrada
Patroni edukacyjni z Kuźni Glinik
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta powiatu gorlickiego Karol Górski i dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu Bogusława Duda podpisali porozumienie z prezesem Zarządu Kuźni Glinik Sp. z o.o. w Gorlicach Łukaszem Petrusem, w obecności dyrektora produkcji Andrzeja Mierzwińskiego. Tym samym Kuźnia Glinik obejmuje patronat nad oddziałem  Technikum w Bieczu kształcącym w zawodzie technik mechanik. Oznacza to, że 16 uczniów rozpoczynających naukę w klasie patronackiej  będzie korzystało z rozszerzonej oferty edukacyjnej.

Parada Koszy z Plonami Ziemi
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jedni robią dożynki, inni święto chleba, a Dom Pomocy Społecznej przy ul. Sienkiewicza w Gorlicach organizuje od lat „Paradę Koszy z Plonami Ziemi”. W tym roku przybyły na nią delegacje z  zaprzyjaźnionych domów oraz wielu gości, wśród których byli m.in. starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka i dyrektor PCPR w Gorlicach Romana Gajdek.

Wyróżnienie od kuratora
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach został wyróżniony przez Małopolskiego Kuratora Oświaty. Kurator Barbara Nowak przekazała dyrektor ZST Renacie Stępień list gratulacyjny za uzyskanie tytułu finalisty w konkursie „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2017”.

75 lat EKONOMIKA
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Św. Jana Pawła II w Gorlicach obchodzić będzie 29 września 2017 roku. (piątek) jubileusz 75-lecia działalności. Honorowy patronat nad uroczystościami objął starosta Karol Górski. Dyrekcja ZSE i organizatorzy obchodów serdecznie zapraszają absolwentów z  roczników 1942-2017 do zgłaszania swojego udziału w tym święcie szkolnej społeczności.

Dożynki Województwa Małopolskiego w Bobowej
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Tegoroczne 19. już Dożynki Województwa Małopolskiego odbyły się w słynącej z tradycji koronkarskich Bobowej w powiecie gorlickim. Wspólnie ze starostami święta plonów Urszulą i Janem Mucha honory gospodarzy uroczystości pełnili marszałek Jacek Krupa i burmistrz Wacław Ligęza. Obecni byli również m.in.: przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska,  Leszek Zegzda z zarządu województwa oraz starosta powiatu gorlickiego Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka.

Kolarski powiat gorlicki
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W przedostatni weekend wakacji w rejonie Wysowej Zdroju, Uścia Gorlickiego i Klimkówki odbywały się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Na trasy po Beskidzie Niskim wyruszyli kolarze i kolarki, zarówno zawodowcy jaki amatorzy. Uczestników mistrzostw w powiecie gorlickim powitał i dał sygnał do startu starosta Karol Górski.

Święto Chleba i Ziół w ZOL
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza  w Gorlicach odbyło się wyjątkowe święto – Święto Chleba i Ziół. Uczestniczyli w nim pacjenci i pracownicy oddziału oraz wielu gości m.in. starosta Karol Górski.

UWAGA utrudnienia na drogach
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Ostatni weekend tych wakacji, czyli 26 i 27 sierpnia 2017 roku, obfitował będzie w powiecie gorlickim w różne duże imprezy plenerowe, a także związane z nimi utrudnienia w ruchu na drogach publicznych.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Dyrektorskie nominacje
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Tradycyjnie już u progu nowego roku szkolnego Zarząd Powiatu Gorlickiego spotkał się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Gorlicki.
W trakcie narady starosta Karol Górski wręczył 8 osobom akty powierzenia stanowisk dyrektorskich, w tym trzy zupełnie nowym dyrektorom.

Z tytułem nauczyciela mianowanego
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.08.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Anna Gubała-Halibożek, Edyta Wołkowicz, Ewa Żurowska, Kinga Podolska,Łukasz Przybylski, Mariusz Gogola i Włodzimierz Ciosek, po pracowitych wakacjach i pomyślnym zdaniu egzaminu, otrzymali awans na stopień nauczyciela mianowanego.  Akty awansu wręczyli im starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 106 - 120 z 2491