Facebook
19 stycznia 2018 04:24
Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Twórcza interpretacja tradycji
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Łemkowski zespół folkowy Serencza zaprosił swoich fanów i przyjaciół na jubileuszowy koncert ph. „TWÓRCZA INTERPRETACJA TRADYCJI” z okazji 20-lecia swojej działalności. Na scenie Gorlickiego Centrum Kultury towarzyszyła im Domosławicka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Waldemara Gronia.
Czytaj całość
 
Powiatowe Święto Edukacji
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W 244 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych odbyły się powiatowe uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie oraz Dzień Nauczyciela. Mottem przewodnim była myśl: "Nauczyciel uczy o przeszłości, tłumaczy teraźniejszość, kształtuje przyszłość."
Czytaj całość
 
Primus Inter Pares
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Primus inter pares - pierwszy wśród równych sobie – taki tytuł wraz ze statuetką i dyplomem został po raz pierwszy przyznany pracownikowi Jednostki Organizacyjnej Powiatu Gorlickiego przez starostę Karola Górskiego wraz z Kapitułą wyróżnienia Primus Inter Pares. Wyróżnienie otrzymała Renata Stępień dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach.
Czytaj całość
 
Nowy SOR coraz bliżej
Redaktor: Ewa Żarnowska    13.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Jedna część już jest gotowa, druga przeżywa ciąg dalszy totalnej metamorfozy. W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach trwa modernizacja i przebudowa pomieszczeń. Remont został podzielony na etapy, tak by strefy, w których trwają prace mogły zostać całkowicie oddzielone, bo oddział cały czas przyjmuje pacjentów.
Czytaj całość
 
Odznaczenia, podziękowania i wzruszenia
Redaktor: Ewa Żarnowska    11.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Kilkadziesiąt osób przybyło na uroczystości jubileuszowe z okazji 60-lecia Koła Polskiego Związku Niewidomych w Gorlicach. Wśród gości byli m.in. senator RP Stanisław Kogut, wicewojewoda małopolski Józef Gawron i starosta Karol Górski.  Spotkanie prowadzili: najstarsza stażem działaczka i prezeska koła Teresa Augustyn i obecny prezes Jan Gala.
Czytaj całość
 
Wystartuj w Rajdzie Grodzkim
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
W dniach 28 -29 października br. na terenie powiatów gorlickiego i jasielskiego odbędzie się Rajd Grodzki, którego bazą będzie Biecz. Właśnie ruszyły zapisy do udziału  w tym rajdzie. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli, 22 października 2017 r. Szczegóły na stronie www.rajdgrodzki.pl w zakładce Zawodnicy. Podczas rajdu  odbędzie się Akcja Rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku oraz akcja charytatywna na rzecz chorego na białaczkę Marka z Automobilklub Biecki.
Czytaj całość
 
Zabetonowany most
Redaktor: Ewa Żarnowska    10.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego

Zakończył się ważny etap w budowie mostu w Jankowej na rzece Biała w ciągu drogi powiatowej Jankowa-Lipniczka. Właśnie na konstrukcję z drewna i stali wylano setki ton betonu.

 

Czytaj całość
 
Nowy narybek w szpitalu
Redaktor: Ewa Żarnowska    09.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Pięciu młodych lekarzy rozpoczęło 13-miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach. Po jego zakończeniu jeszcze minimum przez rok będą pracować w naszym szpitalu, bo cała piątka to stypendyści Powiatu Gorlickiego. Ich opiekunem jest Bogusław Lenard, specjalista chorób wewnętrznych, kierujący oddziałem internistyczno-kardiologicznym.
Czytaj całość
 
Samorząd powiatowy na szóstkę
Redaktor: Ewa Żarnowska    06.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Bardzo wysokie szóste miejsce, na 314 powiatów w Polsce, w najnowszym rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota“ w zakresie wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną odnotował powiat gorlicki. Starosta Karol Górski odebrał okolicznościowy dyplom podczas XV Samorządowego  Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Czytaj całość
 
Hamburg zdobyty przez Górkę
Redaktor: Ewa Żarnowska    07.10.2017. Drukuj Powiadom Znajomego
Dwudziestu dwóch uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach wraz z dwiema opiekunkami brało udział w projekcie międzynarodowej wymiany do Hamburga. Głównymi założeniami projektu była praca nad zagadnieniem stosunków polsko-niemieckich na przestrzeni wieków, nawiązanie współpracy międzynarodowej, a także poprawienie zdolności językowych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2563
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl