25 marca 2017 16:40
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
Honorowi i ofiarni
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Honorowi dawcy krwi z terenu powiatu gorlickiego i rejonu grybowskiego obchodzili swoje doroczne święto. W spotkaniu w Domu Polsko-Słowackim uczestniczył m.in. starosta Karol Górski, który wręczył dyplomy uznania nauczycielom szkół ponadgimnazjlanych prowadzonych przez powiat – opiekunom Szkolnych Kół HDK.

Geodezyjne e-usługi
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Projekt Zarządu Powiatu Gorlickiego „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Gorlickiego” przeszedł pozytywnie 3-etapową ocenę i uzyskał uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Chodzi o niebagatelne kwoty – wartość projektu to 8,3 mln zł, w tym dofinansowanie 7,4 mln zł. Projekt ma objąć modernizację ewidencji gruntów i budynków oraz mapy zasadniczej. Ma umożliwić m.in.: szybszą dostępność i lepszą jakość usług poprzez sklep geodezyjny on-line, zdalną obsługę geodetów, projektantów i inwestorów, czy skrócenie czasu załatwiania spraw urzędowych związanych z informacją przestrzenną.

LGD zaprasza do składania fiszek projektowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z wdrażaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” poszukuje ciekawych pomysłów na realizację projektów grantowych w obszarze: kultury, turystyki oraz integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców. Projekty te mają przyczyniać się do realizacji celów LSR tj.: poprawy atrakcyjności turystycznej obszaru oraz wzmocnieniu kapitału społecznego i kulturowego.

Porozumienie podpisane  będzie ŚDS
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W Urzędzie Miejskim w Gorlicach podpisane zostało porozumienie w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) w Bieczu z filią w Gorlicach. Na spotkaniu obecni byli inicjatorzy przedsięwzięcia  Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz Starosta Gorlicki Karol Górski. Powiat udostępnia pomieszczenia w bursie w Bieczu i internacie w Gorlicach oraz wybudował windę.

Pomóżmy dzieciom w szpitalu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Wraz z Redakcją Gazety Gorlickiej serdecznie zapraszamy do włączenia się w kolejną akcję charytatywną Gazety. Tym razem 17 i 18 grudnia Redakcja kwestować będzie na gorlickim Rynku rzecz montażu klimatyzacji na Oddziale Dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Pomóżcie przynosząc do siedziby Gazety przy ul. 3 Maja 10 w Gorlicach wszelkie rękodzieło świąteczne.

Unijne wsparcie dla dróg
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa umowę o przyznaniu dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Libusza – Kryg. Wręczenie umowy miało miejsce podczas spotkania z samorządowcami Subregionu Sądeckiego i Podhalańskiego, które odbyło się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.

XXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Zapraszamy na XXII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 1 grudnia 2016 roku o godz. 10.00 w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

Poznawali biznes i przedsiębiorczość
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach po raz kolejny włączyli się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który odbywał się pod hasłem „Biznes jest dobry, przedsiębiorczość jest dobra!”. Uczestniczyli w spotkaniach, warsztatach i wycieczkach.

Kudłaci DOGtorzy
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
„Kudłaci DOGtorzy” to projekt realizowany od kwietnia 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kobylance w ramach „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie”. W ramach projektu dzieci niepełnosprawne z  Ośrodka uczestniczą w cyklu zajęć z dogoterapii, z uwzględnieniem zajęć edukacyjnych, ruchowych oraz spotkań i zabawy z psem.

Dom dla wielu
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 25 lat Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ul. Michalusa służy pomocą osobom starszym, niepełnosprawnym i wymagającym specjalnej troski i opieki. Dziś (16.11.2016) na jubileuszowych uroczystościach spotkali się mieszkańcy domu, emerytowani i obecni pracownicy oraz liczne grono przyjaciół. Wśród gości był m.in. starosta Karol Górski.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2191