25 marca 2017 16:42
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
ETUZ w ZST
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Fachowiec poszukiwany - temu wyzwaniu wyszedł  naprzeciw Zespół Szkół  Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, uczestnicząc w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych. Pierwszą edycję tego przedsięwzięcia pod hasłem „Odkryj swój talent” zorganizowała Komisja Europejska.

Wiedzieć więcej by lepiej pomagać
Redaktor: Ewa Żarnowska    14.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Bobowej rozwijali swoją wiedzę w Krakowie. Spotkali się z pracownikami Instytutu Pracy Socjalnej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz z przedstawicielami Programu Aktywności Lokalnej (PAL) "Sikorki".

Życie cudem jest
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Pod hasłem „Życie cudem jest” uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu zaserwowali wyjątkowy wieczór poetycko-muzyczny poświęcony najpiękniejszym wartościom ludzkiego życia -  miłości, narodzinom i macierzyństwu. Miejscem spotkania była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu.

Mistrzowie z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
I miejsce i tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w finale Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Drużynowych Szachach wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach. Mistrzowską drużynę tworzyli: Natalia Robak, Krzysztof Żarnowski, Paweł Świder i Łukasz Ruttar.

Mikołajki dla najmłodszych pacjentów
Redaktor: Administrator    09.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Przedświąteczny okres to czas mikołajowych odwiedzin. Cały rok czekamy na ten szczególny moment i nawet drobny prezent sprawia nam wielką radość. Na wizytę Mikołaja czekały także dzieci, którym przyszło spędzić grudniowe dni w Szpitalu Specjalistyczym im. H. Klimontowicza w Gorlicach.

W obronie prześladowanych
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
548 listów napisali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach i ich goście podczas VII Maratonu Pisania Listów Amnesty International. W tym roku powstały listy w obronie 11 bohaterów z różnych krajów. W pisaniu listów uczestniczył m.in. wicestarosta powiatu gorlickiego Jerzy Nalepka.

Szacun dla zawodowca
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół  Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach zorganizował Dzień Zawodowca. Jego celem było promowanie szkolnictwa zawodowego, a w szczególności zawodów, w których obie placówki prowadzą kształcenie. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie trzeciej klasy gimnazjum Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach.

Zdrowy program
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
 „Zdrowo jem, więcej wiem!” to hasło ogólnopolskiego programu, w którym od roku szkolnego 2015/2016 uczestniczą dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kobylance. Udział uczniów w w/w programie zakończył się sukcesem, bowiem zajęli wysokie 9 miejsce na 105 szkół biorących udział w projekcie. Zdobyli 412 punktów, a do pierwszego miejsca zabrakło im tylko 7 punktów.

Powiatowe stypendia dla sportowców
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Jeszcze tylko do 15 grudnia br. można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego. Wniosek o przyznanie stypendium kieruje zawodnik lub jego opiekun prawny do Zarządu Powiatu Gorlickiego na dziennik podawczy Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3. Rada Powiatu Gorlickiego przyjęła uchwałą „Regulamin stypendiów sportowych przyznawanych przez Powiat Gorlicki za osiągnięte wyniki sportowe.” Tym samym otworzyła przed wybitnymi sportowcami z terenu powiatu gorlickiego możliwość skorzystania ze stypendium.

Dary dla ZOL
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zakład Opiekuńczo-Leczniczy działający w strukturach Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach  otrzymał w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt medyczny w ramach rozdziału środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP, któremu przyświecało hasło "Pediatria i godna opieka osób w podeszłym wieku". (Zdjęcie z otwarcie ZOL )

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»