Facebook
25 marca 2017 16:40
Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieśczysława
A A A
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Aktualności
Honorowi i ofiarni
Redaktor: Ewa Żarnowska    25.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Honorowi dawcy krwi z terenu powiatu gorlickiego i rejonu grybowskiego obchodzili swoje doroczne święto. W spotkaniu w Domu Polsko-Słowackim uczestniczył m.in. starosta Karol Górski, który wręczył dyplomy uznania nauczycielom szkół ponadgimnazjlanych prowadzonych przez powiat – opiekunom Szkolnych Kół HDK.
Czytaj całość
 
Geodezyjne e-usługi
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Projekt Zarządu Powiatu Gorlickiego „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Gorlickiego” przeszedł pozytywnie 3-etapową ocenę i uzyskał uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego  dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. Chodzi o niebagatelne kwoty – wartość projektu to 8,3 mln zł, w tym dofinansowanie 7,4 mln zł. Projekt ma objąć modernizację ewidencji gruntów i budynków oraz mapy zasadniczej. Ma umożliwić m.in.: szybszą dostępność i lepszą jakość usług poprzez sklep geodezyjny on-line, zdalną obsługę geodetów, projektantów i inwestorów, czy skrócenie czasu załatwiania spraw urzędowych związanych z informacją przestrzenną.
Czytaj całość
 
LGD zaprasza do składania fiszek projektowych
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W związku z wdrażaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki” poszukuje ciekawych pomysłów na realizację projektów grantowych w obszarze: kultury, turystyki oraz integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców. Projekty te mają przyczyniać się do realizacji celów LSR tj.: poprawy atrakcyjności turystycznej obszaru oraz wzmocnieniu kapitału społecznego i kulturowego.
Czytaj całość
 
Porozumienie podpisane  będzie ŚDS
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
W Urzędzie Miejskim w Gorlicach podpisane zostało porozumienie w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) w Bieczu z filią w Gorlicach. Na spotkaniu obecni byli inicjatorzy przedsięwzięcia  Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz Starosta Gorlicki Karol Górski. Powiat udostępnia pomieszczenia w bursie w Bieczu i internacie w Gorlicach oraz wybudował windę.
Czytaj całość
 
Pomóżmy dzieciom w szpitalu
Redaktor: Ewa Żarnowska    23.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Wraz z Redakcją Gazety Gorlickiej serdecznie zapraszamy do włączenia się w kolejną akcję charytatywną Gazety. Tym razem 17 i 18 grudnia Redakcja kwestować będzie na gorlickim Rynku rzecz montażu klimatyzacji na Oddziale Dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach. Pomóżcie przynosząc do siedziby Gazety przy ul. 3 Maja 10 w Gorlicach wszelkie rękodzieło świąteczne.

 

Czytaj całość
 
Unijne wsparcie dla dróg
Redaktor: Ewa Żarnowska    18.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Starosta Karol Górski odebrał z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa umowę o przyznaniu dofinansowania na przebudowę drogi powiatowej Libusza – Kryg. Wręczenie umowy miało miejsce podczas spotkania z samorządowcami Subregionu Sądeckiego i Podhalańskiego, które odbyło się w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.
Czytaj całość
 
XXII sesja Rady Powiatu Gorlickiego
Redaktor: Ewa Żarnowska    24.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego

Zapraszamy na XXII sesję Rady Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 1 grudnia 2016 roku o godz. 10.00 w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieckiej 3 w Gorlicach.

 

Czytaj całość
 
Poznawali biznes i przedsiębiorczość
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach po raz kolejny włączyli się w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który odbywał się pod hasłem „Biznes jest dobry, przedsiębiorczość jest dobra!”. Uczestniczyli w spotkaniach, warsztatach i wycieczkach.
Czytaj całość
 
Kudłaci DOGtorzy
Redaktor: Ewa Żarnowska    21.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
„Kudłaci DOGtorzy” to projekt realizowany od kwietnia 2016 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kobylance w ramach „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie”. W ramach projektu dzieci niepełnosprawne z  Ośrodka uczestniczą w cyklu zajęć z dogoterapii, z uwzględnieniem zajęć edukacyjnych, ruchowych oraz spotkań i zabawy z psem.
Czytaj całość
 
Dom dla wielu
Redaktor: Ewa Żarnowska    16.11.2016. Drukuj Powiadom Znajomego
Od 25 lat Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach przy ul. Michalusa służy pomocą osobom starszym, niepełnosprawnym i wymagającym specjalnej troski i opieki. Dziś (16.11.2016) na jubileuszowych uroczystościach spotkali się mieszkańcy domu, emerytowani i obecni pracownicy oraz liczne grono przyjaciół. Wśród gości był m.in. starosta Karol Górski.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 135 z 2191
KONTAKT
Starostwo Powiatowe w Gorlicach
38-300 Gorlice
ul. Biecka 3
tel.: (018) 353 53 80
fax: (018) 353 75 45
mail: starostwo@powiatgorlicki.pl