25 kwietnia 2017 00:55
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry
Angliści z Kromera
Redaktor: Ewa Żarnowska    12.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W ogólnopolskim konkursie języka angielskiego English High Flier uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach zajęli wysokie pozycje. W konkursie uczestniczyło 8 373 uczniów z 358 szkół z całej Polski.

Powiatowo-miejskie spotkanie noworoczne
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Na zaproszenie starosty Karola Górskiego i burmistrza Gorlic Rafała Kukli do Gorlickiego Centrum Kultury na okolicznościowe spotkanie noworoczne przybyło wielu znamienitych gości w tym m.in. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Senator RP Stanisław Kogut, Wojewoda Małopolski Józef Pilch i dyrektor Kancelarii Zarządu Województwa Małopolskiego Witold Kochan. Był czas na podsumowania, nagrody i życzenia.

Nowa karetka dla szpitala
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wojewoda Małopolski Józef Pilch przekazał dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach Marianowi Świerzowi kluczyki do nowego ambulansu sanitarnego dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. W uroczystości uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, senator RP Stanisław Kogut, starosta Karol Górski i przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno. Poświęcenia karetki dokonał kapelan szpitala ks. Andrzej Kluz.

Ostrzeżenie przed zanieczyszczeniem powietrza
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu (200 µg/m³) oraz związanego z nim wysokiego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

Pociągiem z WOŚP
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
WOŚP Kolejowo! "KRĘCIMY SIĘ" - 15 stycznia pociąg WOŚP z Krakowa do Gorlic, Biecza i Jasła. Wspólnie z Województwem Małopolskim oraz Kolejami Małopolskimi zapraszamy na przejazd pociągiem specjalnym z Krakowa do Gorlic i Biecza. W trakcie podróży na pokładzie pociągu będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w tym roku prowadzi zbiórkę na rzecz dzieci i seniorów.

Z nowym budżetem w 2017 rok
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Rada Powiatu Gorlickiego uchwaliła Budżet Powiatu Gorlickiego na 2017 rok oraz podjęła uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gorlickiego. Zgodnie z uchwałą dochody budżetu na 2017 rok zaplanowano w wysokości 98.465.289 zł, a wydatki w wysokości 99.211.289 zł.

Nabór instytucji do programu Konserwator 2017
Redaktor: Ewa Żarnowska    30.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Wzorem lat ubiegłych, od stycznia 2017 r. realizowany będzie Małopolski Program Regionalny „Konserwator". W ramach programu wparcie otrzymają osoby bezrobotne poprzez zaangażowanie ich przy pracach związanych z ochroną tradycji kulturowej, zachowaniem i rewitalizacją substancji zabytkowej oraz ochroną krajobrazu kulturowego na terenie województwa małopolskiego. Tym samym beneficjentem tego programu jest zarówno osoba potrzebująca pomocy ze względu na brak zatrudnienia jak i regionalne, lokalne instytucje kultury i dziedzictwa narodowego, które zyskują wsparcie kadrowe.

Na półmetku V kadencji
Redaktor: Ewa Żarnowska    02.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Zapraszamy do objrzenia i wysłuchania informacji starosty Karola Górskiego na temat najważniejszych dokonań inwestycyjnych samorządu powiatowego w latach 2015-2016. Wypowiedź została udzielona dla RTvG i wyemitowana 19 grudnia 2016 r. - materiał do pobrania tutaj
Zapraszamy również do lektury Biuletynu Samorządowego Ziemia Gorlicka - Na półmetku V kadencji - do pobrania plik pdf tutaj

Program wyrównywania różnic między regionami III
Redaktor: Ewa Żarnowska    28.12.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Informujemy, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił nabór wniosków na rok 2017 w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III”. Kompletne wnioski o dofinansowanie projektów w obszarach B, C, D programu składać należy w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach, ul. Biecka 3, 38-300 Gorlice, w terminie do 17 lutego 2017r.

Ekonomistów lekcje z ZUS-em
Redaktor: Ewa Żarnowska    04.01.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach uczestniczy w autorskim projekcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pn. „Lekcje z ZUS". „Lekcje z ZUS" mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2228