26 września 2017 03:45
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
O inwestycjach i strategii na sesji
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu Gorlickiego. Obrady toczyły się głównie wokół  zadań inwestycyjnych oraz Zintegrowanej Strategii Rozwoju Powiatu Gorlickiego.

Małopolski Dzień Samorządowca
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Przedstawiciele jednostek samorządowych z całej Małopolski spotkali się w Starym Saczu - grodzie św. Kingi, swojej patronki, na Małopolskim Dniu Samorzadowca. Motyw przewodni obchodów  stanowiło przypadające w bieżącym roku 18-lecie ustanowienia niezależnych i samorządnych województw i powiatów. Powiat gorlicki reprezentował starosta Karol Górski.

Koszykarskie wsady i rzuty w Kromerze i nie tylko
Redaktor: Ewa Żarnowska    29.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dziś 29 maja startuje XIV Ogólnopolska Licealiada w Koszykówce Chłopców. W Licealiadzie biorą udział: Dąbrowa G., Łódź, Wałbrzych, Prudnik, Ostrów W., Olsztyn, Hrubieszów, Pruszków, Białystok, Stargard, Tarnów, Gorlice, Kraków, Włocławek, Gdańsk. Mecze odbywać się będą w: I LO Gorlice (ul. Kromera 1), PZPO Biecz (ul. Parkowa 1), OSiR Gorlice (ul. Sportowa 9), ZS nr.1 Gorlice (ul. Wyszyńskiego). Pierwsze mecze już dziś o godz. 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00 i 19.00,

Zaszczep swoją córkę na HPV
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W powiecie gorlickim trwa akcja profilaktyki zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. W ramach niej dziewczęta w wieku 13 lat, czyli z rocznika 2004, będą mogły zostać zaszczepione na HPV. Uwaga – pierwsza dawka szczepionki musi być przyjęta koniecznie do końca maja br.

Powiatowe dotacje dla zabytków
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
60 tysięcy złotych trafi do sześciu właścicieli zabytkowych obiektów z terenu powiatu gorlickiego. Rada Powiatu Gorlickiego, na wniosek Zarządu Powiatu, podjęła uchwałę w sprawie przyznania w 2017 r. dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków z terenu powiatu.

Ekonomiczne podsumowanie projektu Erasmus+
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W Zespole szkół Ekonomicznych w Gorlicach odbyło się podsumowanie realizacji w latach 2015 - 2017 projektu Erazmus+ Gośćmi spotkania byli: starosta Karol Górski, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach Grażyna Pabis-Mazur oraz dyrektorzy, koordynatorzy i młodzież ze szkół partnerskich z Czech i Słowacji.

Podarunek z Islandii dla LO w Bieczu
Redaktor: Ewa Żarnowska    26.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu pamiętają o swojej szkole nawet w dalekiej Islandii. Szkolna biblioteka wzbogaciła się o kilka książkowych pozycji - dar absolwentki LO z 2005 roku Bereniki Lenard, w tym o jej najnowsze wydawnicze "dziecko"  "Szepty kamieni..."

Szkoła zawodowa najwyższej jakości
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Zespół Szkół Technicznych im. W. pola w Gorlicach znalazł sie w gronie 15 finalistów z całej Polski w  drugiej edycji konkursu na najlepsze praktyki szkół zawodowych w zakresie zapewnienia jakości kształcenia o nagrodę „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”

Miejsce przyjazne jak dom rodzinny
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu i filia w Gorlicach były miejscem spotkania Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Gorlickiego pod przewodnictwem Jana Kosińskiego. Komisja zapoznała się z informacją dyrektor ŚDS Jadwigi Białoń na temat działalności funkcjonującej od pół roku placówki i obdarowała dom sprzętem do rehabilitacji uczestników.

Ania z Górki
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.05.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
 Ania nie z Zielonego Wzgórza ale z Górki, czyli z Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach jest jedyną w Polsce maturzystką, która zdawała egzamin z języka łemkowskiego. O Ani Kowalczyk, uczennicy II LO w Gorlicach, napisała Polska Agencja Prasowa, a w ślad za nią wiele serwisów informacyjnych.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2413